Rozpocznij swoją przygodę z jogą

Vinyasa joga

vinyasa joga

Co to jest Vinyasa Joga?

Vinyasa joga to rodzaj jogi, w której asany łączone są w płynne sekwencje. Sedno tej praktyki tkwi w poruszaniu się w rytmie swojego oddechu. Na zajęciach z vinyasy należy spodziewać się większej dynamiki i tempa ruchu. Nacisk jest położony także na przejścia między pozycjami, które są wykonywane z tak samo duża świadomością i uważnością jak same asany. Podczas vinyasa jogi wykonuje się mniej statycznych, długo trzymanych pozycji.

Praktyka vinyasy może być zarówno szybka, energetyczna i wymagająca, ale również wolniejsza i delikatna – praktykę dostosowuję się do poziomu grupy albo też ogólnego samopoczucia uczestników zajęć. Zajęcia z vinyasy są także bardziej swobodne – nie muszą zawierać w sobie konkretnych sekwencji asan do wykonania – może zdarzyć się tak, że nie trafisz na te same zajęcia dwa razy :). Dużo zależy od kreatywności samego nauczyciela jak i ochoty uczestników do odkrywania nowych możliwości ruchowych. Wybierając się na jogę we Wrocławiu zobacz grafik z dostępnymi zajęciami tego typu. Posiadamy grupy Vinyasa joga dla początkujących (poziom 0) oraz zaawansowanych (poziom I).

Czym się wyróżnia Vinyasa Joga?

 

Różnorodność ruchów w vinyasie oznacza, że w ciągu jednych zajęć będziesz w stanie rozruszać całe ciało. Jeśli zbudujesz regularną praktykę pomoże ona w budowaniu elastyczności, większej mobilności oraz większej siły mięśni. Oczywiście poza fizycznym wymiarem, praktyka vinyasy obejmuje również inne aspekty: jest też formą medytacji, gdzie rytmiczny oddech połączony z ruchem pozwoli nam uspokoić i wyciszyć umysł, a ostatecznie poczuć, że ciało i umysł są nierozłączne.

Dla kogo jest Vinyasa Joga?

Vinyasa joga jest kreatywnym, dynamicznym stylem, gdzie umiejętnie ułożone sekwencje pozwolą nam czerpać z niej korzyści zarówno fizyczne jak i mentalne. Na Vinyasie poziom i rodzaj sekwencji zmieniają się i są zależne od nauczyciela oraz od poziomu grupy. W Fabryce Energii zajęcia prowadzi aż 4 różnych nauczycieli na poziomie 0 i I, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to dobra praktyka zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Kiedy na Vinyasa Jogę?

Zajęcia Vinyasy odbywają się od poniedziałku do piątku, oraz w niedzielę rano. Zobacz najbliższe zajęcia w naszym grafiku.

Wybierz najlepszą jogę we Wrocławiu dla siebie

Zajęcia jogi w naszej szkole

najbliższe wydarzenia w naszej szkole jogi

Aktualności | Joga Wrocław