wakacje z jogą DLA ZAAWANSOWANYCH

Wakacje z jogą Pałac i Dobro Krasków Lato 2022

wakacje z jogą Krasków

TERMIN

10-16.07.2022

MIEJSCE

Krasków (dolnośląskie)

CENA

od 2310 zł

POZIOM

I i II

OPIS

Wszystko jest jednością

Wakacje z jogą w całości poświęcone osobom zaawansowanym i nauczycielom jogi to szansa, by w kameralnym gronie na tydzień zanurzyć się w praktyce jogi. Ponieważ poruszane asany i pranajamy pochodzić będą z poziomów II i III jogi metodą BKS Iyengara, zapraszamy na wyjazd osoby mające już doświadczenie w jodze, chcące pod czujnym okiem Marka w atmosferze przyjaźni i zrozumienia pogłębić swoją praktykę. Zaawansowanie procesu polegać będzie na łączeniu skomplikowanych technik z filozofią niedualną. To zaproszenie do głębokiej akceptacji swoich sztywności i ograniczeń, zaprzyjaźnienia się z nimi i podjęcia wspólnego wysiłku do budowania wzajemnej tolerancji. Poszukiwać będziemy tego na macie podczas wykonywania asan, pranajam i medytacji. Ponieważ jest to proces bardzo indywidualny, powinien być również kameralny. Dlatego liczba miejsc na wyjeździe z jogą jest niewielka. To pozwoli Ci być bliżej siebie i procesu. Dla chętnych przygotowaliśmy osobne zajęcia z nauczania jogi. Jeżeli jesteś nauczycielem lub chcesz nim zostać, możesz na takie lekcje dopisać się i sprawdzić się w roli prowadzącego lekcję.

Miejsce również jest nieprzypadkowe. Sprzyja byciu bliżej siebie, szczególnie pomiędzy zajęciami. W okolicy jest wiele szlaków i ścieżek, gdzie masz możliwość na samotnym spacerze pobyć w kontakcie z naturą. Dodatkowo na miejscu posiłki są tak zróżnicowany, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. 

WAKACJE Z JOGĄ ORIENTACYJNY PLAN

Niedziela

15.00 możliwość zameldowania się i skorzystania z spaceru po okolicy,

18:00 Eko obiado-kolacja *,

19:00 praktyka asan – odpoczynek dla ciała,

20:15 spotkanie organizacyjne.

Poniedziałek – Piątek

08:00 Pranyama (praktyka oddechu – dla chętnych),

08:00 owoce, i świeże zioła bio z Bzowei Ostoi, kawa *,

08:45 praktyka asan,

11:00 Eko śniadanie gospodarskie *,

12:00 – 16:00 czas wolny (polecami spacer po łąkach i lesie – dla chętnych o godzinie 14:00 eko zupa *),

16:00 relaksacja,

18:15 Eko obiado-kolacja *,

19:00 zajęcia z nauczania jogi (dodatkowo płatne)

Sobota

09:00 owoce, i świeże zioła bio z Bzowei Ostoi, kawa *,

09:45 relaksacja i czas na pytania i odpowiedzi,

12:00 Eko obiad *,

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

*  Gotujemy dla Was wegetariańsko na miejscu ze świeżych produktów, w sezonie głównie z naszego ekologicznego gospodarstwa Bzowa Ostoja (FB), oraz produktów zaprzyjaźnionych kooperatywnych gospodarstw (Targ Ziemi124), dzikich ziół i kwiatów jadalnych. Jeśli to tylko możliwe nie kupujemy produktów w hurtowniach przemysłowych, marketach sieciowych, to kolejna zasada, jaką praktykujemy. Pieczemy własny chleb na zakwasie z ekologicznego ziarna i przemiału z sąsiednich młynów. 

Na koniec warsztatu istnieje możliwość zamówienia do domu naszych świeżych : chleba, serów kozich z ekologicznego mleka i innych kooperatywnych gospodarstw.

Po więcej zobacz na: Prosto z Ziemi.

wakacje z jogą dojrzewalnia

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA WAKACJE Z JOGĄ

Miejsce

Pałac i Dobra Krasków to ośrodek rozwojowy tworzony przez rodzinę i grupę przyjaciół. O sobie mówią tak: „Pałac i Dobra Krasków to ośrodek rozwojowy tworzony przez rodzinę i grupę przyjaciół. Nie jesteśmy hotelem, nie organizujemy wesel, bankietów, integracji firmowych, dużych wydarzeń komercyjnych, ani pobytów turystycznych. Ważna jest dla nas podróż, jakość, praca nad rozwojem naszego potencjału i dzielenie się pięknem tego miejsca z innymi, dlatego wypracowaliśmy regułę Dobrego pobytu, do współtworzenia której zapraszamy wszystkich naszych gości.

Pracujemy też z ziemią, zwierzętami ( w naszym ekologicznym gospodarstwie) i chcemy się dzielić wytworzonym tu Dobrem w postaci uczciwego, prostego jedzenia, które przygotujemy dla Was z naszych produktów i produktów zaprzyjaźnionych kooperatywnych gospodarstw. Nasza przestrzeń  to strefa wolna od alkoholu:). Pracujemy w oparciu o tą zasadę.

W zamian oferujemy spokój, dziewiczą czystą naturę, prawdziwe jedzenie wolne od chemii i wspomagaczy, bardzo  dobrą wodę  i przeczyste powietrze.”

Pokoje

Na terenie Dobro Krasków nie ma telewizorów ani WIFI. Zależy nam na tym, abyś będąc tu skupił się na sobie, swoich odczuciach w ciele i wnętrzu. Abyś zmierzył się ze sobą i osiągnął wewnętrzną harmonię. Jest to zarówno obietnica, jak i jedna z zasad tego wyjątkowego miejsca.

Pensjonat

Największy potencjał drzemie w przestrzeni. Dzięki niej możesz porzucić stare schematy, rozwinąć się i spojrzeć na rzeczy z nowej perspektywy. Dobro Krasków to przestrzeń i wolność ukryte na tysiącach hektarów, w samym sercu Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy. Przebywając tu doświadczysz ciszy, spokoju i radości, które są niezbędne na drodze do harmonijnego Dobrego Życia. Zobacz również pozostałe nasze wyjazdy z jogą.

wakacje z jogą pokój
wyjazd z jogą pokój 1
Okolica i jak spędzić wakacje z jogą

Dobro Krasków to projekt powstały w wyniku wewnętrznej przemiany i chęci dalszego duchowego rozwoju jego mieszkańców. Przekonani o wyjątkowości tego miejsca zdecydowaliśmy się stworzyć przestrzeń, w której dzięki pracy nad ciałem i umysłem wejdziesz wgłąb siebie i odzyskasz wewnętrzny spokój.

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

2660 zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3 – osobowe z łazienką:

2310 zł – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują całe wakacje z jogą.

250 zł – zajęcia jogi z nauczania (dla obecnych i przyszłych nauczycieli jogi)

* cennik obowiązujący na ten wyjazd jest dostępny w ramach Pakietu Powitalnego.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energiia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

wyjazd z jogą i medytacja

REZERWACJA WEEKENDU Z JOGĄ

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z wakacji z jogą w PAŁACU DOBRA KRASKÓW

WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA | BIAŁY DOM
WAKACJE Z JOGĄ ENERGIA I REGENERACJA LATO 2023
WEEKEND Z JOGĄ – DOBRY NASTRÓJ | BIAŁY DOM JESIEŃ 2023
WEEKEND Z JOGĄ – REGENERACJA | BIAŁY DOM JESIEŃ 2023

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.