świętuj z nami

Międzynarodowy Dzień Jogi 2022

międzynarodowy dzień jogi 2022

Praktyka Jogi przynosi radość, zdrowie, spokój od wewnątrz i pogłębia poczucie połączenia między wewnętrzną świadomością jednostki a światem zewnętrznym.

Niedziela 26.6.2022

Międzynarodowy Dzień Jogi to wydarzenie, które organizujemy co roku. Święto jogi obchodzone jest na całym świecie 21. czerwca. W tym roku ten dzień wypada we wtorek, więc wszystkich entuzjastów jogi zapraszamy do wspólnej praktyki w niedzielę 26. czerwca 2022.

Ten dzień będzie w Fabryce Energii przepełniony jogą.
Od 9:00 do 19:00 zapraszamy na zajęcia jogi według wszystkich najbardziej znanych metod. Lekcje jogi poprowadzą nasi wspaniali nauczyciele, reprezentujących różne style jogi: Iyengara, Vinyasa, Kundalini oraz Ashtanga oraz zajęcia zdrowy kręgosłup. Jest to idealna szansa na spróbowanie swoich sił w metodzie jogi, której wcześniej nie praktykowaliśmy. 

Lekcje jogi jakie przygotowaliśmy na ten dzień są zarówno dla początkujących joginów, jak i zaawanasowanych uczniów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie zajęcia trwają 45 minut, aby mieć siły na więcej niż jedną lekcję 🙂

plan i tematy zajęć 

  • 09:00 – Kundalini z Darkiem „Fenomen jogi Kundalini”
  • 10:00 – Vinyasa z Karoliną „Dookoła maty – mandala flow”
  • 11:00 – Vinyasa z Michaliną ” Co to ta vinyasa?”
  • 12:00 – Yin & Yang z Marią
  • 13:00 – Zdrowy kręgosłup z Moniką ” Zdrowy kręgosłup – siedzący tryb życia a życie Twojego kręgosłupa”
  • 16:00 – Iyengar z Kasią „Nie odchodź od zmysłów”
  • 17:00 – Ashtanga z Jagodą „Wstęp do Ashtangi”
  • 18:00 – Iyengar z Anią „Czy potrzebna jest regeneracja w jodze?”
  • 19:00 – Iyengar z Markiem „pomocne pomoce w jodze”

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

1. Wykup karnet przez naszą stronę.

2. Zapisz się na wybrane zajęcia w naszym kalendarzu.

W ILU ZAJĘCIACH JOGI MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁ PODCZAS DNIA JOGI?

Kupując jedną wejściówkę możesz skorzystać ze wszystkich zajęć jogi w ramach Międzynarodowego Dnia Jogi! Dzięki temu poznasz różne style jogi oraz nauczycieli Fabryki Energii. 

jeden karnet, aż 9 zajęć jogi

Celebruj dzień jogi z różnymi stylami jogi

dlaczego obchodzimy dzień jogi?

Międzynarodowy Dzień Jogi ma na celu uświadomienie korzyści płynących z praktykowania jogi

Joga to starożytna praktyka fizyczna, umysłowa i duchowa, która wywodzi się z Indii. Słowo „joga” pochodzi z sanskrytu i oznacza łączyć się lub łączyć, symbolizując jedność ciała i świadomości. Współcześnie joga praktykowana jest w różnych formach na całym świecie. Ze względu na rosnącą popularność jogi na całym świecie, Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła utworzyć dzień dedykowany właśnie praktyce jogi.

Święto jogi zaczęto oficjalnie obchodzić na całym świecie po 11 grudnia 2014 r. kiedy to ONZ na podstawie rezolucji 69/131, ogłosiła, że 21 czerwca zostanie Międzynarodowym Dniem Jogi. Pierwsze obchody Dnia Jogi wypadały 21. czerwca 2015 r. kiedy około 36 000 osób, w tym premier Indii Narendra Modi i wiele innych znanych polityków z całego świata, wykonało 21 asan podczas 35. minutowej praktyki w New Delhi.

„Joga jest nieocenionym darem naszej starożytnej tradycji. Joga uosabia jedność umysłu i ciała, myśli i działania… holistyczne podejście [które] jest cenne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Joga to nie tylko ćwiczenia; to sposób na odkrycie poczucia jedności z samym sobą, światem i naturą.”

Narendra Modi, premier Indii
JOGA DLA LUDZKOŚCI

To motyw przewodni tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Jogi.

Obchody Międzynarodowego Dnia Jogi w Indiach i na całym świecie.

co daje nam joga?

Korzyści płynące z praktyki jogi

Praktyka jogi jest korzystna dla utrzymania ciała i umysłu w pełnym zdrowiu. W podejściu holistycznym, joga jest ukierunkowana na różne organy w ciele oraz stany umysłu. Asany (pozycje w jodze) sprawiają, że ciało jest mocne i elastyczne. Poprawia się nasz ogólny stan zdrowia. Praktyka oddechowa, która wchodzi w praktykę jogi, reguluje oczyszczanie wewnętrznych organów i narządów. Energia (prana), która jest generowana w ciele poprzez fizyczną praktykę, jest następnie kierowana do medytacji dla stabilności, spokoju i wyciszenia. Zalety jogi są niezliczone, dlatego do praktykowania zapraszamy każdego. Joga nie ma żadnych ograniczeń; nie musisz być silny i elastycznym by zacząć chodzić na zajęcia jogi. Międzynarodowy Dzień Jogi to idealna szansa to skorzystania z różnych metod jogi oraz rozpoczęcia swojej jogicznej drogi. 

joga wroclaw fabryka

świętuj dzień jogi z nami!

Zapraszamy do wspólnego celebrowania dnia jogi!

Joga Wroclaw nasi jogini

Zapłać za wstęp online, a następnie zapisz się na wybrane zajęcia jogi w niedzielę 26. czerwca. Jeden bilet pozwala wziąć udział we wszystkich lekcjach podczas Światowego Dnia Jogi!

JAK DO NAS DOJECHAĆ

Kamienica „Pod złotym dębem”, pierwsze piętro.