Rozpocznij swoją przygodę z jogą

Vinyasa joga

vinyasa joga

Co to jest Vinyasa Joga?

Vinyasa joga to rodzaj jogi, w której asany łączone są w płynne sekwencje. Sedno tej praktyki tkwi w poruszaniu się w rytmie swojego oddechu. Na zajęciach z vinyasy należy spodziewać się większej dynamiki i tempa ruchu. Nacisk jest położony także na przejścia między pozycjami, które są wykonywane z tak samo duża świadomością i uważnością jak same asany. Na takich zajęciach należy spodziewać się mniej statycznych, długo trzymanych pozycji. Praktyka vinyasy może być zarówno szybka, energetyczna i wymagająca, ale również wolniejsza i delikatna – praktykę dostosowuję się do poziomu grupy albo też ogólnego samopoczucia uczestników zajęć. Zajęcia z vinyasy są także bardziej swobodne – nie muszą zawierać w sobie konkretnych sekwencji asan do wykonania – może zdarzyć się tak, że nie trafisz na te same zajęcia dwa razy :). Dużo zależy od kreatywności samego nauczyciela jak i ochoty uczestników do odkrywania nowych możliwości ruchowych.

Czym się wyróżnia Vinyasa Joga?

Różnorodność ruchów w vinyasie oznacza, że w ciągu jednych zajęć będziesz w stanie rozruszać całe ciało. Jeśli zbudujesz regularną praktykę pomoże ona w budowaniu elastyczności, większej mobilności oraz większej siły mięśni. Oczywiście poza fizycznym wymiarem, praktyka vinyasy obejmuje również inne aspekty: jest też formą medytacji, gdzie rytmiczny oddech połączony z ruchem pozwoli nam uspokoić i wyciszyć umysł, a ostatecznie poczuć, że ciało i umysł są nierozłączne.

Dla kogo jest Vinyasa Joga?

Vinyasa jest kreatywnym, dynamicznym stylem jogi, gdzie umiejętnie ułożone sekwencje pozwolą nam czerpać z niej korzyści zarówno fizyczne jak i mentalne. Jest to dobra praktyka zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Kiedy na Vinyasa Jogę?

Zajęcia Vinyasy odbywają się od poniedziałku do piątku, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz najbliższe zajęcia w naszym grafiku.

Wybierz najlepszą jogę we Wrocławiu dla siebie

Zajęcia jogi w naszej szkole