PRAKTYKA JOGI Z MARKIEM BEDNARSKIM - ONLINE
SYLABUS POZIOMU 1/ CZĘŚĆ 2 w JODZE IYENGARA
- INTRODUCTORY II -

06.12.2020
(niedziela)

Warsztat przeznaczony jest dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych oraz kandydatów na nauczycieli jogi metodą BKS Iyengara®. Warsztat online odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Zoom Clouds Meeting to jedyne narzędzie pozwalające na interaktywny przebieg zajęć, gdzie nauczyciel widzi na ekranie każdego ucznia i może go w czasie realnym korygować. Ilość osób na Warsztacie Kursie online jest ograniczona, aby nauczyciel mógł poświęcić tyle samo uwagi wszystkim uczestnikom.   Zapraszamy do wspólnej praktyki!


TEMAT

Zapraszamy na wyjątkowy dzień praktyki jogi. Tematem będą asany i pranayamy z poziomu Introductory II. W metodzie B.K.S. Iyengara asany zostały podzielone na sylabusy. W ten sposób powstało 14 sekwencji asan i pranayam. Na poziom początkujący składają się 2 sekwencje obejmujące wszystkie podstawowe pozycje jogi. Etap średnio-zaawansowany to kolejnych 6, zaawansowany to następne 6. Zazwyczaj przeciętny jogin swym zakresem nie wykracza poza dwa pierwsze sylabusy. Przeciętnie praktykując z dużą gorliwością i zapałem, pomiędzy dziesiątym a dwudziestym rokiem praktyki zaczynamy wykonywać sylabusy od 3 do 5. Niewiele osób utrzymuje rygor praktyki, by przejść przez kolejne sylabusy. Marek Bednarski poświęcił 7 ostatnich lat swojego życia, by doskonalić sylabusy od 3 do 5, a więc Junior I, II i III. Zdając na stopień Junior III w roku 2018 uzyskał międzynarodowy dyplom jogi Iyengara: Intermediate Junior III.

Tym razem skupimy się na asanach z poziomu Introductory II. Na poziomie tym będziemy mogli się sprawdzić w pozycjach stojących skręconych, wygięciach oraz pozycjach napinających brzuch. Nie zabraknie także skłonów oraz pozycji siedzących. W pozycjach odwróconych, takich jak Salamba Sarvangasana pojawią się zaś różne warianty. Warsztat Introductory II przeznaczony jest dla osób, które mają już dobrze opanowane pozycje z poziomu Introductory I  i chcą się sprawdzić w nieco trudniejszych asanach. Pomoże nam to określić, na jakim poziomie znajduje się obecnie nasza praktyka jogi, nad czym musimy jeszcze popracować, aby rozwijać się w dobrym kierunku.

Niezależnie od poziomu, na jakim jesteś, czy jesteś już zaawansowany czy początkujący, warto sprawdzić się na tego typu warsztacie.
Z pewnością każdy z nas wyniesie z niego wskazówki do swojej praktyki własnej. Lista pozycji, jakie pojawią się na warsztacie znajduje się na tutaj. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT
140 zł - udział w warsztacie


PLAN DNIA

7:00-8:00  pranayama (dla chętnych)
9:00-9:30  wykład - "Sylabusy, linki i matogodziny"
9:30-12:30  praktyka asan - pozycje stojące i wygięcia w tył
   12:30  przerwa
14:00-16:00 praktyka asan odwróconych, skłonów i relaksów

ZAPISY I REZERWACJE
W celu rejestracji na warsztat należy wykupić bilet na warsztat na stronie sklepu JogaMarket:
https://jogamarket.pl/pl/p/SYLABUS-POZIOMU-1-cz.-2-ONLINE-6.12.2020-Praktyka-jogi-z-Markiem-Bednarsk...
Następnie przesłać potwierdzenie przelewu do recepcji Fabryki Energii:
kontakt@fabrykaenergii.pl
w celu uzyskania Meeting ID i hasła do platformy ZOOM.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

POMOCE DO JOGI
Na warsztacie potrzebne będą:
mata
pasek do jogi
2 klocki
3 koce

Wszystkie pomoce do jogi można zakupić w naszym sklepie JOGA MARKET - osobno, lub w zestawie (taniej).
Zakupy można zrobić na miejscu u nas - Pl. Wolności 7, I piętro
lub zamówić na stronie z przesyłką do domu:
https://jogamarket.pl/pl/c/Zestawy/52

*****
  Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.
      Warsztat jogi prowadzony wg metody BKS Iyengara®    
  Warsztat odbędzie się ONLINE za pośrednictwem platformy ZOOM.


PLATFORMA ZOOM

 • Zainstaluj aplikację ZOOM na telefonie (pobierz z Google Play lub App Store bez opłat) lub komputerze - https://zoom.us/download (polecamy tę opcję!)
 • Nie musisz mieć konta, aby dołączyć do zajęć. Wystarczy, że wpiszesz otrzymany przez nas Meeting ID i hasło.
 • Pamiętaj o wyłączeniu swojego mikrofonu.
  Postaraj się również nie czatować :)
 • Jeżeli potrzebujesz krótkiej "obrazkowej" instrukcji obsługi aplikacji ZOOM, mamy ją dla Ciebie:
  OBRAZKOWA INSTRUKCJA KROK PO KROKU >> 


KONTAKT W SPRAWIE WARSZTATU ONLINE

 • drogą mailową: kontakt@fabrykaenergii.pl
 • telefonicznie do recepcji Fabryki Energii: +48 505 845 545 (pon - pt w godz. 8-16)


 • #NieBójSIęŻyćAktywnie
  #PraktykujZFabrykąEnergii