JOGA Z KRZESŁEM
WARSZTAT JOGI Z EWĄ DURKĄ


22.11.2020
(niedziela)
 Kurs dostępny także w wersji ONLINE →  

Warsztat dla osób początkujących praktykujących jogę Iyengara od min. 1 miesiąca.


TEMAT

Joga Iyengara znana jest z niezwykłej precyzji i dbałości o technikę wykonywanych asan, dzięki czemu ćwiczenia są bezpieczne i przynoszą pożądane efekty. Ale nie tylko z tego słynie ta metoda jogi. W praktyce wykorzystujemy różne pomoce do jogi, takie jak klocki, paski i koce dzięki którym asany dostępne są dla każdego, bez względu na kondycje i wiek. Użycie pomocy do jogi pomaga nam wykonać trudniejsze pozycje oraz poczuć właściwy kierunek ruchu w asanach. Pomoce do jogi pomagają nam także pozostawać dłużej w pozycjach, dzięki czemu możemy w pełni poczuć ich wpływ na nasze ciało.

Zapraszamy na warsztat, na którym skupimy się w szczególności na użyciu krzesła w praktyce jogi. Ten niepozorny mebel, obecny w każdym domu, kryje w sobie ogromną moc. Możemy go użyć na nieskończenie wiele sposobów. Jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Mając podstawową wiedzę o asanach i znając kierunek ich ruchu, jesteśmy w stanie zmodyfikować niemal każdą pozycję tak, by osiągnąć pożądany efekt. Na warsztacie poznamy sposoby używania krzesła w podstawowych pozycjach stojących, skrętach, skłonach oraz wygięciach. Nauczymy się także, jak krzesło może pomóc nam w pozycjach relaksacyjnych. Poznamy też Królową asan – Salamba Sarvengasanę (Świecę) i nauczymy się wchodzenia do tej pozycji z wykorzystaniem krzesła. Serdecznie zapraszamy!


PROWADZĄCA

Ewa Durka - instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechnika Częstochowska). Jako wielka pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej przez wiele lat uczestniczyła regularnie w różnego typu zajęciach fitness. Między innymi przez kilka lat trenowała Body Art. Czuła jednak, że praca nad samym ciałem nie pozwala jej się w pełni rozwijać, co skłoniło ją do dalszych poszukiwań. Jogę metodą BKS Iyengara odkryła w styczniu 2011 roku. Od tej pory uczestniczy regularnie w zajęciach w Fabryce Energii. Swoją wiedzę doskonali także na licznych warsztatach prowadzonych przez Marka Bednarskiego. Odbyła szkolenia pod okiem takich nauczycieli, jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, Małgorzata Madej, Ewa Wardzała, Marcia Monroe, Eyal Shifroni, Śri H.S. Arun, Christian Pisano. Od stycznia 2012 roku prowadzi zajęcia w Fabryce Energii.


PLAN WARSZTATU

PLAN DNIA
22.11.2020  (niedziela)


10:00 – 13:00 pierwsza sesja (z 15 minutową przerwą)

13:00 – 15:00 przerwa na posiłek wegetariański

15:00 – 17:00 druga sesjaMIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi
Plac Wolności 7, Wrocław
Kamienica Pod Złotym Dębem, I piętro


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT

100 zł 
 (udział w warsztacie z posiłkiem)


ZAPISY I REZERWACJE

Udział w warsztacie należy wykupić na stronie naszego sklepu Joga Market:


SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą na warsztat własnej MATY i PASKA DO JOGI.
Pozostałe pomoce do jogi zapewnia organizator.


* * *

Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®
Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.


DOJAZD

• MPK:

przystanek : Zamkowa
tramwaj: 3, 10, 23, 33  

przystanek : Narodowe Forum Muzyki
tramwaj: 4, 20  

przystanek : Rynek
autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

• Samochodem:
parking pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma  

• Rowerem:
Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności.