wyjazd z jogą w góry

Weekend z jogą Villa Sattva - Jagniątków (Karkonosze) Jesień 2022 vol.1

joga villa sattva jesien

TERMIN

15-18.09.2022

MIEJSCE

Jagniątków (dolnośląskie)

CENA

od 1170 zł

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Emocje na macie – emocje w życiu

Wrześniowy wyjazd do Villi Sattva to okazja do spotkania z samym sobą, wyciszenia swoich emocji, zapanowania nad nimi i poznania siebie lepiej. Każdemu z nas zdarza się porządnie wkurzyć, zdenerwować czy być wściekłym. Te chwile zupełnie wyprowadzają nas z równowagi. Później musimy długo dochodzić do siebie i jest to dla nas bardzo niekomfortowe. Czujemy się źle i nadal odtwarzamy jakieś zdarzenie w głowie, które uparcie nie chce odejść. Każda krytyczna sytuacja w życiu jest jak katalizator, który wyzwala niekontrolowane wybuchy emocji. Gdy ilość różnych zdarzeń jest duża, czujemy się emocjonalnie przepełnieni. Mamy dość. Marzymy o błogim relaksie wolnym od emocji i napięć.

Ten spokój możemy uzyskać dzięki jodze. Z tym że wykonanie jakiejkolwiek asany w jakikolwiek sposób nie da nam tego ukojenia. Chodzi o to, by trafić w punkt. Dokładanie w swoje potrzeby. Obecność na macie może nam pomóc to odkryć. Ponieważ czym innym jest to, czego chcemy, czym innym to, co musimy, a jeszcze czym innym to, czego potrzebujemy. Asany zaś są doskonałym pretekstem do tych odkryć. W zależności od miejsca, w jakim jesteś w praktyce jogi, będą to pozycje z innego poziomu zaawansowania. To będzie też zależało od konstytucji ciała i dyspozycji dnia. Umiejętne zarządzanie tymi wszystkimi składowymi jest w stanie podczas praktyki zaspokoić nasze potrzeby, by odczuć głęboką satysfakcję z wykonanej pracy. Wtedy dobrze jest uświadomić sobie, jak cenna będzie to chwila. Moment ulotny i jednorazowy. Gdy się do niego zdystansujemy, jesteśmy w stanie pozwolić mu odejść. Ponieważ nie ma tu nic do osiągnięcia czy zdobycia. Wtedy emocje z maty możemy spróbować przenieść na codzienne wydarzenia. Spojrzeć na swój świat z zachowaniem większego dystansu.

orientacyjny PLAN DNIA

Czwartek

15.00 możliwość zameldowania się i skorzystania z spaceru po okolicy,
18:00 kolacja,
19:00 relaks, wprowadzenie w praktykę i sprawy organizacyjne.

Piątek – Sobota

08:00 lekkie śniadanie,
09:30 pranayama,
10:30 praktyka asan,
12:00 obiad,
(po obiedzie czas wolny – polecamy spacer po okolicy)
16:30 relaksacja,
18:00 kolacja.

Niedziela

08:00 lekkie śniadanie,
09:30 pranayama,
10:30 praktyka asan,
12:00 obiad.

Następnie po obiedzie rozjedziemy się do domu 🙂

villa sattva joga dom17

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

marek bednarski joga

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA WEEKEND Z JOGĄ

Pensjonat

Jest miejscem bardzo stylowym, urządzonym w przedwojennym budynku, z myślą o organizowanych tutaj wyjazdach z jogą. Do tego celu służy sala z podgrzewaną podłogą i klimatyzacją, wyposażona w pomoce do praktyki. W budynku znajduje się kilka zakamarków, w których można odpocząć i zaszyć się w sobie. Jedną z ogromnych atrakcji miejsca jest zewnętrzna bania. W niej można w chłodne dni zanurzyć się w gorącej wodzie i delektować widokiem na niebo. Następnie dla osób ceniących sobie morsowanie zbudowano zejście do potoku. Jest też miejsce na ognisko i relaks w hamakach. Wszystko z myślą o wypoczynku bez zmartwień. 

Pokoje

Pokoje, w których możemy odpocząć, są komfortowe, o wysokim standardzie. Na wyposażeniu znajdują się duże kontynentalne łóżka. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Stylowa całość urządzona z klasą pozwala się wyciszyć i odprężyć.

Historia

Budynek Villi Sattva to przedwojenna szkoła podstawowa, odrestaurowana w 2017 roku pod okiem konserwatora zabytków z dbałością o szczegóły i naciskiem na zachowanie jak największej ilości oryginalnych elementów. Podczas remontu budynku zastosowano jak największą liczbę urządzeń mających ograniczyć szkodliwy wpływ pensjonatu Villa Sattva na środowisko. Zastosowano piece gazowe wysokiej jakości i sprawności. System rekuperacji pozwala na zminimalizowanie ilości, jak i maksymalne wykorzystanie ciepła. System solarów całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie na ciepłą wodę w dni słoneczne. Wysokiej klasy biooczyszczalnia przywraca zużytej wodzie parametry wody pitnej. Od początku pomysłem na to miejsce była organizacja w nim warsztatów rozwojowych, w tym wyjazdów z jogą.

villa sattva joga pokoj6
villa sattva joga pokoj2
villa sattva joga pokoj1
villa sattva joga dom16
villa sattva joga bufet
Okolica

Villa Sattva położona jest w bezpośredniej bliskości szlaków wiodących w Karkonosze. Stąd można się udać w wyższe partie gór, np. Śnieżne Kotły, a następnie granią w kierunku Śnieżki lub Szrenicy. Można również udać się w niższe partie położone w lesie bukowo-dębowym – idealne na spacery, bieganie czy jazdę rowerem. Sam Jagniątków to letniskowa część Jeleniej Góry. Funkcjonująca przez wiele lat jako wieś, do dnia dzisiejszego zachowała swój turystyczny i cichy charakter. Polecamy krótkie spacery po okolicy. Bezpośrednio spod Villi Sattva można wejść na okoliczne szlaki i ścieżki górskie oraz leśne.

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

1320 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

1170 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).
950 zł – osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują cały weekend z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energiia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

villa sattva joga

REZERWACJA WEEKENDU Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z warsztatów JOGi W villi sattva