MARIA ROSZKOWSKA

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® w stopniu Introductory II.

Praktykę jogi rozpoczęła pod koniec 2010 roku, trafiając do Fabryki Energii na Drzwi Otwarte, na zajęcia jogi prowadzone przez Marka Bednarskiego. Od tamtej pory nieprzerwanie uczęszcza na zajęcia do swojego mentora, szkoląc się pod jego okiem na codziennych regularnych klasach oraz prowadzonych przez niego warsztatach. 

Od 2012 roku równolegle bierze udział w szkoleniach organizowanych przez najlepszych nauczycieli jogi z zagranicy: Abhijata Sridhar-Iyengar, wnuczka Iyengara (Indie), Faeq i Corrine Biria (Francja), Marcia Monroe, Lois Steinberg (USA), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Włochy), Christian Pisano (Francja). 

W 2013 roku decyduje się wkroczyć na ścieżkę nauczycielską i rozpoczyna 3-letnie szkolenie u Jurka Jaguckiego, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi Iyengara w Polsce. Przez ten czas co miesiąc jeździ do Szczecina, doskonaląc swoją praktykę pod okiem Jurka i poznając metodologię nauczania jogi. Bierze również udział w kursach nauczycielskich i szkoleniach prowadzonych przez Katarzynę Pilorz. Dzięki niej poznaje najważniejsze aspekty bezpiecznej praktyki kobiecej na każdym etapie życia. 

W 2016 roku podchodzi do egzaminu i otrzymuje stopień Introductory II w metodzie BKS IYENGARA ® . Otrzymuje również certyfikat, który uprawnia do używania nazwiska IYENGARA® oraz jest gwarancją wysokiego poziomu i czystości przekazu nauk jogi na prowadzonych zajęciach. Certyfikat posiada do dnia dzisiejszego. 

W 2017 roku bierze udział w warsztacie z Davidem Meloni, który fascynuje ją niezwykle zaawanasowaną praktyką i nauczaniem na najwyższym poziomie. To punkt zwrotny w jej własnej praktyce. Od tamtej pory regularnie, kilka razy w roku bierze udział w szkoleniach dla osób zaawansowanych i dla nauczycieli, prowadzonych przez Davida Meloni.  

W Fabryce Energii prowadzi regularne klasy dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych, zajęcia dynamiczne i łagodne dla początkujących oraz kursy jogi dla początkujących.