WIOSENNE PRZEBUDZENIE Z JOGĄ
BIAŁY DOM - ANTONIÓW

03-06.03.2022

(od czwartku do niedzieli)

Warsztat dla osób początkujących i zaawansowanych


TEMAT

Spotkamy się ponownie w Białym Domu w ostatnich dniach kalendarzowej zimy. Wielkimi krokami zbliżać będzie się przesilenie wiosenne i związane z nim reakcje naszego ciała. Dlatego warsztat ten poświęcimy pracy dla zrównoważenia naszego organizmu. 
Biały Dom w Antoniowie to nie tylko czas spędzany na sali. Tu, w wiejskim klimacie, daleko od cywilizacji, można naprawdę znaleźć czas i przestrzeń dla siebie. Zdystansować się do tego, czego doświadczamy na co dzień i naprawdę odpocząć  całym sobą . Serdecznie zapraszamy!


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Intermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warsztatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".


PLAN WARSZTATU

PLAN DNIA 04.03.2022
(czwartek)
W Białym Domu można zakwaterować się od godz. 15.00. Gospodarze przywitają nas i wydadzą klucze do pokoi. 

18:00 kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska
19:30 spotkanie organizacyjne, wprowadzenie w praktykę jogi, relaksacja


PLAN DNIA 5-6.03. 2021
(piątek, sobota)
07:30 pranayama
08:00 lekkie śniadanie
08:30 praktyka asan – zaawansowani
10:30 praktyka asan - początkujący
12:00 obiad - zdrowa kuchnia wegetariańska
17:00 relaksacja - grupy łączone
19:00 kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska

PLAN DNIA 07.03.2021
(niedziela)
07:30 pranayama
08:00 lekkie śniadanie
08:30 praktyka asan – zaawansowani
10:30 praktyka asan - początkujący
12:00 obiad - zdrowa kuchnia wegetariańska
Po obiedzie rozjedziemy się do domów.


MIEJSCE

BIAŁY DOM - ANTONIÓW

BIAŁY DOM położony jest na uboczu, w malowniczej wsi Antoniów, u podnóża Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Otoczenie gór, lasów i łąk oraz nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się na chwilę i pobyć tu i teraz. To miejsce, gdzie spokój i piękno natury w oprawie czterech pór roku naturalnie współbrzmi z praktyką, medytacją, odpoczynkiem oraz ciepłem przebywania w grupie. 

Jak mówią właściciele:  Chcielibyśmy, aby Biały Dom był miejscem, w którym spokój i bliskość natury pozwolą Wam nie tylko odpocząć, ale być może znajdziecie tutaj atmosferę sprzyjającą refleksji i zadumie nad tym, co w Waszym życiu ważne. W to miejsce Was zapraszamy!


KUCHNIA WEGAŃSKA

W Białym Domu króluje kuchnia wegańska i to taka, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych, nie spożywających na co dzień posiłków roślinnych. Mistrzem kuchni jest tu Piotr Henschke - polski vegan master chef, który gotując od ponad 25 lat w wielu restauracjach wegańskich i wegetariańskich stał się ekspertem w zadowalaniu gości zdrową kuchnią. Podróżując przez wiele lat po Azji zgłębił tajniki kuchni ajurwedyjskiej (staroindyjskiej) oraz chińskiej, gdzie zdrowe odżywianie jest sposobem na piękno, zdrowie i długowieczność. Był szefem kuchni w wielu warszawskich wegetariańskich restauracjach. Jest także współautorem pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania Kuchnia Wegetariańska – Cztery Pory Roku oraz autorem wegetariańskiej książki kucharskiej W Malinowym Chruśniaku.
Od kilku lat organizuje Festiwal Henschke promując weganizm i wegetarianizm w Polsce. Jest właścicielem i mistrzem kuchni w kulinarnej Akademii „Zjedz Buraków” (Organizacja Wegetariańska i Wegańska) w Warszawie.  
https://piotrrro.wixsite.com/piotrekhveganchef/home


GARŚĆ INFORMACJI

 KOSZT
940
- miejsce w pokoju 2 i 3-osobowym,
1030 zł - pokój 1-osobowy


ZAPISY I INFORMACJE

● Zarejestruj się przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>

● Na podany przez Ciebie adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji.

● Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu na wyjazd, opłać warsztaty jogi przez nasz panel na stronie:                       www.fabrykaenergii-wroclaw.cms.efitness.com.pl/kup-karnet

● Opłata zajęć jogi na wyjeździe jest równoznaczna z akceptacją regulaminu i potwierdza rezerwację.

● Pozostałą kwotę za noclegi i wyżywienie należy dopłacić gotówką na miejscu.


SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie własnej maty i paska do jogi.


* * * * *
Gospodarze Białego Domu proszą o zabranie obuwia na zmianę do chodzenia po domu.

DOJAZD

BIAŁY DOM
Antoniów 44
58-512 Antoniów


Każdy uczestnik zajęć warsztatu w Antoniowie otrzyma od nas w prezencie koszulkę do jogi (kolor losowy).