Warsztat jogi dla zaawansowanych i nauczycieli z

Eyal Shifroni

eyal shifroni workshop

TERMIN

27-29.09.2024

MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi

CENA

POZIOM

zaawansowany

OPIS

Warsztaty jogi z Eyal Shifroni we Wrocławiu,  27-29 września 2024!

Zapraszamy wszystkich zaawansowanych joginów oraz nauczycieli jogi na wyjątkowy, 3-dniowy warsztat jogi, który poprowadzi Eyal Shifroni. Eyal przyjął zaproszenie Marka Bednarskiego po raz piąty, dzięki czemu znów spotkamy się z nim na macie w Fabryce Energii Centrum Jogi we Wrocławiu. Poprzednie warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem joginów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Gościliśmy Eyal’a już w 2017, 2019, 2021 i 2022 roku, a druga wizyta Mistrza zbiegła się z wydaniem polskiej edycji książki Eyal’a „Joga z krzesłem„. Wrześniowy warsztat jogi to jedyna w swoim rodzaju szansa na praktykę pod bacznym okiem tak doświadczonego nauczyciela jakim jest Eyal Shifroni, a także wysłuchanie jego przekazu i filozofii jogi.

eyal shifroni yoga

Eyal Shifroni

Eyal Shifroni jest nauczycielem jogi Iyengara w stopniu Senior. Studiuje i praktykuje jogę od 1978 roku, a od 1985 naucza. W 1988 Eyal po raz pierwszy udał się do Instytutu Jogi Ramamani Iyengara (RIMYI) w Pune w Indiach, aby studiować bezpośrednio z Guruji, B.K.S. Iyengarem. Przez wiele lat jeździł tam na miesięczne staże, a w 2009 roku Guruji przyznał mu certyfikat Senior Intermediate III. 

Eyal Shifroni miał szczęście poznać osobiście BKS Iyengara, studiować pod jego okiem, brać udział w interesujących rozmowach. Przetłumaczył na język hebrajski dwie książki Gurujiego: „Drzewo jogi” i „Światło Pranayamy„, a sam jest autorem aż 6 książek o jodze. 

Regularnie studiuje filozofię jogi i pisze artykuły o praktyce i filozofii jogi. Jako jeden z najstarszych nauczycieli w Izraelu działa aktywnie w Iyengar Yoga Association of Israel (IYAI), prowadzi kursy szkoleniowe dla nauczycieli i od wielu lat bierze czynny udział w procesie certyfikacji nauczycieli. Eyal prowadzi Centrum Jogi Iyengara w Zichron Ja’akow w Izraelu oraz organizuje warsztaty jogi na całym świcie.

Serdecznie zapraszamy na warsztat jogi z Eyal’em we Wrocławiu 2-4 września 2022!

Więcej o nauczycielu

Eyal Shifroni – autor bestsellerowych książek 

Eyal jest autorem 6 książek o jodze. Jego książki opisują użycie pomocy do jogi, takich jak paski, drewniane klocki i krzesła w praktyce Jogi Iyengara. Książka „Joga z krzesłem” („A chair for yoga”) uważana jest za klasykę jogowej pracy z krzesłami. Obejmuje ona wiele odmian ćwiczeń asan z krzesłem, które jest uniwersalnym rekwizytem, powszechnie dostępnym. Jest to jedyna książka Eyal’a przetłumaczona na język polski, dostępna w naszym Joga Markecie.

Najnowsza publikacja Eyal’a – „The Extended Chair for Yoga: A Comprehensive Guide to Iyengar Yoga Practice With a Chair” to rozszerzona wersja popularnego bestsellera „Joga z krzesłem”. Książka zwiera dwa razy więcej wariacji z oryginalnego wydania, w sumie ponad 600 zdjęć, ilustrujących sposób wykonania każdej wariacji. Może z niej skorzystać zarówno praktykujący, jak i nauczyciele jogi. Ci, którzy studiowali „Joga z krzesłem”, znajdą w nowym wydaniu skarbnicę pomysłów na godziny przyjemnej praktyki jogi i eksploracji asan.

Krzesło do jogi oraz inne pomoce dostępne są w Joga Markecie, oraz stacjonarnie w Fabryce Energi

Previous slide
Next slide

"W trakcie swojej wieloletniej praktyki - sadhany - Iyengar stworzył liczne pomoce na rzecz praktyki jogi. Niektóre z nich są jego oryginalnymi projektami, inne zostały do niej zaadaptowane, jak przedmioty użytku domowego - na przykład krzesło. Fascynujące, na ile różnych sposobów prosty mebel może zostać wykorzystany jako pomoc do jogi."

Warsztat jogi z Eyal Shifroni we Wrocławiu 2024

poznaj plan pogłębionej praktyki jogi

DATA

 27-29 września 2024(piątek-niedziela)

MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

TEMAT WARSZTATU – ogłoszenie wkrótce

Cały warsztat składa się z 5 sesji, każda poświęcona innemu żywiołowi.

PIĄTEK 27.09.2024
17:30 – 18:00 rejestracja uczestników
18:00 – 20:30 praktyka jogi

SOBOTA 28.09.2024
10:30 – 13:30 praktyka jogi
16:00 – 18:00 praktyka jogi

NIEDZIELA 29.09.2024
09:00 – 12:00 praktyka jogi
14:30 – 16:30 praktyka jogi

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę od min. 2 lat (wymagana umiejętność wykonania Sirsasany i Salamba Sarvangasany), dla osób zaawansowanych oraz dla przyszłych i obecnych nauczycieli jogi.

Uwaga: bardzo zależy nam, aby zachować dynamikę nauczania Eyal’a, dlatego zwracamy uwagę na to, że warsztat odbędzie się w języku angielskim. Pozwoli nam to w pełni odczuć przekaz nauczania Eyal’a.

SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą własnej MATY I PASKA DO JOGI.
Pozostały sprzęt do jogi (koce, krzesła, klocki, liny, wałki) dostępne są na miejscu warsztatu.

Zajęcia prowadzone są metodą BKS IYENGARA®
Warsztat nie ma charakteru szkoleniowego.
Serdecznie zapraszamy na 3 dni praktyki z wyjątkowym Eyal’em Shifroni!

… Jaka jest cecha elementu „ziemi”? Ciężkość. Jeśli twoja stopa jest lekko położona na podłodze w Utthita Trikonasana, czy możesz wykonać tę asanę? Kiedy wykonujesz Utthita Trikonasana, poruszasz jedną ręką w górę, a drugą w dół. Kiedy poruszasz ręką w górę, ten ruch odbywa się z żywiołem powietrza. Ręka, która jest na dole działa jak żywioł ziemi. Prawa ręka jest używana inaczej niż lewa."Z Astadala Yoga Mala Cz. 6, strona 68

praktyka z Eyal shifroni we wrocławiu

REZERWACJA MIEJSCA NA WARSZTAT

Wypełnij formularz na tej stronie.

Następnie zaczekaj na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu wykup odpowiedni karnet przez naszą stronę.

Przed przyjściem na warsztat weź ze sobą matę i pasek.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Adres

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław 
plac Wolności 7, 50-071 Wrocław
Kamienica „Pod złotym dębem” (1. piętro)

Kontakt

E-mail: kontakt@fabrykaenergii.pl
Telefon: +48 505 845 545

Najlepsze przystanki na jogę: Rynek, Podwale, Kazimierza Wielkiego, Narodowe Forum Muzyki.

autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

Dzięki temu dojedziesz do nas z każdego miejsca Wrocławia: Psiego Pola, Krzyk, Śródmieścia, Kleciny czy dzielnicy Fabryczna.

Zaparkuj na jogę pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma.

Wszystkim ekologicznym wielbicielom jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności. Najbliższy pod naszymi oknami.

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.