JOGA NA JESIENNĄ DEPRESJĘ
WARSZTAT JOGI Z EWĄ DURKĄ


27.09.2020
(niedziela)


TEMAT

Jesień powoli rozkręca się na dobre, a wraz z nią żegnamy się z długimi dniami i słoneczną pogodą. Brak słońca, przepracowanie oraz problemy wywołane panującą obecnie epidemią dotykają nas wszystkich, bez wyjątku. U wielu osób może to skutkować pogorszeniem nastroju, wyczerpaniem nerwowym i utratą sił witalnych. Na szczęście mamy na to lekarstwo – Jogę. Już jedna krótka sesja może przynieść korzystne zmiany. Praktyka asan pozwala bowiem obudzić ciało do życia, poznać swoją wartość, odnaleźć cel i nadać życiu sens.
Wejdź więc na matę i doświadcz chwili tylko ze sobą, gdzie nie liczy się przeszłość ani przyszłość, gdzie ważne jest tylko to, co tu i teraz. Zrób głęboki wdech i poczuj, jak jak Twoje ciało budzi się z letargu i nabiera chęci do działania. Potem zrób wydech i poczuj jak cały stres i napięcie odchodzą. Przyjdź, doświadcz, sprawdź, co się stanie, kiedy nie będzie czasu na myślenie o niczym innym, niż to co tu i teraz, kiedy cała Twoja uwaga skieruje się do wnętrza ciała. Przekonaj się, że praktyka asan pozwala nam się wzmocnić nie tylko fizycznie, ale także psychicznie i że dzięki niej mamy więcej sił na to, by podołać codziennym wyzwaniom. Poczuj, jak dzięki jodze potrafimy lepiej dostosować się do zmieniających się sytuacji, mamy silniejszą wolę i spokojniejszy umysł. Zrób dla siebie coś dobrego, zasługujesz na to!
Na warsztacie poświęconym jodze antydepresyjnej czekają nas dwie sesje asan. Na pierwszej z nich obudzimy nasze ciała do życia i spróbujemy wziąć głębszy wdech, na drugiej doświadczymy wszechogarniającego relaksu, przynoszącego spokój nie tylko ciału ale także i duszy. Serdecznie zapraszamy!


PROWADZĄCA

Ewa Durka - instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechnika Częstochowska). Jako wielka pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej przez wiele lat uczestniczyła regularnie w różnego typu zajęciach fitness. Między innymi przez kilka lat trenowała Body Art. Czuła jednak, że praca nad samym ciałem nie pozwala jej się w pełni rozwijać, co skłoniło ją do dalszych poszukiwań. Jogę metodą BKS Iyengara odkryła w styczniu 2011 roku. Od tej pory uczestniczy regularnie w zajęciach w Fabryce Energii. Swoją wiedzę doskonali także na licznych warsztatach prowadzonych przez Marka Bednarskiego. Odbyła szkolenia pod okiem takich nauczycieli, jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, Małgorzata Madej, Ewa Wardzała, Marcia Monroe, Eyal Shifroni, Śri H.S. Arun, Christian Pisano. Od stycznia 2012 roku prowadzi zajęcia w Fabryce Energii.


PLAN WARSZTATU

PLAN DNIA
27.09.2020 (niedziela)

10:00 – 13:00 pierwsza sesja
13:00 – 15:00 przerwa na posiłek wegetariański
15:00 – 17:00 druga sesja
.


MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi
Plac Wolności 7, Wrocław
Kamienica Pod Złotym Dębem, I piętro


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT

100 zł  (udział w warsztacie z posiłkiem)


ZAPISY I REZERWACJE

Udział w warsztacie należy wykupić na stronie naszego sklepu Joga Market:
https://jogamarket.pl/pl/p/Joga-na-jesienna-depresje-warsztat-dla-poczatkujacych-z-Ewa-Durka/2795

kontakt@fabrykaenergii.pl
tel. 505 845 545


SPRZĘT DO JOGI


Prosimy o zabranie ze sobą własnej MATY i PASKA DO JOGI.
Przyda się też ręcznik lub kocyk do przykrycia wałka.


* * *

Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®
Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.


DOJAZD

• MPK:

przystanek : Zamkowa
tramwaj: 3, 10, 23, 33  

przystanek : Narodowe Forum Muzyki
tramwaj: 4, 20  

przystanek : Rynek
autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

• Samochodem:
parking pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma  

• Rowerem:
Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności.