Rozpocznij swoją przygodę z jogą

Kundalini joga Wrocław

joga kundalini wrocław

Co to jest Kundalini joga?

Joga Kundalini to odmiana jogi, która jest w równi skupiona na potrzebach ciała, umysłu i duszy. Jest to mocno wewnętrzny proces, gdzie pracujesz ze swoją energią i potencjałem.

Joga Kundalini jest nazywana jogą świadomości i autentyczności, ponieważ poprzez praktykę zbliżasz się do siebie oraz do prawdziwego świata. Przestajesz żyć w wymyślonej przez umysł rzeczywistości wraz z narzuconymi przez niego ograniczeniami. Odkrywasz siebie, jak szczęśliwie żyć i adekwatnie reagować na otaczający cię świat.

Joga Kundalini umożliwi ci połączenie ze swoim ciałem, emocjami, oddechem. Poprzez praktykę harmonizujesz swoje czakry (ośrodki energetyczne w ciele), wpływasz równoważąco na układ hormonalny i nerwowy, co prowadzi do uzyskania równowagi fizycznej i emocjonalnej.

Skąd jest Kundalini joga?

Pierwsze wzmianki na temat Jogi Kundalini występują w pismach religijno-filozoficznych – Upaniszach. Istotne dla klasycznej Jogi Kundalini informacje znajdują się również w pismach tantrycznych – Vijñāna Bhairava, Kubjika-Mata i Trika Tantra oraz w traktacie jogicznym Hatha-joga-pradipika.

Na Zachodzie Joga Kundalini została spopularyzowana przez pochodzącego z Indii Yogi Bhajana, który pobierał nauki (Joga Kundalini, Joga Tantryczna i medytacj) u Sant Hazar Singha. Natomiast pod okiem Acharya Narinder Dev oraz Swamiego Shirendra Brahmachari poznawał aspekty Hatha Jogi.

Aktualnie Joga Kundalini wraz ze swoją otoczką mistyczno-ezoteryczną staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza wśród osób, które szukają czegoś dodatkowego niż samo skupienie na ciele fizycznym.

 

Jak wyglądają zajęcia Kundalini jogi?

Standardowe zajęcia składają się z 6 części:

  • Rozpoczęcie z mantrą,

  • Rozgrzewka.

  • Krija czyli odpowiednio dobrane asany (pozycje ruchowe), pranajama (ćwiczenia oddechowe), mantry (dźwięki), mudry (gesty rąk),

  • Relaksacja,

  • Medytacja,

  • Zakończenie z mantrą.

Wybierz najlepszą jogę we Wrocławiu dla siebie

Zajęcia jogi w naszej szkole