WAKACJE Z JOGĄ W BIAŁYM DOMU
BIAŁY DOM - ANTONIÓW

11-18.07.2021

(od niedzieli do niedzieli)

Jest takie miejsce u podnóża Gór Izerskich, gdzie natura otacza nas z każdej strony, cieszy wzrok pięknymi krajobrazami, a wszechobecna cisza sprzyja wsłuchaniu się w siebie. Antoniów - tu spróbujemy się zatrzymać. Zaczniemy od tego, by na macie odnaleźć kontakt z samym sobą.  Kiedy nawiązujemy kontakt z samym sobą, stajemy się bardziej wrażliwi, bardziej uważni, bardziej życzliwi - i wobec samych siebie i wobec innych. Otwieramy się, zauważamy, że ludzie wokół nas też są żywymi, wrażliwymi istotami, że otaczająca nas natura też żyje i warto o nią dbać, cały świat zaczyna dla nas wyglądać trochę inaczej.
Cicha, urocza wieś, jaką jest Antoniów, to miejsce bardzo sprzyjające takiemu procesowi. Biały Dom, zbudowany z samych naturalnych materiałów, jego gościnni gospodarze, wegańska kuchnia oparta wyłącznie na ekologicznych, w dużej mierze miejscowych produktach, okolica zapraszająca na długie samotne spacery po lesie i łąkach – pomogą nam wejść w ten proces i zakorzenić się w nim.


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".


PLAN WARSZTATU

11.07.2020  (niedziela)
W Białym Domu można zakwaterować się od godz. 15.00. Gospodarze przywitają nas i wydadzą klucze do pokoi.

19.00 kolacja
20.00 spotkanie organizacyjne, wprowadzenie do praktyki jogi Iyengara

12-17.07.2021 (poniedziałek - sobota)
07:30 - 08:30  medytacja i pranayama
08:30 - 09:30  lekkie śniadanie/ owsianka
09:30 - 11:30  praktyka asan
12:00  obiad
15:30  praktyka własna
17:15 - 18:45  praktyka asan - regeneracja i relaks
19:00 kolacja 
+dodatkowo w sobotę planowane jest wspólne ognisko

18.07.2021 (niedziela)
07:30 - 08:30 medytacja i pranayama
08:30 - 09:30 lekkie śniadanie/ owsianka
09:30 - 11:30 praktyka asan
12:00   obiad

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.


MIEJSCE

BIAŁY DOM - ANTONIÓW

Biały Dom położony jest na uboczu, w malowniczej wsi Antoniów, u podnóża Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Otoczenie gór, lasów i łąk oraz nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się na chwilę i pobyć tu i teraz. To miejsce, gdzie spokój i piękno natury w oprawie czterech pór roku naturalnie współbrzmi z praktyką, medytacją, odpoczynkiem oraz ciepłem przebywania w grupie. 

Jak mówią właściciele: Chcielibyśmy, aby Biały Dom był miejscem, w którym spokój i bliskość natury pozwolą Wam nie tylko odpocząć, ale być może znajdziecie tutaj atmosferę sprzyjającą refleksji i zadumie nad tym co w Waszym życiu ważne. W to miejsce Was zapraszamy!


KUCHNIA WEGAŃSKA

W Białym Domu króluje kuchnia wegańska i to taka, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych, nie spożywających na co dzień posiłków roślinnych. Mistrzem kuchni jest tu Piotr Henschke - polski vegan master chef, który gotując od ponad 25 lat w wielu restauracjach wegańskich i wegetariańskich stał się ekspertem w zadowalaniu gości zdrową kuchnią. Podróżując przez wiele lat po Azji zgłębił tajniki kuchni ajurwedyjskiej (staroindyjskiej) oraz chińskiej, gdzie zdrowe odżywianie jest sposobem na piękno, zdrowie i długowieczność. Był szefem kuchni w wielu warszawskich wegetariańskich restauracjach. Jest także współautorem pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania Kuchnia Wegetariańska – Cztery Pory Roku oraz autorem wegetariańskiej książki kucharskiej W Malinowym Chruśniaku.
Od kilku lat organizuje Festiwal Henschke promując weganizm i wegetarianizm w Polsce. Jest właścicielem i mistrzem kuchni w kulinarnej Akademii „Zjedz Buraków” (Organizacja Wegetariańska i Wegańska) w Warszawie.  
https://piotrrro.wixsite.com/piotrekhveganchef/home


DODATKOWE ATRAKCJE

Serdecznie polecamy warsztaty kuchni wegańskiej z wybitnym Vegan Master Chef'em Piotrem Henschke. Warsztaty odbędą się w wybrany dzień w kuchni Białego Domu, produkty zapewnia organizator warsztatów. Koszt warsztatu (płatny osobno) to 100 zł/ 1 os.

GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT
pokój 1 - osobowy z łazienką
2060 zł osoba dorosła (zajęcia jogi, noclegi, wyżywienie)

pokoje 2, 3 - osobowe z łazienką
1850  osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie)
1550  osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie)

ZAPISY i REZERWACJA

  Zarejestruj się przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>

Na podany przez ciebie w formularzu numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy potwierdzając rezerwację.
Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 350 zł w terminie 5 dni od zapisania się.
Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.
Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

 
Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości - wpłać w terminie 5 dni
na nasze konto bankowe z dopiskiem "Wakacje Antoniów".

nr konta:

63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
IBAN: PL 63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku. 
Pozostałą kwotę należy dopłacić gotówką na miejscu.


SPRZĘT DO JOGI
Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty i paska do jogi.

Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®
Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.
Warsztat nie ma charakteru szkoleniowego.


DOJAZD

BIAŁY DOM
Antoniów 44
58-512 AntoniówKażdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi (kolor losowy).