wyjazd z jogą w góry

Weekend z jogą Villa Sattva - Jagniątków (Karkonosze) Jesień 2023 vol.2

joga villa sattva gory

TERMIN

9-12.11.2023

MIEJSCE

Jagniątków (dolnośląskie)

CENA

od 1390 zł

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Weekend z jogą dla kręgosłupa

Weekend z jogą poświęcony kręgosłupowi to przede wszystkim wiele asan sprzyjających poprawie zdrowia naszych pleców. Wieczory spędzimy na ustawieniach terapeutycznych nastawionych na różnego rodzaju asymetryczne dolegliwości. Często ból kolana, łokcia czy nadgarstka ma swoje źródło w kręgosłupie, dlatego właśnie na tej części ciała skupimy się najbardziej. Będziemy zgłębiać temat, jak prawidłowo ustawić się w każdej z asan, by sprzyjała ona poprawie funkcjonowania naszego organizmu. Czasami źródło naszych boleści leży daleko od kontuzjowanej części ciała, dlatego temat jest bardzo obszerny. Zatem kolejne sesje zostaną poświęcone innym obszarom pleców. Musimy pamiętać, że na konkretny ból potrzebna jest właściwa „tabletka”. Jakiekolwiek ćwiczenie asan nie da nam ulgi. To, co robimy, musi być precyzyjne i nastawione na konkretny obszar i dolegliwość. Zatem jest to również zaproszenie do poznania siebie i działania własnego organizmu.

Nie tylko zajmiemy się leżeniem i terapią, ale również skupimy się na oddechu i praktyce klasycznych asan. Na co dzień nie mamy aż tyle czasu co w będąc relaksie, by ustawić się precyzyjnie. Dlatego potrzebny jest nam trening w ruchu, który możemy wykorzystać do precyzyjnych ustawień. Dzięki tej nauce praktyka staje się korektą w działaniu. Potrzebną nie tylko osobom początkującym, ale przede wszystkim zaawansowanym. Tak by nie wyrządzać sobie krzywdy praktyką, ale rozwijać się w zdrowiu i szczęściu.

Nieprzypadkowe jest również miejsce na zorganizowanie tego warsztatu jogi. Spotkamy się w Villi Sattva, gdzie w ciszy i spokoju oraz w komfortowych warunkach będziemy mogli prowadzić swój proces samopoznania.

orientacyjny PLAN DNIA

Czwartek

15.00 możliwość zostawienia bagaży i skorzystania z spaceru po okolicy,
18:00 kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska,
19:00 praktyka asan – rozluźnianie pleców,
20:00 spotkanie organizacyjne.

Piątek (praca dla dolnych pleców) – Sobota (praca dla górnych pleców, szyi i obręczy barkowej)

Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa,
07:00 praktyka pranayamy,
08:00 praktyka asan,
10:00 śniadanie – zdrowa kuchnia wegetariańska,
czas wolny na spacer i refleksje,
14:00 obiad – zdrowa kuchnia wegetariańska,
16:30 relaksacja,
18:30 kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska.

Niedziela (wydłużanie kręgosłupa)

09:00 lekkie śniadanie,
10:00 praktyka asan,
12:00 obiad – zdrowa kuchnia wegetariańska.

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

joga villa sattva jesien

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA WEEKEND Z JOGĄ

Pensjonat

Jest miejscem bardzo stylowym, urządzonym w przedwojennym budynku, z myślą o organizowanych tutaj wyjazdach z jogą. Do tego celu służy sala z podgrzewaną podłogą i klimatyzacją, wyposażona w pomoce do praktyki. W budynku znajduje się kilka zakamarków, w których można odpocząć i zaszyć się w sobie. Jedną z ogromnych atrakcji miejsca jest zewnętrzna bania. W niej można w chłodne dni zanurzyć się w gorącej wodzie i delektować widokiem na niebo. Następnie dla osób ceniących sobie morsowanie zbudowano zejście do potoku. Jest też miejsce na ognisko i relaks w hamakach. Wszystko z myślą o wypoczynku bez zmartwień. 

Pokoje

Pokoje, w których możemy odpocząć, są komfortowe, o wysokim standardzie. Na wyposażeniu znajdują się duże kontynentalne łóżka. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Stylowa całość urządzona z klasą pozwala się wyciszyć i odprężyć.

Historia

Budynek Villi Sattva to przedwojenna szkoła podstawowa, odrestaurowana w 2017 roku pod okiem konserwatora zabytków z dbałością o szczegóły i naciskiem na zachowanie jak największej ilości oryginalnych elementów. Podczas remontu budynku zastosowano jak największą liczbę urządzeń mających ograniczyć szkodliwy wpływ pensjonatu Villa Sattva na środowisko. Zastosowano piece gazowe wysokiej jakości i sprawności. System rekuperacji pozwala na zminimalizowanie ilości, jak i maksymalne wykorzystanie ciepła. System solarów całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie na ciepłą wodę w dni słoneczne. Wysokiej klasy biooczyszczalnia przywraca zużytej wodzie parametry wody pitnej. Od początku pomysłem na to miejsce była organizacja w nim warsztatów rozwojowych, w tym wyjazdów z jogą.

villa sattva joga pokoj6
villa sattva joga pokoj2
villa sattva joga pokoj1
Okolica

Villa Sattva położona jest w bezpośredniej bliskości szlaków wiodących w Karkonosze. Stąd można się udać w wyższe partie gór, np. Śnieżne Kotły, a następnie granią w kierunku Śnieżki lub Szrenicy. Można również udać się w niższe partie położone w lesie bukowo-dębowym – idealne na spacery, bieganie czy jazdę rowerem. Sam Jagniątków to letniskowa część Jeleniej Góry. Funkcjonująca przez wiele lat jako wieś, do dnia dzisiejszego zachowała swój turystyczny i cichy charakter. Polecamy krótkie spacery po okolicy. Bezpośrednio spod Villi Sattva można wejść na okoliczne szlaki i ścieżki górskie oraz leśne.

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

1790 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

1390 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).
1130 zł – osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują cały weekend z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

villa sattva joga

REZERWACJA WEEKENDU Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z warsztatów JOGi w Villi Sattva