Weekend z jogą Biały Dom - Antoniów (Izery) Zima 2024

NOWY ROK weekend z jogą

weekend z jogą biały dom antoniów

TERMIN

4-7.01.2024

MIEJSCE

Antoniów (dolnośląskie)

CENA

od 1240 zł

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Weekend z jogą – postanowienia noworoczne

Styczeń jest pierwszym miesiącem roku i zawsze kojarzy się z postanowieniami noworocznymi. To zatem doskonała okazja, by rozpocząć kolejny rok z dobrymi, zdrowymi nawykami. Takimi z pewnością jest praktyka jogi. Gdy naprawdę chcemy, by coś zakorzeniło się w naszej codzienności, wymagać to będzie od nas pewnego zaangażowania. Wtedy nic nie powinno rozpraszać naszej uwagi. Zazwyczaj obowiązki domowe i praca sprawiają, że nie mamy już dość energii na wyrobienie sobie zdrowych nawyków. Z tego powodu większość postanowień noworocznych upada po miesiącu. Dlatego przyszedł nam pomysł, by stworzyć idealne warunki do spełnienia takich marzeń. Tak zrodził się pomysł na wyjazd z jogą w styczniu do Białego Domu.

To miejsce wręcz oddaje nam swoją energię w każdej sekundzie pobytu tutaj. Odchodzą troski i zmartwienia i w przyjaznej atmosferze możemy zająć się praktyką jogi. Program został tak stworzony, by połączyć w sobie wiele elementów niezbędnych do nabrania zdrowych nawyków. Znajdzie się zatem czas na wczesne wstawanie i poranną praktykę oddechu. Kiedyś Guruji Iyengar powiedział: „Praktyka rozpoczyna się w momencie, gdy usłyszysz poranny budzik. Jeżeli od razu wstaniesz, wszystko się uda”. Następnym elementem jest praktyka asan. Jednak nie w sposób, który spowoduje, że odechce Ci się wysiłku. W czasie zajęć wysiłek będzie kontrolowany i dawkowany, by cały czas pozostawał w nas niedosyt. To on będzie jednym z motorów naszej motywacji do regularnej praktyki jogi. Po praktyce duże śniadanie i dłuższa przerwa na własne aktywności dodatkowe. Zachęcamy do wszelkich rodzajów ruchu na świeżym powietrzu, by w kontakcie z naturą nabierać sił i ochoty do działania. Po południu spotkanie na sesji wzmacniającej organizm. Takie sekwencje dają nam drugi ważny element budowania motywacji – satysfakcję. Dzięki temu, że robimy coś pożytecznego dla swojego zdrowia, rodzi się poczucie opiekowania się sobą. To daje satysfakcję i poczucie zadowolenia. Na koniec obiadokolacja i czas na wspólne rozmowy i refleksje.

Faktem podkreślanym przez uczestników wyjazdów z jogą jest pojawienie się ogromnej motywacji i siły do dalszej regularnej praktyki. Przychodzi też niezwykle satysfakcjonujący moment, gdy po warsztacie jogi spotykamy się wszyscy na zajęciach, czy to stacjonarnych, czy online, i rozpoznajemy osoby, które były z nami na wyjeździe z jogą. Wszyscy zmotywowani i wspierający siebie w pracy nad sobą w regularnej praktyce jogi.

orientacyjny PLAN DNIA

Czwartek

15.00 możliwość zostawienia bagaży i skorzystania z spaceru po okolicy,
18:00 kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska,
19:00 praktyka asan – relaksacja,
20:00 spotkanie organizacyjne.

Piątek i Sobota

Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa
07:00 praktyka pranayamy,
08:00 praktyka asan,
10:00 śniadanie – zdrowa kuchnia wegetariańska.
czas wolny na narty i wycieczki i (dla osób pozostających na miejscu jest możliwość podania ciepłej zupy),
16:30 relaksacja,
18:30 obiado-kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska.

Niedziela

09:00 lekkie śniadanie,
10:00 praktyka asan,
12:00 obiad – zdrowa kuchnia wegetariańska.

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

joga zima

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Intermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA WEEKEND Z JOGĄ

Gospodarz

„Chcielibyśmy, aby Biały Dom był miejscem, w którym spokój i bliskość natury pozwolą Wam nie tylko odpocząć, ale być może znajdziecie tutaj atmosferę sprzyjającą refleksji i zadumie nad tym, co w Waszym życiu ważne”. ~ Grażyna i Jurek

 

Pokoje

Każdy pokój jest przestronny i wyposażony w wygodną łazienkę. Drewniane podłogi dodają klimatu i tworzą ciepłą atmosferę. Dzięki temu można w nich naprawdę wygodnie odpocząć. Atutem jest brak telewizji, sieci internetowej i telefonicznej. To powoduje, że można skupić się na chwili tylko i wyłącznie dla siebie. Pozostać z własnymi przemyśleniami i refleksjami po praktyce jogi.

 

Pensjonat

To miejsce niezwykłe i magiczne, powołane z myślą o wyjazdach z jogą. Do tego celu stworzona została przestronna i klimatyczna sala. Wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, takie jak: koce, klocki, wałki i krzesła. Dzięki temu możliwe jest poprowadzenie bardzo specjalistycznych zajęć z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów. Dodatkowo sala jest bardzo dobrze oświetlona przez liczne okna, z których rozciąga się widok na okoliczne góry i wsie. Drewniana podłoga dodaje ciepła i przytulności w trakcie praktyki jogi. Jednak nie tylko to wnętrze jest wyjątkowe. W całym domu znajduje się wiele urokliwych zakątków, gdzie można usiąść na chwilę zadumy. Nieprzypadkowo też dom został wykończony przy użyciu jak najmniejszej ilości sztucznych materiałów. Spotkać możemy drewniane elementy, naturalne materace czy jutowe wykończenia, zaś w kranie płynie woda ze studni głębinowej. Dzięki temu możemy być bliżej siebie i natury.

Historia

Budynek powstał na początku XX wieku i służył mieszkańcom jako miejsce spotkań towarzyskich. Atrakcją w ciepłe dni był znajdujący się tutaj basen. Po wojnie dom został zaadaptowany na ośrodek wypoczynkowo-kolonijny. Nieopodal wybudowano domki, w których wypoczywali turyści. Z czasem cały kompleks popadł w ruinę. Potencjał miejsca dostrzegła para przyjaciół. To oni wpadli na pomysł, aby stworzyć miejsce do organizacji warsztatów jogi. Początkowo miało służyć do prowadzenia kursów Kundalini Yogi dla gości z Francji. Z czasem miejsce to stało się kultową miejscówką na warsztaty jogi dla wszystkich. Dzisiaj gości nauczycieli z najbardziej renomowanych szkół jogi w Polsce. Wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu i oddaniu nowych właścicieli, którzy z pasją tworzą i rozwijają to miejsce.

joga w białym domu (1)
bialy dom joga pokoj2
bialy dom joga pokoj1
Okolica

W najbliższej okolicy warto odwiedzić gołoborze, rumowisko skalne, z którego roztacza się piękny widok na okolicę. Po drodze znajduje się Wolframowe Źródło zwane Źródłem św. Wolfganga, a opodal niego niezwykle dziki Ciemny Wądół. Dodatkowo Góry Izerskie nazywane są „Rowerowym Rajem”. Satysfakcję znajdą tu zarówno wytrawni miłośnicy dwóch kółek uwielbiający podjazdy, zjazdy, kamieniste drogi i wszelkie przygody, jak też amatorzy spokojnej jazdy w ciszy, spokoju i w towarzystwie pięknego krajobrazu.

Czas wolny

Biały Dom położony jest na uboczu, w malowniczej wsi Antoniów, u podnóża Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Otoczenie gór, lasów i łąk oraz nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się na chwilę i pobyć tu i teraz. W czasie wolnym od praktyki szczególnie polecamy piesze wędrówki. Wokół ośrodka znajduje się mnóstwo ścieżek i tras, a zaledwie 5 minut od domu rozpościera się piękny las, idealny do długich spacerów. 

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

1550 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

1240 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).
1020 zł – osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie).

Pobyt zwierząt po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Koszt: 40 złotych/doba..

Ceny obejmują cały weekend z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

REZERWACJA WEEKENDU Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Nasze Wspomnienia z warsztatów JOGi W antoniowie

WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA | BIAŁY DOM
WAKACJE Z JOGĄ ENERGIA I REGENERACJA LATO 2023
WEEKEND Z JOGĄ – DOBRY NASTRÓJ | BIAŁY DOM JESIEŃ 2023
WEEKEND Z JOGĄ – REGENERACJA | BIAŁY DOM JESIEŃ 2023

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.