KURS NAUCZYCIELSKI W SYSTEMIE MENTORSKIM
Mentor - MAREK BEDNARSKIO KURSIE

Kurs Nauczycielski w systemie mentorskim przygotowuje kandydatów do bycia nauczycielami jogi metodą BKS Iyengara - metodą, w której standardy nauczania stoją na najwyższym poziomie. Osoba kończąca Kurs Nauczycielski potrafi w sposób precyzyjny wykonać asany i pranayamy z sylabusa poziomu 1 części 1 i 2 (Introductory I i Introductory II) w metodzie jogi BKS Iyengara.

Kurs Nauczycielski w systemie mentorskim trwa minimum 3 lata. Przygotowuje kandydatów do zdania egzaminu prze komisją SJIP.


Mentor - MAREK BEDNARSKI

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.Głównym celem kursu nauczycielskiego prowadzonego przez Marka Bednarskiego jest przygotowanie osób, które uczy do bycia dobrymi nauczycielami, a nie wyłącznie do zdania przez nie egzaminu. Mentor przywiązuje wielką uwagę do tego, aby proces stawania się nauczycielem przebiegał w jak najbardziej przyjaznych warunkach, w atmosferze pełnej empatii i zrozumienia, tak, by nie dopuścić do niepotrzebnych kontuzji zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej osób uczestniczących w Kursie.
Proces rozwoju każdej osoby przebiega w innym tempie i wymaga różnego zakresu czasu. Dlatego po 3 latach Mentor decyduje, czy dana osoba jest gotowa do udziału w egzaminie, czy potrzebuje więcej czasu, by jej proces był pełniejszy


PODSTAWOWE WYMAGANIA DLA KANDYDATÓW NA KURS:

Minimum 4 lata regularnej praktyki jogi metodą BKS Iyengara.

PRZYJĘCIE NA KURS

 O przyjęciu na Kurs Nauczycielski w systemie mentorskim decyduje Mentor.

ILOŚĆ MIEJSC NA KURSIE

Kurs Nauczycielski w systemie mentorskim ma ograniczoną ilość miejsc. Ze względu na swoją specyfikę prowadzony jest w małej, kameralnej grupie, co zapewnia kandydatom na nauczycieli indywidualne podejście i opiekę mentorską.ZASADY UCZESTNICTWA W KURSIE

Każda osoba przyjęta na Kurs Nauczycielski zobowiązuje się do:

KOSZT

Na koszt uczestnictwa w Kursie Nauczycielskim składają się:
  • opłaty za zajęcia (wg cennika Fabryki Energii Centrum Jogi we Wrocławiu)
  • opłaty za asystowanie na zajęciach (wg cennika Fabryki Energii)
  • opłaty za warsztaty stacjonarne i wyjazdowe (wg stawek ustalonych za te warsztaty)

ROZPOCZĘCIE KURSU

Rozpoczęciem Kursu w roku 2020 będzie Warsztat z Markiem Bednarskim - Sylabus poziom 1/ cz.1 , zaplanowany na 11.10.2020.


REZYGNACJA / USUNIĘCIE Z KURSU

Osoba, która bez uprzedzenia i wyjaśnienia nie uczestniczy w zajęciach z Mentorem przez 1 miesiąc jest automatycznie usuwana z Kursu Nauczycielskiego i zwalnia tym samym miejsce dla osoby oczekującej na przyjęcie na Kurs.

DODATKOWE INFORMACJE

Zgłoszenie każdej osoby traktowane jest indywidualnie. Jeśli nie mieszkasz we Wrocławiu, a chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć w Kursie Nauczycielskim z Markiem Bednarskim – wyślij swoje zgłoszenie i zaczekaj na odpowiedź od Mentora.ZGŁOSZENIA I KONTAKT

Zgłoszenia na Kurs Nauczycielski w systemie mentorskim wraz z uzasadnieniem chęci udziału w Kursie oraz krótkim opisem swojej drogi w jodze należy przesyłać drogą mailową na adres: 
marekbednarski@fabrykaenergii.pl