NAUCZYCIELE


 

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Intermediate Junior III.
Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia). 

Więcej →

zajęcia z Markiem:
pon/ wt/ śr/ czw  16:30 / grupa początkująca
pon/ wt/ śr/ czw 18:00 / grupa ogólna
piątki 10:30 / Advanced Class

Grupa na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/2691239337829579


EWA DURKA


Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechnika Częstochowska). Jako wielka pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej przez wiele lat uczestniczyła regularnie w różnego typu zajęciach fitness. Między innymi przez kilka lat trenowała Body Art. Czuła jednak, że praca nad samym ciałem nie pozwala jej się w pełni rozwijać, co skłoniło ją do dalszych poszukiwań. Jogę metodą Iyengara odkryła w styczniu 2011 roku. Od tej pory uczestniczy regularnie w zajęciach w Fabryce Energii. Swoją wiedzę doskonali także na licznych warsztatach prowadzonych przez Marka Bednarskiego. Odbyła szkolenia pod okiem takich nauczycieli, jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, Małgorzata Madej, Ewa Wardzała, Marcia Monroe, Eyal Shifroni,  Śri H.S. Arun, Christian Pisano. Od stycznia 2012 roku prowadzi zajęcia w Fabryce Energii.  

zajęcia z Ewą:
od poniedziałku do piątku: 10:30

od poniedzialku do czwartku:  19:45
poniedziałki i środy - 18:30

Grupa na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/259912725877841


KAMILA GUTOWSKA


Z wykształcenia jest lekarzem dentystą i psychologiem. Obroniła pracę magisterską o uważności i zadowoleniu z życia u osób praktykującyh hatha jogę. Od blisko 4 lat dzieli się z ludźmi swoją największą pasją, czyli jogą. Jednak dzieląc się jogą, ma wrażenie, że energia dobra się mnoży. Zakochała się w jogowym byciu "tu i teraz" w 2008 roku. Przebłyski spokoju w głowie, lepsze radzenie sobie ze stresem i pojawiający się dystans do życiowych zmagań - to zauważyła na starcie. Ciało zaczęło zmieniać się później. Kształcenie się w jodze, to proces i projekt na całe życie. Bycie lepszym joginem, to bycie lepszym człowiekiem. Do jogi podchodzi jak do sztuki, nauki i dialogu między ciałem i umysłem. W indyjskim ashramie, gdy doszkalała się w 2014 roku na kursie nauczycielskim usłyszała, że joga jest psychologią Indii. W życiu próbuje łączyć wiedzę Wschodu z nauką Zachodu. Jest Instruktorem Rekreacji Ruchowej w specjalności fitness-ćwiczenia psychofizczne. Kolejnym rozwojowym krokiem, który robi jest kurs nauczycielski w metodzie B.K.S Iyengara u Katarzyny Pilorz.

zajęcia z Kamilą:
poniedziałki i czwartki 17:00
piątki i niedziele 18:00

Grupa na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/215442166741697


KINGA STEFURAK


Jogę praktykuje od 7 lat, jednak dopiero joga wg metody Iyengara okazała się tym, czego podświadomie szukała. Jak sama mówi: "prócz możliwości bycia tu t teraz, pokory i wyrozumiałości dla własnych niedoskonałości, umiejętność spojrzenia z dystansem na to, co robi joga Iyengara pozwala mi jej precyzyjnie docierać do różnych rejonów ciała, o których wcześniej nie miałam pojęcia."
Uczestniczyła w warsztatach Marka Bednarskiego, Katarzyny Pilorz, Konrada Kocota. Od roku jest w trakcie kursu nauczycielskiego prowadzonego w systemie mentoringu przez Marka Bednarskiego.
Kinga z wykształcenia jest prawnikiem, prywatnie - mamą trzech synów, która stara się ogarnąć rzeczywistość i w całym tym chaosie znaleźć czas na regularną praktykę. Uwielbia wysokie góry, narty biegowe, taniec towarzyski i bezmyślne patrzenie w morze.

zajęcia z Kingą:
wtorki i czwartki 18:30
soboty 9:00 i 10:30


AGNIESZKA PIĄTEK


Joginka z zamiłowania i wykształcenia, na macie od ponad dekady.
Z Fabryką Energii związana od 2012 roku. Początkowo jako uczeń i asystent a teraz również jako nauczyciel. Uzyskała dyplom Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Hatha Joga, uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez znakomitych nauczycieli: Christiana Pisano, Katarzynę Pilorz, Jurka Jaguckiego oraz Marka Bednarskiego.
Z wykształcenia psycholog, zawodowo wspierający obszar HR w biznesie. Miłośniczka aktywnego życia, dalekich podróży po Nepalskich szlakach, trekkingów w górach wyższych i niższych oraz rowerowych wypraw w wymagającym terenie. Ponadto zakochana w zwierzętach i kuchni wegańskiej, autorka bloga zieloneburaki.pl. Zajęcia prowadzi w nurcie hatha jogi, z myślą o osobach, które chcą wzmocnić ciało i ducha po godzinach pracy siedzącej lub zregenerować się po aktywnościach sportowych.

zajęcia z Agą:
środy 17:00


LIDIA PAVELA


Z praktyką jogi spotkała się przyjeżdżając na studia do Wrocławia. Wielopoziomowość i skuteczność metody ją zachwyciła. Z ogromną ciekawością i zaangażowaniem poznaje jej tajniki od 2010 roku, zajęcia prowadzi od 2012. Jak mówi o sobie: „Technicznie jestem nauczycielem jogi wg metody Iyengara oraz instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-joga”.
Na swoich zajęciach łączy techniki i używa różnych narzędzi, by znaleźć najoptymalniejszy rodzaj pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Ceni sobie BEZPOŚREDNIE DOŚWIADCZENIE, autentyczność i przestrzeń na własny proces.

Ukończyła Wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego, Bierze udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu treningu funkcjonalnego, rozwoju osobistego i sposobów pracy z emocjami. Pasjonuje ją możliwość pracy z przekonaniami i wszystkimi warstwami Istnienia.

zajęcia z Lidką:
wtorki i czwartki - 9:00

Grupa na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/183925006916441


MICHALINA DALECKA


"Pierwszego spotkania z jogą chyba nigdy nie zapomnę. Byłam pewna, że zajęcia są proste, że sobie trochę odpocznę, odprężę się i przy okazji porozciągam. I co? Nic bardziej mylnego :) Wtedy jeszcze niewiele rozumiałam ale wiedziałam, że na pewno wrócę na kolejne zajęcia.
Joga dawała mi dużo siły ale i też była bardzo wymagająca. Po 4 latach ciężkiej pracy i praktyki odnalazłam w jodze wszystko to czego potrzebowałam, a moje ciało nigdy nie było mi bardziej wdzięczne niż obecnie. Tak więc, kochani, wszystko się da.
Małymi kroczkami powolutku do celu i co najważniejsze - dla siebie!"

Energetyczna Vinyasa Flow z Michaliną:
poniedziałki i środy - 20:00


MONIKA KUCZMA


Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ma sportową duszę, jest instruktorem fitness i w tym kierunku rozwija swoją karierę. Prowadzi zajęcia dla zdrowego kręgosłupa, zajęcia fitness (typu shape, abt, tbc itp.), treningi personalne oraz Slavica Dance Fitness.
Żyje zgodnie z zasadą "fit=balans". Kocha dobre i zdrowe jedzenie, ale również wszelkie słodkie nowinki. Wraz z siostrą bliźniaczką, która zaraziła ją zdrowym odżywianiem, prowadzi kulinarną stronę internetową o zdrowych i pysznych słodkościach.  Dziewczyny chcą pokazać światu, że mimo pokarmowych alergii, nietolerancji i różnych chorób, można tworzyć małe dzieła sztuki, które smakują tak samo dobrze jak wyglądają.

zajęcia z Moniką:
wtorki 17:00 / grupa otwarta
piątki 16:30 / kurs

Grupa na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/481832246361641

ANNA KRZEMIŃSKA


Swoją drogę z jogą rozpoczęła w 2014 roku w Fabryce Energii Centrum Jogi we Wrocławiu. Od samego początku praktykuje pod okiem Marka Bednarskiego. Obecnie jest w trakcie kursu nauczycielskiego prowadzonego w systemie mentoringu przez Marka Bednarskiego. Regularnie uczestniczy w warsztatach i kursach jogi z nauczycielami jogi Iyengara z Polski i ze świata. Brała udział w warsztatach prowadzonych przez: Christiana Pisano (Francja), Eyala Shifroni (Izrael), Marka Bednarskiego, Konrada Kocota, Ewę Wardzałę, Natasze Moszkowicz.

Z wykształcenia Ania jest stomatologiem i na co dzień pracuje w tym zawodzie. Uwielbia koty, a jej oczkiem w głowie jest wielkie puchate szczęście o wdzięcznym imieniu Bunio.

zajęcia z Anią:
wtorki i czwartki 20:00


EWA MOROCH


Psycholog sportu i psycholog zdrowia, socjolog i badacz tożsamości. Studia doktoranckie ukończyła na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie obroniła doktorat z nauk o kulturze fizycznej. Założycielka mohoyoga.pl – holistycznego projektu doradczo- szkoleniowego dla sportu i biznesu. Blogerka, podróżniczka, wielbicielka Aleksandra Lowena, Viktora Frankla i logoterapii.

Jak mówi o sobie Ewa: Jestem nauczycielką Vinyasa Flow Yogi. Sama o sobie lubię mówić, że jestem jogą. W byciu w jodze najbardziej cenię proces stawiania się tym, co praktykuję. 
http://mohoyoga.pl/


ANIA SZCZEPAŃSKA


Uczy stylem Sivanady, Hatha, Vinyasa. Certyfikowana nauczycielka jogi dla dzieci, prenatal jogi, ukończyła także kurs instruktorki pilates. Jej cel ukierunkowany jest na jogę - rozwijanie się w praktyce asan, pranayam, pogłębianie wiedzy z jej filozofii i uczenie innych.

Lata regularnej praktyki własnej, zdobywanie wiedzy z literatury, zdobywanie certyfikatów oraz praca indywidualna ze świetnymi nauczycielami z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem doprowadziły ją tu, gdzie jest. Kocha uczyć innych, przekazywać wiedzę, tłumaczyć.
"Wsiąknęłam w jogę, a joga wsiąka we mnie. Za co kocham jogę? Za to, że nie czuję tu presji bycia lepszą czy najlepszą, rywalizacji. Joga nie ma końca, nie ma opcji, by po krótkim czasie zdobyć główny puchar i uznać, że praca skończona. Tu z ciałem i umysłem, z oddechem i ego, pokorą i samodyscypliną jest zawsze cos do zrobienia."
Ania to urodzona wegetarianka. Kocha zwierzęta, koncerty, muzykę na żywo. Bardzo lubi jeździć na rowerze, stretching, grę w badmintona, pływanie na SUPie, kajaku, bieganie, taniec, gotowanie, zbieranie grzybów oraz turystykę offroadową. Jak mówi o sobie: "Zawsze widzę szklankę do połowy pełną."  To, co kocha najbardziej, to oczywiście jogować i śmiać się, a najlepiej te dwie rzeczy w Bieszczadach :)

Sivananda z Anią:
wtorki i czwartki 15:30

Grupa na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/3862093970576692


KAJA CEGIELSKA


Na jogę trafiła przypadkiem w 2011 roku, między zajęciami w szkole tańca i od razu się w niej zakochała. Od tamtego czasu poznawała różne style, każdemu poświęcając kilka lat. Miłość do jogi zaprowadziła ją do Nepalu i Indii, gdzie przez wiele miesięcy poznawała kulturę i uczyła się od rodzimych nauczycieli. Jest instruktorką Hatha Jogi i Sivanandy, ukończyła też kurs nauczycielski w stylu Prana Vinyasa pod okiem Shiva Rei.
Najbardziej docenia to, jak praktyka wpływa w jej życiu na świadomość samej siebie - własnego ciała, myśli i emocji. Na swoich zajęciach przeplata dynamiczną Vinyasę ze spokojną Hatha.
Uwielbia łączyć jogę z tańcem, który jest jej wielką pasją. Z wykształcenia jest architektem. Interesuje się psychologią. Kocha podróże.