CZERWCÓWKA Z JOGĄ
SPIRALE I ZYGZAKI - NASZ KRĘGOSŁUP

DOM ŁOWYŃ
02-06.06.2021
(od środy do niedzieli)

Warsztat dla osób początkujących i zaawansowanych


TEMAT

SPIRALE I ZYGZAKI - JOGA DLA KRĘGOSŁUPA
Podczas warsztatu spróbujemy poznać dogłębnie nasze kręgosłupy, dowiemy się jak inaczej "skręcony" jest każdy z nich i jak z nim pracować, by na długie lata zachować go w dobrej formie. Prócz praktyki jogi 2x dziennie zaplanowane są też wykłady "Joga dla kręgosłupa", które poprowadzi Marek Bednarski. Serdecznie zapraszamy! 


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.


PLAN WARSZTATU

PLAN DNIA 02.06.
(środa)

18:00  kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska
19:30  spotkanie organizacyjne, wprowadzenie w praktykę jogi


PLAN DNIA 03,04,05.06
(czwartek-sobota)
07:30  pranayama i medytacja
08:30  lekkie śniadanie
09:30  praktyka asan - joga dla kręgosłupa
12:00  obiad - zdrowa kuchnia wegetariańska
16:00  praktyka asan
18:00  kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska
19:30  wykład "Joga dla kręgosłupa"


PLAN DNIA 6.06.
(niedziela)
08:00  lekkie śniadanie
09:00  praktyka asan - joga dla kręgosłupa
11:00  obiad -  zdrowa kuchnia wegetariańska
Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

MIEJSCE

DOM ŁOWYŃ położony jest bezpośrednio nad jeziorem Głębokim - jednym z najczystszych spośród ponad stu, które znajdują się w okolicy.  Otoczony lasami, stanowi  doskonałą odskocznię od codzienności. To dobra energia, przestronne wnętrza i kuchnia pełna smaku.  Dzięki dużej powierzchni otaczającej Dom i dwustumetrowej linii brzegowej, każdy znajdzie tu dla siebie zaciszny kąt - hamaki nad samą wodą, leżaki w cieniu drzew, koc na trawie w pełnym słońcu, do wyboru dla gości.

Wnętrza urządzone są tak, by zapewnić komfort i przestrzeń, a dzięki panoramicznym oknom i ogromnym tarasom pozostać blisko przyrody.
W całym domu stworzono warunki umożliwiające relaks, złapanie oddechu i dystansu do czasami męczącej codzienności. Duża powierzchnia pozwala na sprostanie oczekiwaniom tych, którzy lubią towarzystwo oraz tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni. Każdy czasem szuka ucieczki od innych ludzi. Dlatego pokoje to nie tylko sypialnie, ale miejsca, w których chce się spędzać czas patrząc przez ogromne okna na jezioro i zieleń. Z większości pokoi można wyjść bezpośrednio na zewnątrz budynku.

Marzeniem właścicieli Domu Łowyń było stworzenie miejsca wyjątkowego - komfortowego, spokojnego, kameralnego. Pozwalającego na wyciszenie, relaks, koncentrację. Takiego, w którym można stanąć na tarasie, zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech i poczuć się wreszcie w zgodzie ze sobą. W to miejsce Was zapraszamy!


KUCHNIA

Kuchnia w Domu Łowyń to prawdziwe bogactwo smaków. Dania zgrane są z sezonem, wzbogacane inspiracjami z różnych stron świata. Produkty pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych źródeł od lokalnych dostawców. Gospodarze gotują z myślą o oczekiwaniach gości i ich dobrym samopoczuciu. Jak sami mówią: "Lubimy dobrze jeść. I dobrze karmić. Lubimy polską kuchnię za pyszne i zdrowe potrawy pozwalające każdą porę roku akcentować innymi składnikami. Lubimy orientalne klimaty za zdecydowane smaki, ich nieoczywiste połączenia, bogactwo przypraw. Bez względu na inspiracje, główną rolę w każdym posiłku odgrywają u nas składniki. Dbamy o ich najwyższą jakość, wspieramy lokalnych producentów, wybieramy eko."  


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT
1390 zł  - miejsce w pokoju 2-osobowym,
1690 zł - pokój 1-osobowy,
osoby towarzyszące - 1190 zł

ZAPISY i REZERWACJA
Na podany przez ciebie w formularzu numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy potwierdzając rezerwację.
Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 280 zł w terminie 5 dni od zapisania się.
Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.
Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości - wpłać w terminie 5 dni
na nasze konto bankowe z dopiskiem "Dom Łowyń".

nr konta:

63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
IBAN: PL 63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku. 
Pozostałą kwotę należy dopłacić gotówką na miejscu.


SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty i paska do jogi.

Zajęcia prowadzone metodą BKS Iyengara.
Przez cały czas pobytu możliwość konsultacji z nauczycielem.


DOJAZD

DOM ŁOWYŃ
ul. Dormowska 6
64-426 Łowyń (gm. Międzychód)

  • Od strony Miedzichowa: Należy trzymać się drogi 160 aż do zjazdu na Łowyń. Dalej kierować się na Pszczew (oznakowany skręt w lewo). Droga będzie zakręcać najpierw pod kątem 90 stopni w prawo, potem łukiem w lewo. Na łuku (przed cmentarzem) odbija w prawo droga gruntowa, która po około kilometrze przez pola rozwidla się pod lasem. Należy wybrać lewą odnogę. DOM Łowyń będzie 200 metrów dalej po lewej stronie.

  • Od strony Gorzynia: Należy trzymać się drogi 160 aż do zjazdu na Łowyń. Dalej kierować się na Pszczew oznakowany skręt w prawo). Droga będzie zakręcać najpierw pod kątem 90 stopni w prawo, potem łukiem w lewo. Na łuku (przed cmentarzem) odbija w prawo droga gruntowa, która po około kilometrze przez pola rozwidla się pod lasem. Należy wybrać lewą odnogę. DOM Łowyń będzie 200 metrów dalej po lewej stronie.

  • Od strony Pszczewa: Należy minąć punkt widokowy w Świechocinie. Kiedy po prawej stronie pojawi się jezioro Łowyńskie, a droga zacznie łukiem skręcać w prawo, należy skręcić w drogę gruntową odbijającą w lewo za cmentarzem. Droga po około kilometrze przez pola rozwidla się pod lasem. Należy wybrać lewą odnogę. DOM Łowyń będzie 200 metrów dalej po lewej stronie.


Każdy uczestnik zajęć Czerwcówki w Domu Łowyń otrzyma od nas w prezencie koszulkę do jogi (kolor losowy).