JOGA W INDIACH
KERALA Z MARKIEM BEDNARSKIM


(12 dni w Indiach)
uwaga: termin wyjazdu przesuwamy na styczeń 2022


WYJĄTKOWA PODRÓŻ, WYJĄTKOWE MIEJSCE, WYJĄTKOWI LUDZIE

Podróż, która łączy jogę i Indie to dla niejednego jogina wyprawa marzeń. Tym razem chcemy Was zabrać razem z Markiem Bednarskim do miejsca, które nie bez powodu nazywane jest przez swoich mieszkańców God’s own country. Kerala to pozornie niewielki skrawek południowo-zachodnich Indii, który zachwyca pięknem krajobrazu oraz swoja wyjątkowością. Ten niezwykły stan zaskakuje bujną, intensywnie zieloną roślinnością, kulturą mieszkańców oraz aromatyczną kuchnią. Kerala to raj dla tych, którzy pragną nie tylko zachwycać się pięknem zewnętrznym, ale również wejrzeć w głąb siebie. To kraina ajurwedy, jogi i medytacji.  Zapraszamy na wspólną, z pewnością niezapomniana podróż!

PLAN PODRÓŻY

  • 12 dni i nocy w Varkali z wyżywieniem ajurwedyjskim (2 x dziennie). Zakwaterowanie: pokoje dwuosobowe z łazienką;
  • Joga 2 x dziennie z Markiem Bednarskim - dyplomowanym nauczycielem jogi metodą B.K.S. IYENGARA® stopnia Intermediate
    Junior III;
  • Wycieczka do Munnar - krainy tarasowych pól herbacianych i niezwykłych wodospadów;
  • Wycieczka do Kanyakumari - miasta położonego na przylądku Komoryn, najdalej na południe wysuniętym punkcie Indii, miejsca słynącego ze zjawiskowych wschodów i zachodów słońca;
  • Spacer do jednej z najstarszych świątyń poświęconej Winszu - Janardhana Swami, która odzwierciedla wyjątkową, południowoindyjską architekturę;
  • Na miejscu możliwość skorzystania z zabiegów ajurwedyjskich oraz konsultacji z lekarzem ajurwedyjskim.

AYURVEDA

To wspaniała, niezwykle obszerna wiedza, mówiąca o tym jak zachować równowagę w życiu, a dzięki niej zdrowie, spełnienie i szczęście. Według ajurwedy zdrowie to stan równowagi między ciałem, duchem i umysłem, choroba zaś oznacza zakłócenia w ich funkcjonowaniu. Masaże ajurwedyjskie to starożytny system naturalnej medycyny holistycznej wywodzący się z południowych Indii, które służą nie tylko wyeliminowaniu doraźnych, konkretnych problemów zdrowotnych, ale przede wszystkim mają pomóc w zapobieganiu im i długofalowym utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej. W pensjonacie, w którym się zatrzymamy pracują ludzie kompetentni, z ponad kilkunastoletnim doświadczeniem z zakresu ajurwedy, w tym zabiegów, leczenia, ziołolecznictwa oraz ajurwedyjskiej kuchni.


VARKALA

Miasteczko, położone w południowym stanie Kerali nad samym morzem i na wielkim, ciągnącym się kilometrami klifie. Varkala jest tropikalnym rajem, gdzie można zażywać rozkoszy morza, słońca, jedzenia, poddawać się ajurwedyjskim masażom oraz cieszyć się wszechobecnym jogowym klimatem. Mnóstwo wyjątkowych knajpek i sklepików na skraju klifu przy głównym wąskim deptaku nadaje miejscu niemal magiczny klimat. s rutrum eget.


MUNNAR

Munnar - magia herbiacianych pól w indyjskiej Kerali.  Miejscowość położona w południowych Indiach w stanie Kerala, na wysokości 1600 m n.p.m., słynąca z okolicznych upraw herbaty (ciągnące się wzgórzami tarasowe pola herbaciane) oraz niesamowitych wodospadów: Cheeyappara Waterfalls, Valara Waterfalls oraz Attukad Waterfalls.

KANYAKUMARI

Kanyakumari to najbardziej na południe wysunięte miejsce Indii na przylądku Komoryn, w którym spotykają się wody Morza Arabskiego, Oceanu Indyjskiego i Zatoki Bengalskiej. Miasteczko słynie z przepięknych i wyjątkowych wschodów i zachodów słońca, świątyni Devi Kanya oraz niezwykłego sanktuarium Swamiego Vivekanandy, które znajduje się na małej wyspie nieopodal miasta. 

ŚWIĄTYNIA JANARDHANA SWAMI

Janardhana Swami - Świątynia poświęcona Wisznu, licząca ponad 2000 lat . Dla Hindusów jest to miejsce związane z życiem i śmiercią – przybywają tam, żeby oddać cześć zmarłym albo poprosić o urodzenie dziecka. To jedyna taka świątynia w południowych Indiach (a w całym kraju są ich dwie czy trzy) i zarazem jedna z niewielu hinduistycznych świątyń, do których wolno wejść turystom.


ZOBACZ, CO PRZED TOBĄ!


MAREK BEDNARSKI

Marek Bednarski - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.
Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień"Jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.


CENA

1150 Euro + przelot


Cena zawiera:

- transfer z oraz na lotnisko: Trivandrum - Varkala - Trivandrum
- zakwaterowanie w hotelu,
- powitalną kolację
- zajęcia jogi 2 x dziennie
- pełne wyżywienie ajurwedyjskie (2 posiłki dziennie):
śniadanie i obiadokolacja w formie szwedzkiego stołu, kilka potraw do wyboru - w tym soki, owoce, ryby),
- wycieczkę do Kanyakumari,  
- wycieczkę do Munnar

Cena nie zawiera:

- biletu lotniczego
- wizy
- zabiegów i konsultacji ajurwedyjskich
- ubezpieczenia turystycznego
- dodatkowego ubezpieczenia w przypadku chorób przewlekłych


GARŚĆ INFORMACJI

Ilość miejsc:

Dostępnych jest 14 miejsc. Wyprawa odbędzie się, jeśli zapisanych będzie 10 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty zaliczek.

Bilety lotnicze:

W dniu w którym potwierdzimy, że wycieczka odbędzie się w terminie, podamy Wam mailowo najbardziej dogodne (cenowo i czasowo) połączenie. Osoby zapisane wykupują wtedy samodzielnie bilet na ten lot.

Dojazd na lotnisko:

W Polsce transport na lotnisko odbywa się we własnym zakresie.
W Indiach my zajmujemy się transferami i ich koordynacją, aż do hotelu i później z niego na lotnisko.

Wizy:

Uzyskanie jej odbywa się we własnym zakresie. W mailu z potwierdzeniem uczestnictwa, dostajecie pakiet informacji, jakie poczynić przygotowania w Polsce przed wyjazdem. Dotyczą one m.in. tego, jak uzyskać wizę.

Sprzęt do jogi:

Prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi i paska.
Na miejscu będziemy mieć do dyspozycji dodatkowo koce do jogi, wałki i klocki.

Opłaty:

Całkowity koszt wyjazdu wynosi 1150 Euro + bilet lotniczy.
I rata - 300 zł (zadatek zwrotny) wpłacana jest przy rezerwacji miejsca na wyjazd.
II rata - 700 zł (zadatek bezzwrotny) wpłacana jest przy ostatecznym potwierdzeniu rezerwacji.
III rata - pozostała kwota  wpłacana jest na miejscu, w Euro, w gotówce (wg kursu z dn. 25.01.2021)

Pobyt:

Na miejscu jesteśmy od 24.01.2021 do 5.02.2021.
Planowany wylot z Polski to 23.01.2021 (sobota), wylot powrotny z Kerali - 5.02.2021 (piątek).


ZAPISY

wyjazdy@fabrykaenergii.pl

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji.

Następnie:
1. wpłać I ratę - zadatek (zwrotny*) w kwocie 300 zł  w recepcji Fabryki Energii w terminie do 3 dni.
 Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.
Wpłata zadatku gwarantuje rezerwację miejsca na wyprawę do Indii i jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. 
Zadatek można wpłacać gotówką w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać przekazem pocztowym na adres:

Marek Bednarski
Fabryka Energii - Centrum Jogi
pl. Wolności 7
50-071 WROCŁAW

*W przypadku, gdy sytuacja epidemiologiczna uniemożliwi nam wylot do Indii lub gdy wylot będzie zagrożony -
zadatek 300 zł zostanie Wam zwrócony, a termin wyprawy przesunięty na inny termin.

Jeśli loty turystyczne do Indii zostaną wznowione, a polski MSZ potwierdzi, że wyjazdy do Indii są możliwe i bezpieczne dla turystów, wówczas poinformujemy Was o tym mailowo i poprosimy:
2. wpłać II ratę - zadatek (bezzwrotny) w kwocie 700 zł w terminie 5 dni od dnia otrzymania maila.
To będzie również moment, by kupować bilety lotnicze.

3. III rata - pozostała kwota - należy ją zapłacić już na miejscu w Indiach:
- w gotówce
- w Euro
- po kursie z dnia 25.01.2021