WARSZTAT Z EYALEM SHIFRONI 

POMOCE W JODZE BKS IYENGARA®

1-3.10.2021
(piątek-niedziela)

Warsztat dla osób regularnie praktykujących jogę od min. 2 lat (wymagana umiejętność wykonania Sirsasany i Salamba Sarvangasany), 
dla osób zaawansowanych oraz dla przyszłych i obecnych nauczycieli jogi.


EYAL SHIFRONI PONOWNIE W FABRYCE ENERGII!

Eyal Shifroni przyjął zaproszenie Marka Bednarskiego i po raz trzeci poprowadzi warsztat jogi w Fabryce Energii Centrum Jogi we Wrocławiu. Poprzednio gościliśmy Eyala w 2017 i 2019 roku, a druga wizyta Mistrza zbiegła się z wydaniem polskiej edycji książki Eyala "Joga z krzesłem".


PROPS OF YOGA - POMOCE DO JOGI

"Bez wątpienia pomoce są elementem charakterystycznym jogi Iyengara, ale nie należy ich mylić z samą esencją. Pomoce są tylko środkiem do celu, którym jest między innymi: wydłużenie ciała, stabilność pozycji, dokładność wykonania i długi czas trwania w asanach. Osoby praktykujące powinny uważać, by nie uzależniać się od używania pomocy, a raczej inteligentnie je stosować w celu tworzenia bardziej dojrzałej i uważnej praktyki asan" - Eyal Shifroni

W jodze Iyengara używamy wielu pomocy do jogi, pomagają nam wykonać trudną technicznie asanę, zwiększają świadomość ciała oraz sprawiają, że możemy przebywać dłużej w pozycji. Dzieki nim okazuje się, że raz możemy dotrzeć do jednej części ciała, innym razem do innej, że dana pozycja ma nam jeszcze bardzo wiele do zaoferowania. Kiedy praktykujemy jogę od dłuższego czasu, wydaje nam się, że o pomocach do jogi wiemy już wszystko. Nic bardziej mylnego! Eyal Shifroni pokazuje nam takie sposoby używania pomocy, o których sami byśmy nie pomyśleli, a to sprawia, że nawet taka pozycja jak popularna Utthita Trikonasana odkrywa przed nami nowe możliwości, uruchamiając i otwierając po nowemu  wiele zakątków naszego ciała.

Uwaga: bardzo nam zależy, aby zachować dynamikę nauczania Eyala Shifroni, dlatego zwracamy uwagę na to, że warsztat odbędzie się w języku angielskim. Pozwoli nam to w pełni odczuć przekaz nauczania Eyal'a.


PROWADZĄCY

Eyal Shifroni - rozpoczął naukę jogi w 1978 r. i na początku była to metoda Shivananady. Jogę Iyengara zaczął studiować w 1982 roku. W 1988 po raz pierwszy pojechał do Instytutu RIMYI w Punie, aby studiować bezpośrednio pod kierunkiem Guruji BKS Iyengara . Przez wiele lat jeździł tam na miesięczne staże, a w 2009 roku Guruji BKS Iyengar przyznał mu certyfikat Senior Intermediate III.

Eyal Shifroni miał szczęście poznać osobiście BKS Iyengara, studiować pod jego okiem, brać udział w interesujących rozmowach;  przetłumaczył na język hebrajski dwie książki Gurujiego: Drzewo jogi i Światło Pranayamy.

Sam jest autorem 6 książek o jodze. Regularnie studiuje filozofię jogi i pisze artykuły o praktyce i filozofii jogi. Jako jeden z najstarszych nauczycieli w Izraelu działa aktywnie w  Iyengar Yoga Association of Israel (IYAI), prowadzi kursy szkoleniowe dla nauczycieli i od wielu lat bierze czynny udział w procesie certyfikacji nauczycieli. Kieruje Centrum Jogi Iyengara Zichron-Ya'akov w Izraelu, prowadzi warsztaty w Izraelu i na całym świecie.

Ciekawostką jest fakt, że Eyal Shifroni posiada tytuł doktora informatyki, który obronił w Izraelskim Instytucie Technologii i przez wiele lat uczył informatyki w izraelskich szkołach wyższych.PLAN WARSZTATU

1.10.2021  (piątek)
16:30 - 17:00  rejestracja uczestników
17:30 - 20:30  praktyka jogi

2.10.2021  
(sobota)
10:00 - 13:00  praktyka jogi
16:00 - 18:00  praktyka jogi

3.10.2021 (niedziela)
09:00 - 12:00 praktyka jogi
14:30 - 16:30  praktyka jogi


MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

pl. Wolności 7
Kamienica pod Złotym Dębem
(I piętro)


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT

900  - udział 3-dniowym warsztacie


ZAPISY I INFORMACJE

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację.
Uwaga: decyduje kolejność zgłoszeń.


● Zarejestruj się przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>

● Na podany przez Ciebie adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji.

● Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu na warsztat, opłać warsztaty jogi przez nasz panel na stronie:                       www.fabrykaenergii-wroclaw.cms.efitness.com.pl/kup-karnet

● Opłata zajęć jogi na wyjeździe jest równoznaczna z akceptacją regulaminu i potwierdza rezerwację.

● Pozostałą kwotę  na miejscu w dniu warsztatu.


SPRZĘT DO JOGI

Prosimy zabrać ze sobą własną MATĘ I PASEK DO JOGI.
Pozostały sprzęt do jogi (koce, krzesła, klocki, liny, wałki) zapewnia organizator.


* * *

Zajęcia prowadzone metodą BKS IYENGARA® 
Warsztat nie ma charakteru szkoleniowego.


DOJAZD

• MPK:

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja
autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

przystanek : Zamkowa
tramwaj: 3, 10, 23, 33  

przystanek : Narodowe Forum Muzyki
tramwaj: 4, 20  

• Samochodem:
parking pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma  

• Rowerem:
Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności.