Weekend z jogą Dom Jesionów | Idzików Jesień 2023

WYJAZD MEDYTACYJNY

dom jesionów

TERMIN

27-29.10.2023

MIEJSCE

Bystrzyca Kłodzka (dolnośląskie)

CENA

od 990 zł

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Weekend z jogą i medytacją

Weekend z jogą i medytacją w magicznym miejscu to szansa na przeżycie niesamowitych doświadczeń. To nasz jedyny wyjazd w roku, podczas którego tak wiele czasu poświecimy medytacji. Cały program warsztatu podporządkowany będzie na obcowanie z tym aspektem praktyki jogi. Medytacja odbywać się będzie trzy razy dziennie. Do niej dopasowana zostanie praktyka asan i pranayamy. Znajdą się zatem sesje dynamicznej praktyki, by poruszyć ciałem zastałym od długiego medytacyjnego siedzenia. Popraktykujemy również powoli i spokojnie z nastawieniem na odczuwanie i bycie z oddechem. Medytacja będzie nam towarzyszyła podczas każdej praktyki. Główną częścią praktyki będzie siedzenie w wyciszeniu i  budowanie własnego spokoju i integracji z otoczeniem.

Joga do tysiącleci niezmiennie kojarzy się z wyciszeniem i spokojem. Jest to możliwe, gdy znajdziemy w niej czas by regularnie usiąść i pobyć w ciszy sam na sam ze sobą. W codziennym zabieganiu nie zawsze odnajdujemy na to czas. Praca, obowiązki i troski dnia codziennego sprawiają, że nie bardzo mamy na to siły i chęci. Dobrym rozwiązaniem jest zaczerpnąć inspirację podczas takiego warsztatu i włączyć medytację do swojej codzienności. Dzięki niej zbudowany stan spokoju podczas wyjazdu, będzie nam towarzyszyły na każdego dnia.

MAJÓWKA z jogą ORIENTACYJNY PLAN

Piątek

17:00 – wprowadzenie dla tych, którzy są po raz pierwszy na sesjach medytacyjnych
18:00 – kolacja
19:00 – medytacja (2x20min)
20:00 – sesja regeneracyjna
21:00 – medytacja (2×25 min.)

Sobota

6:30 – Surya Namaskar i medytacja (2×25 min.)
8:00 – przerwa herbaciana
8:30 – praktyka asan i medytacja (2×25 min.)
10:00 – śniadanie
15:30 – medytacja (25 min.), dyskusje, medytacja (2×25 min.)
17.30 – kolacja
18:45 – medytacja (2×25 min.)
20:00 – relaksacja

Niedziela

6:30 – Surya Namaskar, medytacja (2×20 min.) spotkanie w kręgu formalne zakończenie sesji
10:00 – śniadanie

* przez cały dzień można sobie samodzielnie przygotować herbatę, do dyspozycji jest warnik i słój na wodę zimną, różne herbaty, kawa, imbir, cytryna, miód, cukier.

Podczas pobytu stawiamy na uważność i bycie tu i teraz. Zalecamy nie korzystanie z telefonów, laptopów, tabletów, książek, gazet i wszelkich innych form spędzania czasu, które odciągają nas od rzeczywistości. Proponujemy, aby powstrzymać się od rozmów z innymi osobami. Wszystkie zalecenia dotyczą przestrzeni wspólnych.

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA CZERWCÓWKĘ Z JOGĄ

Pensjonat

Dom Jesionów to idealne miejsce dla spragnionych odpoczynku od zgiełku codzienności w niezwykłych okolicznościach przyrody. Dom usytuowany jest nad potokiem, pod Suchoniem – górą porośniętą buczyną, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i na styku dwóch obszarów NATURA 2000. Czyli miejsc prawnie chronionych przed cywilizacją.

Na najniższej kondygnacji Domu Jesionów znajduje się sala do praktyki jogi. Dodatkowo, ośrodek wyposażony jest w saunę. W Domu Jesionów centralny elementem jest wspólna sala, w której można odpocząć, porozmawiać z innymi uczestnikami czy zjeść posiłek. Sala połączona jest z przeszkloną werandą z której można obserwować zachody słońca nad Górami Bystrzyckimi. Przed pensjonatem znajduje się miejsce do urządzenie wieczornego grillowania, lub opalania w ciągu dnia.

Dom położony na skraju wsi, za którym są już tylko góry i las. Przez okno pokoju przy odrobinie szczęścia można obserwować rykowisko jeleni, a po drugiej stronie patrzeć na las i słyszeć szemranie krystalicznie czystego górskiego potoku. Z oszklonej werandy obserwować zachody słońca nad górami. Chodzić na piesze wycieczki do bukowego lasu – innego o każdej porze roku. Można też usiąść na trawie w ogrodzie, pomoczyć nogi w strumieniu, rozpalić ognisko. A w nocy, oddać się obserwacji gwiazd.

Pokoje

Każdy pokój jest przestronny i wyposażony w łazienkę oraz Wi-Fi. Drewniane podłogi dodają klimatu i tworzą ciepłą atmosferę, a widoki z okien pozwalają nacieszyć się piękną okolicą. Wszystkie pokoje urządzone są w folklorystycznym stylu ze smakiem. 

 

dom jesionów pokój
pokój dom jesionów
Okolica

Z tarasu i wygodnie urządzonej werandy zachwyca widok na Góry Bystrzyckie, i piękne zachody słońca. W czasie wolnym od praktyki szczególnie polecamy piesze wędrówki, spotkania z dziką przyrodą i zagłębianie się w bogatą historię Ziemi Kłodzkiej. Można spacerować zarówno w lesie, jak i przez liczne pola, z których podziwiać można panoramę Masywu Śnieżnika. Zaledwie 20 minut spacerem od ośrodka znajdują się Pasterskie Skały – grupa malowniczych skał o dość charakterystycznej formie. Pasterskie Skały wyrastają pionowo na długości ok. 200 metrów z dość wąskiego grzbietu Wysoczyzny Idzikowa, które pod wieloma względami są wielką osobliwością stanowiąc perełkę Ziemi kłodzkiej.

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

1380 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

990 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują cały weekend z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

REZERWACJA czerwcówki Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z wyjazdów z jogą

WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA | BIAŁY DOM
joga-chata-cyborga-wakacje-1024x576
WAKACJE Z JOGĄ ENERGIA I REGENERACJA LATO 2023
MAJÓWKA Z JOGA – KOSMICZNE ODDALENIA OD ŁOMOTU ŚWIATA
WEEKEND Z JOGĄ – PROSTOTA ŻYCIA | VILLA SATTVA WIOSNA 2023

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.