Weekend z jogą Biały Dom - Antoniów (Izery) Jesień 2023

WYJAZD Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH

joga bialy dom jesien

TERMIN

23-26.11.2023

MIEJSCE

Antoniów (dolnośląskie)

CENA

od 1490 zł

POZIOM

zaawansowany

OPIS

Weekend z jogą dla zaawansowanych

   Wyjazd z jogą dla zaawansowanych to czas na eksplorację siebie w przyjaznych warunkach. Słowo równowaga w jodze odmieniane jest przez wszystkie przypadki. W codziennej rutynie, często nam jej brakuje. Chcielibyśmy mieć tyle czasu, by w komfortowych warunkach poświecić się praktyce jogi. Zrobić bardzo ekscytującą sekwencję od początku do końca. Wtedy okazuje się, że potrzebowalibyśmy na to kilka godzin, których nie mamy. Na tym wyjeździe ten czas zostanie nam dany. Znajdziemy przestrzeń na smakowanie pranaymay o poranku podczas wschodu słońca. Niespiesznie przystąpimy do ekscytującej przed południowej lekcji. W takcie której czas będzie działał na naszą korzyść dając witalność i nie przytłaczając wysiłkiem i wiedzą. Po południu oddamy się regeneracji. Zaś na koniec dnia spotkamy się na medytacji. Wszystko z zachowaniem równowagi żywiołów, o których Marek będzie opowiadał podczas zajęć. W całym procesie niezwykle ważny będzie również klimat. Guruji Iyengar powtarzał, że chcąc wykonać asanę, powinniśmy w 100 % chcieć to zrobić. To znaczy, że dokładnie wszystkie komórki naszego ciała będą chciały tego samego. Dlatego warsztat będzie tak zorganizowany, abyśmy chcieli uczestniczyć w tym wysiłku. Wszystko w atmosferze akceptacji i serdeczności. Warto wspomnieć, że miejsce w jakie jedziemy jest kultowym domem na mapie Polski, gdzie odbywają się tylko warsztaty jogi. Pokoje są bardzo wygodne i można w nich wyciszyć się i odpocząć. Kuchnia natomiast to już języczek uwagi wszystkich osób, które miały przyjemność choć raz doświadczyć takich przyjemności.

orientacyjny PLAN DNIA

Czwartek

15.00 możliwość zostawienia bagaży i skorzystania ze spaceru po okolicy
18:00 kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska
19:00 praktyka asan (żywioł ziemi)
20:30 spotkanie organizacyjne

Piątek

Zamiast śniadania herbata, kawa i owoce
06:30 praktyka pranayamy w pozycji leżącej
08:00 praktyka asan (żywioł ziemi i przestrzeni)
10:45 śniadanie – zdrowa kuchnia wegetariańska
czas wolny na narty i wycieczki (dla osób pozostających na miejscu 14:00 zupa)
16:00 praktyka asan (żywioł przestrzeni i wody)
18:30 obiado-kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska

Sobota

Zamiast śniadania herbata, kawa i owoce
06:30 praktyka pranayamy w pozycji siedzącej
08:00 praktyka asan (żywioł ognia i wody)
10:45 śniadanie – zdrowa kuchnia wegetariańska
czas wolny na narty i wycieczki (dla osób pozostających na miejscu 14:00 zupa)
16:00 praktyka asan (żywioł ziemi i powietrza)
18:30 obiado-kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska

Niedziela

08:00 lekkie śniadanie
09:00 praktyka asan – (żywioł wody i ognia)
12:00 obiad – zdrowa kuchnia wegetariańska

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

bialy dom joga dom2

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA WEEKEND Z JOGĄ

Gospodarz

„Chcielibyśmy, aby Biały Dom był miejscem, w którym spokój i bliskość natury pozwolą Wam nie tylko odpocząć, ale być może znajdziecie tutaj atmosferę sprzyjającą refleksji i zadumie nad tym, co w Waszym życiu ważne”. ~ Grażyna i Jurek

 

Pokoje

Każdy pokój jest przestronny i wyposażony w wygodną łazienkę. Drewniane podłogi dodają klimatu i tworzą ciepłą atmosferę. Dzięki temu można w nich naprawdę wygodnie odpocząć. Atutem jest brak telewizji, sieci internetowej i telefonicznej. To powoduje, że można skupić się na chwili tylko i wyłącznie dla siebie. Pozostać z własnymi przemyśleniami i refleksjami po praktyce jogi.

 

Pensjonat

To miejsce niezwykłe i magiczne, powołane z myślą o wyjazdach z jogą. Do tego celu stworzona została przestronna i klimatyczna sala. Wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, takie jak: koce, klocki, wałki i krzesła. Dzięki temu możliwe jest poprowadzenie bardzo specjalistycznych zajęć z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów. Dodatkowo sala jest bardzo dobrze oświetlona przez liczne okna, z których rozciąga się widok na okoliczne góry i wsie. Drewniana podłoga dodaje ciepła i przytulności w trakcie praktyki jogi. Jednak nie tylko to wnętrze jest wyjątkowe. W całym domu znajduje się wiele urokliwych zakątków, gdzie można usiąść na chwilę zadumy. Nieprzypadkowo też dom został wykończony przy użyciu jak najmniejszej ilości sztucznych materiałów. Spotkać możemy drewniane elementy, naturalne materace czy jutowe wykończenia, zaś w kranie płynie woda ze studni głębinowej. Dzięki temu możemy być bliżej siebie i natury.

Historia

Budynek powstał na początku XX wieku i służył mieszkańcom jako miejsce spotkań towarzyskich. Atrakcją w ciepłe dni był znajdujący się tutaj basen. Po wojnie dom został zaadaptowany na ośrodek wypoczynkowo-kolonijny. Nieopodal wybudowano domki, w których wypoczywali turyści. Z czasem cały kompleks popadł w ruinę. Potencjał miejsca dostrzegła para przyjaciół. To oni wpadli na pomysł, aby stworzyć miejsce do organizacji warsztatów jogi. Początkowo miało służyć do prowadzenia kursów Kundalini Yogi dla gości z Francji. Z czasem miejsce to stało się kultową miejscówką na warsztaty jogi dla wszystkich. Dzisiaj gości nauczycieli z najbardziej renomowanych szkół jogi w Polsce. Wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu i oddaniu nowych właścicieli, którzy z pasją tworzą i rozwijają to miejsce.

joga w białym domu (1)
bialy dom joga pokoj2
bialy dom joga pokoj1
Okolica

W najbliższej okolicy warto odwiedzić gołoborze, rumowisko skalne, z którego roztacza się piękny widok na okolicę. Po drodze znajduje się Wolframowe Źródło zwane Źródłem św. Wolfganga, a opodal niego niezwykle dziki Ciemny Wądół. Dodatkowo Góry Izerskie nazywane są „Rowerowym Rajem”. Satysfakcję znajdą tu zarówno wytrawni miłośnicy dwóch kółek uwielbiający podjazdy, zjazdy, kamieniste drogi i wszelkie przygody, jak też amatorzy spokojnej jazdy w ciszy, spokoju i w towarzystwie pięknego krajobrazu.

Czas wolny

Biały Dom położony jest na uboczu, w malowniczej wsi Antoniów, u podnóża Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Otoczenie gór, lasów i łąk oraz nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się na chwilę i pobyć tu i teraz. W czasie wolnym od praktyki szczególnie polecamy piesze wędrówki. Wokół ośrodka znajduje się mnóstwo ścieżek i tras, a zaledwie 5 minut od domu rozpościera się piękny las, idealny do długich spacerów. 

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

1840 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

1490 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).
960 zł – osoba towarzysząca (noclegi, wyżywienie).

Pobyt zwierząt po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Koszt: 40 złotych/doba.

Ceny obejmują cały weekend z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

REZERWACJA WEEKENDU Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z warsztatów JOGi W antoniowie

WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA | BIAŁY DOM
joga-chata-cyborga-wakacje-1024x576
WAKACJE Z JOGĄ ENERGIA I REGENERACJA LATO 2023
MAJÓWKA Z JOGA – KOSMICZNE ODDALENIA OD ŁOMOTU ŚWIATA
WEEKEND Z JOGĄ – PROSTOTA ŻYCIA | VILLA SATTVA WIOSNA 2023

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.