Warsztat jogi dla zaawansowanych i nauczycieli z

Christian Pisano

christian pisano yoga wroclaw

TERMIN

3-5.02.2023

MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi

CENA

1200 zł

POZIOM

zaawansowany

OPIS

Warsztaty jogi z Christianem Pisano we Wrocławiu, 3-5 luty 2023!

Zapraszamy wszystkich zaawansowanych joginów oraz nauczycieli jogi na wyjątkowy, 3-dniowy warsztat jogi z Christianem Pisano. Po ostatnich warsztatach we Wrocławiu w 2020 roku, cieszących się niesamowitym zainteresowaniem joginów z Polski i zagranicy, Christian przyjął zaproszenie Marka Bednarskiego i ponownie poprowadzi warsztat w Fabryce Energii już w lutym 2023! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć kilku dni praktyki z tym niesamowitym Nauczycielem!

"Christian Pisano nie jest nauczycielem jogi, to prawdziwy jogin. Odczuć to można nie tylko w trakcie jego nauczania, ale również w kontakcie bezpośrednim. Jego przekaz zawiera tak głęboką esencję, że nie można tego porównać z niczym innym. To głęboka filozofia połączona z klarownym i jasnym instruktarzem. Nie koncentruje się na akademickim podejściu do wykonywania asan, co może być rewolucyjne dla nas w Polsce. Daje coś, czego nie można doświadczyć nigdzie indziej. Jak uznanym jest nauczycielem zaświadcza fakt, że poza Niceą prowadzi warsztaty tylko na zaproszenie stowarzyszeń jogi. Nie bez znaczenia jest fakt, iż tytuł starszego Seniora otrzymał od samego Guruji Iyengara jako jeden z trzech nauczycieli na świecie. Mamy zatem w Polsce ogromne szczęście gościć tak niesamowitego nauczyciela jakim jest Christian Pisano. Sam czuję się dogłębnie poruszony po wspólnym spotkaniu z nim i mam nadzieję że doświadczycie podobnie jego obecności."

christian pisano joga

Christian Pisano

Christian Pisano jest nauczycielem jogi Iyengara w stopniu Advanced Senior. Ten niezwykły Nauczyciel otrzymał stopień Advanced Senior od samego Guruji B.K.S. Iyengara

Christian urodził się z upośledzeniem nogi, co razem ze zdarzeniami losowymi skłoniły go do zakwestionowania istoty rzeczywistości i zaprowadziły do praktyki jogi. Jako dwudziestolatek mieszkał przez kilka lat w Pune w Indiach, aby zgłębiać świętą sztukę jogi i studiować pod kierunkiem swojego Guru B.K.S. Iyengara. W tym okresie studiował także filozofię i sanskryt. Obecnie Christian Pisano uczy jogi w Instytucie Jogi Iyengara w Nicei we Francji, którego jest dyrektorem.

Serdecznie zapraszamy na warsztat jogi, który poprowadzi Christian we Wrocławiu w lutym 2023!

Więcej o nauczycielu

Christian Pisano – autor jedynej w swoim rodzaju książki o jodze

Christian Pisano jest autorem książki The Heroe’s contemplation. Yoga in the light of the teachings of B.K.S. Iyengar and non-dual Kashmir Shavism. Książka Christiana jest niczym Światło Jogi B.K.S. Iyengara. To obszerny i niezwykły opis nauk inspirowanych przez samego Guruji (który napisał wstęp) oraz Kaszmirskiego Savinizmu. Książka umieszcza posturalną praktykę, jaką jest Joga, w szerszym temacie. Jest to obszerne i niezwykłe zestawienie nauk, często nieznanych legend i ukrytej symboliki za nazwani asan wraz z wnikliwymi cytatami i wspaniałymi ilustracjami i zdjęciami. Książka Pisano to znakomity wstęp i przygotowanie do warsztatu we Wrocławiu.

christian pisano book

"Często zauważyłem, że techniki, których używamy, nie są zrozumiałe, stosujemy je na organizmie, który nie jest gotowy. Narzucamy techniki tak, jakbyśmy chcieli skolonizować ciało bez zrozumienia jego kultury, obyczajów, języka i wewnętrznej semantyki. To zawsze ma tendencję do tworzenia napięcia, w którym nacisk kładziony jest na wykonawcę. Dlatego uważam, że bardzo ważne jest przygotowanie ciała z pewnymi czynnościami wstępnymi w taki sposób, aby „cielesne ubranie” stało się bardzo duże. W ten sposób asana może się rozłożyć sama, niemal spontanicznie, bez zbytniego wysiłku."

Warsztat jogi z Christianem Pisano we Wrocławiu 2023

poznaj plan pogłębionej praktyki jogi

Temat warsztatu z Christianem

„ODKRYWANIE POLA ŚWIADOMOŚCI”

DATA

3-5 lutego 2023 (piątek-niedziela)

MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

TEMAT WARSZTATU „ODKRYWANIE POLA ŚWIADOMOŚCI”

Opis warsztatu przygotowany przez Christiana Pisano:

„Zawsze ćwiczę trzy przypomnienia/zasady. Są one jak 3 jeziora, które oczyszczają serce. Najpierw przypominam sobie, że jestem formą nieskończonej Świadomości. Wtedy zawsze obserwuję chwalebne zjawisko tego wszechświata jako wyraz mojej własnej Świadomości. Przede wszystkim zachowuję świadomość, że wszystkie różne stany Świadomości są moją własną jaźnią.

Odczuwamy przestrzenność ciała poprzez określone rytuały pełni. Te rytuały są po to, abyśmy rozpoznali naszą nieskończoną zdolność do oświecenia naszego procesu, cokolwiek to może być. Następuje więc pogodzenie z tym, co nazywamy praktyką, czyli z ruchem samej rzeczywistości. Użyte środki wskazują na spontaniczne instrukcje w sercu każdej asany, a także na rozpoznanie żywej techniki i pedagogiki, która jest nam wrodzona, ale o której często zapominamy.”

Cały warsztat składa się z 6 lekcji.

Piątek  3.02.2023
17:00-17:30 rejestracja uczestników
17:30 – 20:30 Rytuały wyciszenia (VISHRANTI).

Sobota 4.02.2023
10:00 – 13:00 Wywołanie ognia trawiennego
16:00 – 18:00 Ofiara oddechu
18:00 – 19:00 Pytania i odpowiedzi

Niedziela 5.02.2023
9:00 – 12:00 i 14:30 – 16:30 Wprowadzenie do Bodhasary przez Narahari (rozdział 12 Laja Joga)

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę od min. 3 lat (wymagana umiejętność wykonania Sirsasany i Salamba Sarvangasany), dla osób zaawansowanych oraz dla przyszłych i obecnych nauczycieli jogi.

Uwaga: warsztat odbędzie się w języku angielskim!

SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą własnej MATY I PASKA DO JOGI.
Pozostały sprzęt do jogi (koce, krzesła, klocki, liny, wałki) dostępne są na miejscu warsztatu.

Zajęcia prowadzone są metodą BKS IYENGARA®
Warsztat nie ma charakteru szkoleniowego.
Serdecznie zapraszamy na 3 dni praktyki z wyjątkowym Christianem Pisano!

christian pisano yoga

"Przyjacielu, zapomnij o Twoich wątpliwościach dotyczących praktyki, czy też nie wiem jakiej cudownej sekwencji, która miałaby jedynie wyeliminować objawy poruszenia, a nie przyczynę niepokoju. Odosobnienie jest praktyką. Niepokój jest praktyką. Poczucie bezsilności jest praktyką. Panika jest praktyką. Znudzenie jest praktyką. Strach jest praktyką najwyższej próby."

praktyka z Christian Pisano we wrocławiu

REZERWACJA MIEJSCA NA WARSZTAT

Wypełnij formularz na tej stronie.

Następnie zaczekaj na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu wykup odpowiedni karnet przez naszą stronę.

Przed przyjściem na warsztat weź ze sobą matę i pasek.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Adres

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław 
plac Wolności 7, 50-071 Wrocław
Kamienica „Pod złotym dębem” (1. piętro)

Kontakt

E-mail: kontakt@fabrykaenergii.pl
Telefon: +48 505 845 545

Najlepsze przystanki na jogę: Rynek, Podwale, Kazimierza Wielkiego, Narodowe Forum Muzyki.

autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

Dzięki temu dojedziesz do nas z każdego miejsca Wrocławia: Psiego Pola, Krzyk, Śródmieścia, Kleciny czy dzielnicy Fabryczna.

Zaparkuj na jogę pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma.

Wszystkim ekologicznym wielbicielom jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności. Najbliższy pod naszymi oknami.

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.