Weekend z jogą Chata Cyborga -Bielice (Sudety) Zima 2023

Weekend z jogą dla złagodzenia stresu

joga w chata cyborga

TERMIN

15-17.12.2023

MIEJSCE

Bielice (dolnośląskie)

CENA

od 990 zł

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Weekend z jogą dla złagodzenia stresu

Warsztat jogi w grudniu to niezwykłe wydarzenie. Będziemy tuż przed świętami i Nowym rokiem. Wszyscy chcielibyśmy ten czas przeżywać miło i spokojnie, jednak jesteśmy zazwyczaj na to już za bardzo zmęczeni. Następnie czas wolny staje się dla nas utrapieniem. Innymi słowy zamiast świętować jesteśmy przygnębieni. Dlatego kilka lat temu powstał pomysł, by zorganizować weekend z jogą przez świętami. Potrzebne było miejsce i program, który będzie trafiał w samo sedno naszych potrzeb. Poszukując ciszy, spokoju i domowej atmosfery zdecydowaliśmy się na organizację warsztatu jogi, właśnie w Chacie Cyborga. 

Znajduje się ona w Bielicach na samym końcu drogi, dalej są już tylko góry, las i szlaki turystyczne. Ta okolica określna jest często mianem „Sudeckich Bieszczad”. Zaś sama Chata Cyborga przez wiele lat funkcjonowała jako jedno z najbardziej kultowych schronisk turystycznych w Sudetach. Na miejscu możemy zobaczyć liczne fotografie i pamiątki z tamtych czasów. Jest też stara biblioteka, kuchnia i jadalnia. To wszystko daje nam niesamowity klimat, sprzyjający wyciszeniu. Tematem dookoła którego skupimy się, będzie regeneracja. Wszystkie sekwencje asan i tematy poruszane dotyczyć będą wyciszenia, relaksu i budowaniu spokoju. Dlatego przedpołudniowa joga nakierowana zostanie na odpoczynek dla umysłu, a popołudniowe zajęcia odpoczynkowi dla ciała. Ważna będzie praca bez zbędnego napięcia i nadęcia, bez oczekiwań na wynik i osiągnięcie. Niech joga stanie się przede wszystkim przyjemną chwilą bycia ze sobą w głębokim spokoju. Podsumowując: joga, Chata Cyborga oraz magiczne Bielice, zapracują nas nasz wypoczynek i odprężenie.

orientacyjny PLAN DNIA

Piątek

15.00 możliwość zameldowania się i skorzystania z spaceru po okolicy,
18:00 kolacja,
19:00 relaks, wprowadzenie w praktykę i sprawy organizacyjne.

Sobota

08:30 lekkie śniadanie,
09:30 medytacja i pranayma,
10:15 praktyka asan,
12:00 obiad (po obiedzie czas wolny – polecamy spacer po okolicy) 
16:30 relaksacja,
18:00 kolacja.

Niedziela

08:00 lekkie śniadanie,
09:30 medytacja i praktyka asan,
11:00 obiad.

Następnie po obiedzie rozjedziemy się na Święta 🙂

wyjazd z joga chata cyborga

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA WEEKEND Z JOGĄ

Gospodarz

Właścicielem pensjonatu jest pani Jola, którą z pewnością spotkacie na miejscu. Opiekuje się tym miejscem od momentu, gdy istniało jeszcze jako schronisko „Chatka Cyborga”. Po rozbudowie obiektu, wszędzie można poczuć jej duszę i serce w urządzaniu wnętrz. 

Pokoje

W Chacie Cyborga możemy rozgościć się w komfortowych pokojach z łazienkami. Każdy z nich ma swój indywidualny wystrój i klimat. Znajdują się w nich łazienka (+ręczniki, mydło), telewizja – w pokojach odbiera sześć programów: TVP 1, TVP2, TVN, Disney Channel, Polsat oraz TVP Kultura, telefon stacjonarny. W domu telefony komórkowe nie mają zasięgu 🙂 Zasięg T-Mobile i Orange pojawia się na parkingu, a zasięg pozwalający na swobodną rozmowę w drodze do Stronia Śląskiego (ok. 2 km od Chaty – T-Mobile, ok. 10 km – PLUS). Dostęp do Internetu umożliwia sieć Wi-Fi . Jednak ze względu na ograniczone możliwości techniczne prędkość przesyłki wynosi max. 2Mb.

Niech to nie będzie dla Was przeszkodą, ale szansą by zyskać więcej spokoju bez nagabywania nas z zewnątrz wiadomościami i telefonami.

Pensjonat

W pensjonacie znajduje się narciarnia w sezonie zimowym / przechowalnię rowerów w sezonie letnim. Wypożyczalnia rowerów (znajduje się na miejscu). Ponad to jest sala gier, do dyspozycji gości wyposażona w: gra „piłkarzyki”, stół do ping-ponga, bilard, x-box. Jest też sala zabaw dla maluchów. Dodatkowo na piętrze znajduje się strefa relaksu z mini siłownią , sauną i wanną z hydromasażem, saunę fińską i wannę z hydromasażem. W starszej części budynku, na przykład dla osób będących z dziećmi, znajduje się jadalnia z kuchnią, wyposażona w lodówkę, kuchenkę, szafki i zaplecze bufetowe. 

Na parterze jest kawiarnia z kominkiem w której istnieje możliwość zamówienia sobie kawy, ciasta czy herbaty i spędzenia miło wieczornego czasu. Zobacz również pozostałe nasze wyjazdy z jogą do Chaty Cyborga.

chata cyborga wyjazd z joga
wyjazd z joga chata cyborga pokoje
chata cyborga historia
chata cyborga z jogą historia
chata cyborga historia obiektu

Historia Chaty Cyborga

Początki

Dom został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku przez małżeństwo Hannigów, którzy ze względu na lipę rosnącą przed domem w Bielendorf, czyli w obecnych Bielicach, nosili przydomek Hannigów „spod lipy”.

Budynek był typową dla regionu Sudetów drewnianą chałupą z dwuspadowym dachem ustawiono równolegle do rzeki. Z główną drogą, która przebiegała po drugiej stronie rzeki łączy tę zagrodę wybudowany około 1915 roku most. Ludzie mieszkali w części drewnianej budynku, zwierzęta w części zbudowanej z kamieni spajanych zaprawą wapienną. Znaczna część piętra i cały strych przeznaczone były do składowania siana i zboża. Dzięki temu budynek miał ocieplony dach w czasie zimy.

W latach trzydziestych XX wieku, już z myślą o pojawiających się letnikach, dom rozbudowano o skrzydło prostopadłe do już istniejącego. Dobudowane skrzydło wcinało się dość głęboko w stok góry. Dlatego nowe pomieszczenia pierwszej kondygnacji zostały częściowo wykute w skale. Po rozbudowie Chata Cyborga miała dwa pokoje dla letników na piętrze. Gospodarze w alkowie na parterze, a sześcioro dzieci w pokoiku nad kuchnią. Po drugiej stronie sieni, w której stał piec chlebowy mieściły się pomieszczenia dla zwierząt.

Czasy współczesne

Obecna tzw. stara część domu to pierwotny stuletni budynek z zachowanym układem przestrzennym, wyglądem zewnętrznym i wieloma elementami konstrukcyjnymi. Na przykład świetlica to dawna kuchnia, kuchnia turystyczna – to dawna alkowa, sala kamienna – to dawna obora, a weranda przed domem niegdyś prowadziła wprost do wychodka.

Niezwykłe jest to że, aktualni gospodarze utrzymują kontakt z dziećmi przedwojennych właścicieli domu. Pamięci rodziny Hannigów jest poświęcona galeria zdjęć prezentowana w sali jadalnej. Innymi słowy, ciągłość historyczna została zachowana.

Dom zmieniał właścicieli do roku 1976, kiedy to gospodarstwo agroturystyczne odkryli studenci Instytutu Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej. Następnie zakupiony przez Studenckie Biuro Podróży i Turystyki „Almatur” stał się dla kolejnych roczników środowiska akademickiego Wrocławia chatką studencką, czyli bazą wypadową w Góry Bialskie i Złote. Sypiano wówczas na pryczach lub na podłodze na materacach i w śpiworach, a za łazienkę służył przepływający przed domem potok. Obecna nazwa Chata Cyborga ma już ponad trzydziestoletnią tradycję , gdyż to właśnie studenci cybernetyki obrali jej za patrona pierwszego człekokształtnego robota i bohatera wielu powieści science-fiction z lat siedemdziesiątych XX w.

Obecni właściciele Jola i Janusz Lignarscy kupili dom w 1990r. i przez pierwsze dziesięć lat był on typowym schroniskiem turystycznym. W tym też czasie przeprowadzono remont domu nadając mu obecny wygląd.

 

Okolica

Chata Cyborga położona jest w Dolinie Białej Lądeckiej, w zakątku zwanym Sudeckimi Bieszczadami. Jest gościnnym domem łączącym tradycję sudeckiej architektury z wymaganiami współczesnego turysty. To magiczne miejsce, wymarzone dla ludzi ceniących ciszę, bliskość natury i pragnących oderwać się od kłopotów dnia codziennego. Przede wszystkim pensjonat jest doskonałą bazą do wypoczynku z dala od zgiełku miasta i od zasięgu sieci komórkowych. Otaczające dolinę góry pokryte są pierwotnym lasem, w którym napotkać można liczną zwierzynę – jelenie, sarny, dziki, muflony, cietrzewie czy głuszce. Można je nawet obserwować z okiem domu.

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

1380 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

990 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).
760 zł – osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują cały weekend z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

wakacje z joga chata cyborga

REZERWACJA WEEKENDU Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z warsztatów JOGi W CHACIE CYBORGa

WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA | BIAŁY DOM
joga-chata-cyborga-wakacje-1024x576
WAKACJE Z JOGĄ ENERGIA I REGENERACJA LATO 2023
MAJÓWKA Z JOGA – KOSMICZNE ODDALENIA OD ŁOMOTU ŚWIATA
WEEKEND Z JOGĄ – PROSTOTA ŻYCIA | VILLA SATTVA WIOSNA 2023

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.