PRAKTYKA JOGI IYENGARA® Z MARKIEM BEDNARSKIM / POZIOM 1
CZTERY STRONY KRĘGOSŁUPA
PRACA KRĘGOSŁUPA DO PRZODU

17-18.04.2021
(sobota, niedziela)
Kurs dostępny także w wersji ONLNE →


TEMAT

Zapraszamy na wyjątkowy Kurs jogi Iyengara® , który poprowadzi Marek Bednarski - jeden z najlepszych nauczycieli jogi w Polsce. W ramach Kursu odbywają się 4 dwudniowe zjazdy, podczas których Marek dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz nietuzinkowym podejściem do praktyki asan. Autorski program Kursu został przygotowany w taki sposób, by zwrócić uwagę praktykujących na pracę konkretnych stron ciała, w które kierujemy kręgosłup podczas wykonywania pozycji. Podczas drugiej części Kursu skupimy się na pracy kręgosłupa do przodu. Cały Kurs obejmuje praktykę wszystkich asan i pranayam z poziomu 1 metody jogi Iyengara, a wzbogacają go wykłady z anatomii człowieka i z filozofii jogi. Kurs jogi Iyengara® z Markiem Bednarskim odbywa się stacjonarnie w Fabryce Energii - Centrum Jogi we Wrocławiu, jest również transmitowany na żywo na platformie Zoom. Serdecznie zapraszamy! 
 

PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA®  w stopniu Intermediate Junior III.
Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.

Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warsztatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).

W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
pl. Wolności 7
Kamienica pod Złotym Dębem (I p.)


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT

350
- udział w jednym dwudniowym warsztacie Kursu (z posiłkiem w niedzielę)
uwaga: wyłącznie w ramach wolnych miejsc na całym Kursie

PLAN DNIA

sobota:

14:00-15:30 wykład z anatomii:
 Anatomia obręczy barkowej i szyi. Najczęstsze urazy.
16:00-18:00
sesja regeneracyjna
18:00-19:30
wykład z filozofii jogi:
Historia jogi

niedziela:
8:00- 9:00
pranayama (dla chętnych)

9:30-12:30  praktyka asan
   12:30  przerwa na posiłek wegetariański
14:00-16:00 praktyka asan - regeneracja i relaks


SPRZĘT DO JOGI
Prosimy o przyniesienie ze sobą własnej maty i paska do jogi.
Wszystkie inne pomoce do jogi zapewnia organizator.
  Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®   

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.
Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.


WYKŁAD Z ANATOMII

Marlena Przewłocka-Gągała - doktor fizjoterapii, specjalista medycyny estetycznej i odnowy biologicznej, wykładowca akademicki z ponad 12-letnim doświadczeniem zawodowym, założycielka Placówki Kształcenia Ustawicznego MEN Dr Przewłocka-Gągała Academy, terapeuta leczenia zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenzie, trycholog.

Zafascynowana ludźmi i holistycznym podejściem do człowieka, jego zdrowia i piękna. Od wielu lat pozostaje na ścieżce samorozwoju, którą stale rozwija, skupiając się na połączeniu wiedzy medycznej z mądrością nauk ajurwedy, jogi i psychologii. Od zawsze pasjonuje ją zgłębianie własnego potencjału i wspieranie ludzi w ich poszukiwaniach. Główną działalnością Pani Doktor jest działalność dydaktyczna – jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Aktualnie rozwija autorską Placówkę Kształcenia Ustawicznego Dr Przewłocka-Gągała Academy, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie prowadzone są szkolenia z innowacyjnych metod leczniczych łączących pracę z ciałem, umysłem i pięknem człowieka. Jest zafascynowana możliwościami, jakie daje łączenie tych metod w procesach indywidualnych i grupowych.
Często występuje w charakterze eksperta w mediach, udzielając wywiadów w czasopismach naukowych oraz portalach internetowych. Pasjonatka podróży do Indonezji, będących jednocześnie podróżami w głąb siebie.


WYKŁAD Z FILOZOFII JOGI

Małgorzata Szczypińska – z wykształcenia doktor nauk humanistycznych. W jodze od wielu lat, od początku w metodzie Iyengara i od zawsze u Marka Bednarskiego. Już nie pamięta, co było pierwsze – joga czy Indie. Oba zamiłowania świetnie się uzupełniają, a całość dopełnia Ajurweda.
Od wielu lat regularnie podróżuje do Indii, za każdym razem odkrywając inne regiony i inne ich oblicze. Joga jest dla niej drogą, którą podąża. Ajuwerda – stylem, w jakim tę drogę przemierza, a także dharmą. W 2020 r. uzyskała uprawnienia konsultanta ajurwedyjskiego w Shivani Ayurveda w Dharamśali w Indiach. W związku z tym dzieli się teraz swoją wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy podobnie jak ona, chcą zadbać o swoje zdrowie według zasad tej starożytnej wiedzy. W wolnych chwilach studiuje sanskryt, aby jeszcze lepiej rozumieć jogę i Ajurwedę.
Regularnie uczestniczy w warsztatach najlepszych nauczycieli jogi w metodzie Iyengara (Marek Bednarski, Katarzyna Pilorz, Konrad Kocot, Christian Pisano, Eyal Shifroni, Lois Steinberg), a swoją wiedzę teoretyczną pogłębia dzięki kompulsywnie nabywanym w Indiach książkom oraz na kursach (online) organizowanych m.in. przez Yogic Studies, Shivani Ayurveda (Ayurverdic Consultant stopień 1 i 2), Chopra Center (A Perfect Health: Ayurvedic Lifestyle Enrichment Program) czy Embodied Philosophy.
W 2019 r. ukończyła roczny Kurs doskonalący jogi Iyengara organizowany przez Katarzynę Pilorz. Od kilku lat regularnie uczestniczy w warsztatach Christiana Pisano we Wrocławiu. W 2020 roku uczestniczyła także w warsztacie Christiana w Bergamo. Oprócz tego od kwietnia 2020 r., odnajdując się w nowej rzeczywistości, regularnie uczestniczy w zajęciach online dla kobiet prowadzonych przez Lois Steinberg. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga nadane przez KOMS TKKF w Częstochowie. Dla Fabryki Energii prowadzi także wykłady z Ajurwedy podczas warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych.

DOJAZD

• MPK:

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja
autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

przystanek : Zamkowa
tramwaj: 3, 10, 23, 33  

przystanek : Narodowe Forum Muzyki
tramwaj: 4, 20  

• Samochodem:
parking pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma  

• Rowerem:
Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności.