Weekend z jogą Villa Sattva - Jagniątków (Karkonosze) Wiosna 2023

WEEKEND Z JOGĄ ODPOCZNIJ OD NADMIARU - SIMPLE LIFE

joga villa sattva gory

TERMIN

13-16.04.2023

MIEJSCE

Jagniątków (dolnośląskie)

CENA

1390 zł

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Weekend z jogą bez pośpiechu – slow life

W życiu radość może nam dawać powolne zjedzenie zdrowego posiłku, spacer po lesie lub chwila na macie z własnym ja. Nie potrzebujemy intensywnych doznań, by odczuwać satysfakcję. Minimalizowanie doświadczeń sprawia, że przeżywamy je całym sobą. Wykonanie pozycji jogi z dbałością o odczuwanie jest w stanie w pełni zaspokoić nasze oczekiwania. Zdrowe, smaczne posiłki oparte na lokalnych produktach oraz cicha przepiękna okolica mogą uzupełnić nasze wszelkie potrzeby. Tak naprawdę niewiele nam potrzeba do szczęścia. Te wartości odkrywać będziemy na tym wyjeździe jogi.

Podczas praktyki skupimy się na trzech ważnych aspektach naszego życia. Są to nasze rzeczywiste potrzeby, to co musimy i to co chcemy. Obserwując pojawiające się sytuacje podczas praktyki jogi, będziemy starali się odseparować te zachowania. To pozwoli nam poznać te systemy. Mając większą wiedzę o sobie, łatwiej jest świadomie zauważać w jaki sposób podejmujemy decyzje. Ile w tym tak naprawdę jest naszej wolnej woli i podążania za prawdziwymi potrzebami, a ile schematycznych zachowań. Wtedy wystarczy drobny krok, by cieszyć się z tego co jest tu i teraz. Cisza spokój i czas dla siebie to wszystko czego nam trzeba, by zwolnić i cieszyć się życiem.

orientacyjny PLAN DNIA

Czwartek
15.00 możliwość zostawienia bagaży i skorzystania z spaceru po okolicy, 
18:00 kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska,
19:00 praktyka asan – relaksacja,
20:00 spotkanie organizacyjne.

Piątek i Sobota
Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa,
07:00 praktyka pranayamy,
08:00 praktyka asan,
10:00 śniadanie – zdrowa kuchnia wegetariańska. czas wolny na spacer i refleksje,

14:00 obiad – zdrowa kuchnia wegetariańska,
16:30 relaksacja,
18:30 kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska.

Niedziela
Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa,
08:00 praktyka asan,
10:00 śniadanie – zdrowa kuchnia wegetariańska.

Po śniadaniu rozjedziemy się do domów.

joga villa sattva jesien

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA WEEKEND Z JOGĄ

Pensjonat

Jest miejscem bardzo stylowym, urządzonym w przedwojennym budynku, z myślą o organizowanych tutaj wyjazdach z jogą. Do tego celu służy sala z podgrzewaną podłogą i klimatyzacją, wyposażona w pomoce do praktyki. W budynku znajduje się kilka zakamarków, w których można odpocząć i zaszyć się w sobie. Jedną z ogromnych atrakcji miejsca jest zewnętrzna bania. W niej można w chłodne dni zanurzyć się w gorącej wodzie i delektować widokiem na niebo. Następnie dla osób ceniących sobie morsowanie zbudowano zejście do potoku. Jest też miejsce na ognisko i relaks w hamakach. Wszystko z myślą o wypoczynku bez zmartwień. 

Pokoje

Pokoje, w których możemy odpocząć, są komfortowe, o wysokim standardzie. Na wyposażeniu znajdują się duże kontynentalne łóżka. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Stylowa całość urządzona z klasą pozwala się wyciszyć i odprężyć.

Historia

Budynek Villi Sattva to przedwojenna szkoła podstawowa, odrestaurowana w 2017 roku pod okiem konserwatora zabytków z dbałością o szczegóły i naciskiem na zachowanie jak największej ilości oryginalnych elementów. Podczas remontu budynku zastosowano jak największą liczbę urządzeń mających ograniczyć szkodliwy wpływ pensjonatu Villa Sattva na środowisko. Zastosowano piece gazowe wysokiej jakości i sprawności. System rekuperacji pozwala na zminimalizowanie ilości, jak i maksymalne wykorzystanie ciepła. System solarów całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie na ciepłą wodę w dni słoneczne. Wysokiej klasy biooczyszczalnia przywraca zużytej wodzie parametry wody pitnej. Od początku pomysłem na to miejsce była organizacja w nim warsztatów rozwojowych, w tym wyjazdów z jogą.

villa sattva joga pokoj6
villa sattva joga pokoj2
villa sattva joga pokoj1
Okolica

Villa Sattva położona jest w bezpośredniej bliskości szlaków wiodących w Karkonosze. Stąd można się udać w wyższe partie gór, np. Śnieżne Kotły, a następnie granią w kierunku Śnieżki lub Szrenicy. Można również udać się w niższe partie położone w lesie bukowo-dębowym – idealne na spacery, bieganie czy jazdę rowerem. Sam Jagniątków to letniskowa część Jeleniej Góry. Funkcjonująca przez wiele lat jako wieś, do dnia dzisiejszego zachowała swój turystyczny i cichy charakter. Polecamy krótkie spacery po okolicy. Bezpośrednio spod Villi Sattva można wejść na okoliczne szlaki i ścieżki górskie oraz leśne.

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

1790 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

1390 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).
1130 zł – osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują cały weekend z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

villa sattva joga

REZERWACJA WEEKENDU Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z warsztatów JOGi w Villi Sattva

WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA | BIAŁY DOM
joga-chata-cyborga-wakacje-1024x576
WAKACJE Z JOGĄ ENERGIA I REGENERACJA LATO 2023
MAJÓWKA Z JOGA – KOSMICZNE ODDALENIA OD ŁOMOTU ŚWIATA
WEEKEND Z JOGĄ – PROSTOTA ŻYCIA | VILLA SATTVA WIOSNA 2023

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.