sięgnij po wiedzę i doświadczenie

Master Class joga dla zaawansowanych

na żywo i online

joga dla zaawansowanych

Cztery kroki do zapisania się na warsztat Master Class z Markiem

Wejdź na stronę logowania

Kliknij na boczny pasek z czerwoną ikoną KUP KARNET. Otworzy się nowy panel obsługi.

kliknij "dalej" a następnie wejdź w "warsztaty"

Wybierz z listy dostępnych karnetów Master Class z Markiem. Następnie kliknij dalej i wypełnij dane osobowe.

opłać karnet

W nowym oknie płatności internetowej, obsługiwanej przez firmę Przelewy24. Opłać karnet.

zapisz się na zajęcia

W zakładce KALENDARZ ZAJĘĆ. Wybierz odpowiednią datę warsztatu (wszystkie daty poniżej) i kliknij zapisz się.

Joga jest z pewnością przygodą mojego życia. Gdy chodziłem do szkoły średniej bardzo dużo wagarowałem. Włóczyłem się wtedy po Wrocławiu w poszukiwaniu czegoś co mnie zajmie i zaciekawi. Minęło wiele lat, a ja nadal tak spędzam czas. Gdy trafiłem na jogę BKS Iyengara, ta zaintrygowała mnie. Przez kolejne prawie już 20 lat, włóczę się po różnych warsztatach i szkoleniach jogi. Odwiedziłem Indie, podróżowałem za różnymi nauczycielami jogi po Europie, zjeździłem za nimi również całą Polskę. Z wszystkich spotkań pozostały mi segregatory zapisanych sekwencji i opisów warsztatów. Są to już tysiące kartek. Spędziłem też wiele czasu nad studiowaniem ich. Tym bogatym doświadczeniem chciałbym się podzielić. Sekwencjami i praktyką z takimi nauczycielami jak Christian Pisano, Prashant Iyengar, Rita Keller oraz innymi wspaniałymi joginami.Jeżeli joga też jest przygodą Twojego życia, może znajdziesz na moich zajęciach cząstkę swojej ścieżki. Coś co nas łączy i daje ekscytację, świeżość i dawkę zapału. Zapraszam Ciebie na specjalną lekcję - Master Class - joga dla zaawansowanych.

master class

nauczyciel prowadzący master class

Marek Bednarski

Iyengar Yoga Teacher Level III

To najwyższy poziom nauczycielski jogi w Polsce. Pochwalić się nim może zaledwie kilkanaście osób w naszym kraju. Uzyskanie tak wysokich kwalifikacji, przez Marka, możliwe było dzięki ukończeniu 4 kursów nauczycielskich. Zajęło mu to ponad osiem lat. Każdy etap szkolenia łączył się z egzaminem nauczycielskim. Marek wziął udział łącznie w ośmiu egzaminach. Ostatni z nich zdany został z wyróżnieniem. Posiadane certyfikaty i dyplomy to gwarancja najwyższego profesjonalizmu i zaangażowania. Na dzień dzisiejszy, Marek szkoli nauczycieli jogi, osoby zaawansowane, średnio-zaawansowane i początkujące. Zapraszany jest na ogólnopolskie konferencje i festiwale jogi oraz przez inne szkoły jogi, by dzielić się swoją wiedzą. 

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Intermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market Sklep Z Pomocami Do Jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga Na Co Dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

opis master class joga dla zaawansowanych

Czy Master Class jest dla mnie?

Te zajęcia jogi przeznaczone są dla nauczycieli i osób zaawansowanych w metodzie BKS Iyengara. Niezbędna zatem jest umiejętność wykonywania pozycji odwróconych z wykorzystaniem pomocy. Zatem obowiązkowa jest Salamba Srvangasana i Salamba Sirsasana (może być z oparciem o ścianę). Niektóre osoby są w stanie opanować te pozycje po roku praktyki, inni potrzebują dłuższego czasu. 

Ważne jest dla mnie bezpieczeństwo praktykujących dlatego zadaj sobie najpierw kilka pytań:

 • Czy moja praktyka jest regularna i ugruntowana?
 • Czy wykonuję podstawowe asany w jodze BKS Iyengara z poziomu 0 i I?
 • Czy moje skupienie jest już wystarczające, by być skoncentrownym ponad 2 godziny?

Jeżeli masz wątpliwości, czy nadajesz się na tą grupę, napisz do mnie (marekbednarski@fabrykaenergii.pl). 

Najważniejsze informacje o Master Class joga dla zaawansowanych

Dzięki temu, że długość lekcji wynosi 150 minut mamy czas na bezpieczną praktykę. Pierwszym etapem jest Vinyasa Krama, czyli budowanie pieczęci i akcji potrzebnych do wykonania zaawansowanych pozycji. To czas dla otwarcia i rozluźnienia się oraz odreagowania rozmaitych emocji. Kolejny etap to łączenie technik wcześniej wykonywanych w całość. Uwielbiam tak mieć ułożoną sekwencję, by najpierw jak najbardziej wyizolować kluczową pracę, a następnie powoli rozszerzać ją o kolejne elementy. Wtedy wykonanie zaawansowanej asany jest tylko i wyłącznie konsekwencją wcześniejszych działań i naszych dzisiejszych potrzeb. W następnym kroku, wykorzystamy kluczową pracę w pozycjach odwróconych i ich wariantach. Poczynione wcześniej działania, dają bardzo głęboką penetrację rozmaitych subtelnych ruchów. Dzięki dotarciu tak głęboko, możliwe są nowe i świeże doświadczanie tych samych dobrze nam znanych asan. Na koniec eksploracja przechodzi w fazę obserwacji i odczuwania. Zajmujemy się relaksem i właściwą dla danej lekcji sesją odreagowania. Dzięki temu po wyjściu z zajęć ciało, emocje i umysł będą zrównoważone. Na każdym etapie praktyki dzielę się własnymi refleksjami i pod nie budowana jest sfera strategi podejścia do praktyki.

Master Class to:

 • czas na przygotowanie się do pogłębionej praktyki,
 • nauka zaawansowanych technik i asan,
 • doskonalenie różnych grup asan w tym pozycji odwróconych,
 • przestrzeń, by zregenerować się,
 • wiedza jak przy swoich ograniczeniach wykonywać zaawansowane asany,
 • kontakt z jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w metodzie BKS Iyengara.

terminy master class joga dla zaawansowanych

Spotykamy się raz w miesiącu w niedzielę o godzinie 16:00. Zajęcia trwają 2,5 h. Odbywają się w Fabryce Energii Centrum Jogi Wrocław pl. Wolności 7 oraz na platformie Zoom w formie online. Z każdej lekcji dostępne jest nagranie ważne 72 h. W sprawach technicznych związanych z zajęciami online, zobacz podstronę Joga Online.

Terminy spotkań:

 • 25.09.2022
 • 30.10.2022
 • 20.11.2022
 • 29.01.2023
 • 19.02.2023
 • 19.03.2023
 • 23.04.2023
 • 21.05.2023
joga dla zaawansowanych z markiem

JAK DO NAS DOJECHAĆ

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.