PRAKTYKA JOGI Z MARKIEM BEDNARSKIM
SYLABUS POZIOMU 1/ CZĘŚĆ 2 w JODZE IYENGARA
-  INTRODUCTORY II  -

06.12.2020
(niedziela)
Kurs dostępny także w wersji ONLNE →

Warsztat dla osób średniozaawansowanych, zaawansowanych i kandydatów na nauczyceli jogi metodą BKS IYENGARA®


TEMAT

Zapraszamy na wyjątkowy dzień praktyki jogi. Tematem będą asany i pranayamy z poziomu Introductory II. W metodzie B.K.S. Iyengara asany zostały podzielone na sylabusy. W ten sposób powstało 14 sekwencji asan i pranayam. Na poziom początkujący składają się 2 sekwencje obejmujące wszystkie podstawowe pozycje jogi. Etap średnio-zaawansowany to kolejnych 6, zaawansowany to następne 6. Zazwyczaj przeciętny jogin swym zakresem nie wykracza poza dwa pierwsze sylabusy. Przeciętnie praktykując z dużą gorliwością i zapałem, pomiędzy dziesiątym a dwudziestym rokiem praktyki zaczynamy wykonywać sylabusy od 3 do 5. Niewiele osób utrzymuje rygor praktyki, by przejść przez kolejne sylabusy. Marek Bednarski poświęcił 7 ostatnich lat swojego życia, by doskonalić sylabusy od 3 do 5, a więc Junior I, II i III. Zdając na stopień Junior III w roku 2018 uzyskał międzynarodowy dyplom jogi Iyengara: Intermediate Junior III.

Tym razem skupimy się na asanach z poziomu Introductory II. Na poziomie tym będziemy mogli się sprawdzić w pozycjach stojących skręconych, wygięciach oraz pozycjach napinających brzuch. Nie zabraknie także skłonów oraz pozycji siedzących. W pozycjach odwróconych, takich jak Salamba Sarvangasana pojawią się zaś różne warianty. Warsztat Introductory II przeznaczony jest dla osób, które mają już dobrze opanowane pozycje z poziomu Introductory I  i chcą się sprawdzić w nieco trudniejszych asanach.  Pomoże nam to określić, na jakim poziomie znajduje się obecnie nasza praktyka jogi, nad czym musimy jeszcze popracować, aby rozwijać się w dobrym kierunku.

Niezależnie od poziomu, na jakim jesteś, czy jesteś już zaawansowany czy początkujący, warto sprawdzić się na tego typu warsztacie.
Z pewnością każdy z nas wyniesie z niego wskazówki do swojej praktyki własnej.  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Lista pozycji, jakie pojawią się na warsztacie znajduje się na tutaj.

 

PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.
Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.

Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).

W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
pl. Wolności 7
Kamienica pod Złotym Dębem (I p.)


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT
140 - udział w warsztacie (z posiłkiem)


PLAN DNIA

7:00-8:00 pranayama (dla chętnych)
9:00-9:30 wykład - "Sylabusy, linki i matogodziny"
9:30-12:30  praktyka asan - pozycje stojące i wygięcia w tył
   12:30  przerwa na posiłek wegetariański
14:00-16:00 praktyka asan odwróconych, skłonów i relaksów 


SPRZĘT DO JOGI
Prosimy o przyniesienie ze sobą własnej maty i paska do jogi.
Wszystkie inne pomoce do jogi zapewnia organizator.
  Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®   

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.
Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.


DOJAZD

• MPK:

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja
autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

przystanek : Zamkowa
tramwaj: 3, 10, 23, 33  

przystanek : Narodowe Forum Muzyki
tramwaj: 4, 20  

• Samochodem:
parking pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma  

• Rowerem:
Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności.