Joga na 5 – zajęcia online we Wrocławiu!

Joga ma korzystny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł. Pozwala się zrelaksować, odzyskać równowagę psychiczną, pomaga także rozładować stres, a to jest coś, czego teraz wszyscy bardzo potrzebujemy.


5 dni – 5 nauczycieli – 5 stylów

Przez 5 dni, od poniedziałku 11 maja do piątku 15 maja, będzie można spróbować 5 różnych stylów jogi podczas zajęć online z 5 doświadczonymi nauczycielami z wrocławskich szkół. A żeby było jeszcze przyjemniej wszystko odbędzie się w pięknej wiosennej scenerii.
Zajęcia będą transmitowane na Facebooku Visit Wrocław oraz Wroclaw [Wroclove] oraz na stronie visitwroclaw.eu

Zachęcamy do ćwiczeń wszystkich – tych, którzy jeszcze nie praktykowali, do sprawdzenia, czy podoba im się joga i jaki styl najbardziej przypadnie im do gustu, i tych, którzy już ćwiczą, aby spróbowali innych stylów i wprowadzili do codziennych ćwiczeń trochę różnorodności. Wszystkie zajęcia będą odpowiednie dla osób początkujących.

Harmonogram

  • 11.05, godz. 19.00 Poniedziałek z metodą Iyengara – prowadzi Marek Bednarski ze szkoły Fabryka Energii
  • 12.05, godz. 19.00 Wtorkowa Ashtanga Joga – prowadzi Ewa Wudzińska ze szkoły Ashtanga Yoga Wrocław
  • 13.05, godz. 19.00 W środę Joga i Świadomość Ciała – prowadzi Pavel Tsekhotsky ze szkoły Drzewo Życia
  • 14.05, godz. 19.00 Czwartkowa JogaArt – prowadzi Alina Pawela ze szkoły Biała Sowa
  • 15.05, godz. 19.00 Piątkowa Sekwencja Księżycowa – prowadzi Diana Weiss z Akademii Ruchu

Poniedziałek z metodą Iyengara

Metodę B.K.S. Iyengara charakteryzuje uważność i precyzja w wykonywaniu asan. Precyzja nie jest jednak w praktyce jogi Iyengar'a celem samym w sobie, lecz narzędziem służącym:

  • poznaniu swojego ciała i rządzących nim wewnętrznych relacji
  • zaangażowaniu uwagi i ćwiczeniu siebie w uważnej obserwacji
  • równoważeniu fizycznego i emocjonalnego wymiaru nas samych
  • rozbudzeniu uśpionej w ciele mądrości.

Iyengar zwracal uwagę, iż joga nie jest związana z żadną religią i może być praktykowana niezależnie od wyznania i narodowości.

Marek Bednarski - Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

Współzałożyciel Fabryki Energii Centrum Jogi Wrocław. Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę rozpoczął w 1992 r. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. Ukończył kurs fizjoterapii. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".