ADVANCED CLASS Z MARKIEM BEDNARSKIM
POGŁĘBIONA PRAKTYKA JOGI DLA OSÓB ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH I ZAAWANSOWANYCH

piątki - godz. 10:30

ADVANCED CLASS

Gdy próbujemy wykonywać asany ze „Światła jogi” BKS Iyengara, często wpadamy w pewną pułapkę. Przedstawione tam pozycje stojące wydają się dość proste do opanowania. Dość szybko wydają się nam w miarę zrozumiałe i łatwe do wykonania. Dlatego sięgamy po asany zaawansowane, a wtedy okazuje się, że te z kolei są całkowicie poza naszym zasięgiem. Brakuje nam do ich wykonania kosmicznie wiele. Możemy czuć się nieco zdezorientowani, chcemy się rozwijać, chcemy praktykować, ale dalsze wykonywanie tych samych asan powoduje, że mamy poczucie stagnacji i braku świeżości w swoim rozwoju. Gdy natomiast próbujemy sięgać po asany zaawansowane, okazuje się, że nasze ciało nie jest jeszcze dość elastyczne, nie jest na tyle sprawne, by sprostać wymagającym pozycjom. Rodzi się pewnego rodzaju frustracja, wewnętrzna niemoc, nieporadność.
Stąd powstał pomysł na Advanced Class w Fabryce Energii - osobną klasę dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, na której będzie można próbować coraz trudniejszych asan, robiąc to pod okiem doświadczonego nauczyciela jogi. Praktyka na tej klasie pozwoli wprowadzić nas w trudniejsze asany, uświadomi nam, jak wykonywać pozycje, które już dobrze znamy tak, aby były robione w wersjach bardziej zaawansowanych i pomogły nam rozwinąć się w kierunku trudniejszych asan.
Zajęciami Advanced Class chcielibyśmy stworzyć brakujący łącznik między asanami z poziomu podstawowego, a pozycjami zaawansowanymi. W metodzie jogi Iyengara poziom średniozaawansowany to od niedawna Poziom II. To z niego wybrane zostaną konkretne asany na poszczególne lekcje tak, aby podczas jednej sesji móc w pełni poświęcić się akcjom i ruchom w konkretnej pozycji bądź konkretnej grupie pozycji, wykorzystując do tego proste i łatwe asany z poziomu podstawowego.

Advanced Class jest zaproszeniem do Waszego dalszego rozwoju w jodze. To nasza propozycja dla wszystkich, którzy z obawy przed zbyt trudnym czy mogącym - w ich ocenie - wyrządzić ciału krzywdę poziomem zaawansowanym, utknęły na poziomie podstawowym. Dodatkowym atutem tej klasy jest ograniczenie liczby uczestników, zarówno na sali jak i online. Dzięki temu nauczyciel prowadzący ma czas na indywidualną korektę każdej osoby biorącej udział w zajęciach, co niewątpliwie ma ogromne znaczenie dla procesu rozwoju i zapewnia najwyższy poziom nauki.  Jedynym wymaganiem na tej grupie jest umiejętność wykonywania Salamba Sirsasany i Salamba Sarvangasany. Serdecznie zapraszamy!

PROWADZĄCY

Marek Bednarski - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III.
Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.

Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).

W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".CZAS

piątki - godz. 10:30
czas trwania 1 lekcji: od 2 do 2,5 godz.

czerwiec: 11, 25.06


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT

80 zł - udział w 1 lekcji


LIMIT MIEJSC

na sali: 6 osób
online: 12 osób
(decyduje kolejność zgłoszeń)


ZAPISY

 Udział w 1 lekcji na sali
-  
zarezerwuj miejsce wykupując lekcję w recepcji Fabryki Energii lub na stronie naszego sklepu Joga Market:
https://jogamarket.pl/pl/c/Zajecia-jogi-z-Markiem-Bednarskim/79

 Udział w 1 lekcji ONLINE
-  
zarezerwuj miejsce wykupując lekcję na stronie naszego sklepu Joga Market:
https://jogamarket.pl/pl/c/Zajecia-jogi-z-Markiem-Bednarskim/79


NAGRANIE
Uczestnikom lekcji może być udostępnione nagranie wykupionej lekcji (do odtworzenia przez 24 h po zajęciach).
Osoby chętne do pobrania nagrania powinny to zgłosić przed zajęciami (najpóźniej do piątku do godz. 12:00)
na adres: jogaonline@fabrykaenergii.pl


SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o przyniesienie ze sobą własnej maty i paska do jogi.
Wszystkie inne pomoce do jogi zapewnia organizator.
  Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®   

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.
Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.


MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi
Plac Wolności 7, Wrocław
Kamienica Pod Złotym Dębem, I piętro
mała sala - Walcownia Charakterów


DOJAZD

• MPK:

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja
autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

przystanek : Zamkowa
tramwaj: 3, 10, 23, 33  

przystanek : Narodowe Forum Muzyki
tramwaj: 4, 20  

• Samochodem:
parking pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma  

• Rowerem:
Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności.