Majówka z jogą w Alchemiku | Wolimierz (Izery) Wiosna 2023

MAJÓWKA Z JOGĄ - KOSMICZNE ODDALENIE OD ŁOMOTU ŚWIATA

alchemik joga majówka

TERMIN

30.04 - 05.05.2024

MIEJSCE

Wolimierz (dolnośląskie)

CENA

od - zł

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Spokój, Cisza, zanik Czasu i kosmiczne Oddalenie od łomotu świata

"Mój namierzony stół i laptop właścicieli stoi na końcu lub początku świata, w budynku starej poniemieckiej szkoły przerobionej na pensjonat Alchemik. Tak nazwali go ludzie, dla których świat zaczyna się, trwa i kończy w tym miejscu. To absolutnie trafiona nazwa Alchemia symbolizuje odwieczne ludzkie marzenie i zaczyna się wtedy, gdy chemia zawodzi. Przez krótki czas wydaje się ludziom, że udało się im zrealizować to marzenie i wytopili prawdziwe złoto z żeliwa i miedzi. Dopóki nie wyjedzie się z Alchemika, można żyć w takim przeświadczeniu. I się w nim żyje. Tym złotem tutaj jest Spokój, Cisza, zanik Czasu i kosmiczne Oddalenie od łomotu świata. Wszystko pisane wielką literą. Jako nazwy własne. Unikatowo własne dla tego Miejsca. Tutaj można być "poza". Poza zasięgiem, poza ciśnieniem pracy, terminów i zobowiązań. Poza planem. Horyzont czasowy czegoś takiego jak plan, jest tutaj nie dłuższy niż godzina. Co będzie dalej, to się po prostu zobaczy. A jeśli nie to i tak nic nie szkodzi... I można tutaj o niczym nie wiedzieć. Tutaj nie chce się nic wiedzieć. Jeśli narodzi się kolejny Bóg, to sąsiadka i tak przybiegnie i o tym opowie. Albo wyszczeka to pies lub wymiauczą koty. Tutaj można zająć się sobą. Bez planu, bez zegarka i bez zadyszki nieregularnego świata na karku. Spędzam tutaj kilka dni. Z bliskimi mi ludźmi, z którymi chcę rozmawiać, i których chcę słuchać. Ten laptop na stole to tylko chwilowa słabość charakteru. Nie potrafię na cały czas zapomnieć, że alchemia to jednak nie chemia... Zostaw kiedyś wszystko i przyjedź tutaj. Koty już Cię znają. Opowiedziałem im o Tobie.serdecznie, ale jakoś inaczej JL, Wolimierz"Wolimierz, Dolny Śląsk, Sudety, niedziela rano...

ORIENTACYJNY PLAN dnia

Piątek

15.00 możliwość zostawienia bagaży i skorzystania z spaceru po okolicy,
18:00 kolacja – zdrowa kuchnia wegetariańska,
19:00 praktyka asan – relaksacja,
20:00 spotkanie organizacyjne.

Sobota – Wtorek

Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa
07:00 praktyka pranayamy,
08:00 praktyka asan,
10:00 śniadanie – zdrowa kuchnia wegetariańska.
czas wolny na spacer i refleksje,
16:30 relaksacja,
18:30 obiado-kolacja.

Środa

09:00 lekkie śniadanie,
10:00 praktyka asan,
12:00 obiad.

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

joga alchemik wolimierz

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA DŁUGI WEEKEND MAJOWY 2022

Gospodarz

„WYPOCZYNEK w dzisiejszych czasach ma różnorodne znaczenie. Słowo, które jednym kojarzy się z biernym leżeniem i „nicnierobieniem”, dla spędzających całe dnie w biurze i miejskim hałasie nabiera zupełnie innego znaczenia. Chcąc odpocząć od stresu nie wystarczy dziś „wyjechać na urlop”. Trzeba umieć wykorzystać te kilka dni, w taki sposób by skutecznie oderwać się od codziennej rutyny, zająć ciało i głowę czymś nowym i niespodziewanym. GOŚCIE przyjeżdżający do naszej wsi, mówią, że w Wolimierzu się to doskonale udaje. W unikalnej strefie ciemnego nieba, gdzie czerń nocy jest czterdziestokrotnie ciemniejsza niż nad miastem można zapomnieć o szarej codzienności i chłonąć magię miejsca tworzonego przez niezwykłą naturę i jeszcze bardziej niezwykłych ludzi. STARAMY SIĘ ocalić od zapomnienia i zniszczenia to co najbardziej ludzkie. Bliskość natury, praca rąk, kreatywność mieszkańców i sielski krajobraz uzupełniają się nawzajem tworząc unikalną mieszankę dla wszystkich, którzy szukają nie tylko relaksu, ale też inspiracji, rozwijania swoich twórczych sił i odkrywania talentów. Wolimierz i jego okolice są idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie stworzyć swoją unikalną formułę wypoczywania. Korzystając z naszej bazy noclegowej możesz wypocząć dokładnie tak, jak potrzebuje tego Twój organizm i dusza.”

Pokoje 

Do dyspozycji gości oddajemy stylowe, komfortowe i ciekawie urządzone pokoje. Na terenie całego obiektu możliwe jest korzystanie z bezprzewodowej sieci internetowej wifi.

Pensjonat

Alchemik to wyjątkowe miejsce usytuowane w Wolimierzu. Już sama nazwa wskazuje na to, że mamy do czynienia z miejscem magicznym, niepowtarzalnym, pełnym unikatowego klimatu i uroku. Zachwycająca swoją urodą okolica, cisza oraz spokój, a także niezwykle przyjaźni ludzie, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę – to wszystko składa się na cudowną całość, umożliwiającą pełen relaks i wypoczynek.  Nocując w Alchemiku zyskujemy pewność, że oderwiemy się od codziennych problemów i będziemy mogli zwolnić tempo i znaleźć wewnętrzną równowagę, o którą trudno prowadząc zabiegany, miejski styl życia.

Pensjonat otrzymał nagrodę dla najlepszego gospodarstwa agroturystycznego w województwie. Na terenie obiektu znajdują się dwie sale klubowe z kominkami oraz biblioteczką, a także sala taneczno-warsztatowa. Oprócz tego obok domu znajduje się drewniana karczma, wyposażona w piec chlebowy, a także duże palenisko grillowe.

wolimierz pokoje
alchemik wolimierz joga
Okolica i jak spędzić majówkę z jogą 2023

Alchemik to miejsce magiczne nie tylko ze względu na nazwę ale przede wszystkim z powodu niepowtarzalnego pełnego uroku klimatu, który tu panuje. Na ów klimat składa się wiele rzeczy… przepiękna okolica, cisza i spokój oraz wspaniała atmosfera tworzona przez mieszkańców domu.  Wypoczywając w Alchemiku można nabrać dystansu do wszystkich ziemskich spraw, które zostawiamy w mieście, a to z kolei gwarantuje szczęśliwe życie w harmonii i spokój ducha.

Wolimierz to wieś położona u podnóża Gór Izerskich. W odległości 5km znajduje się przejście graniczne Czerniawa/Nove Mesto. Zaledwie 6 km położone są ruiny zamku Świecie. W oddalonym 15 min autem Świeradowie dostępna jest przez cały rok – kolej gondolowa – jedna z kilku w całej Polsce. Z wagoników można podziwiać przepiękne, rozległe panoramy Gór Izerskich. W okolicy znajduje się Jezioro Leśniańskie oraz przepiękny zamek Czocha.

CENNIK

Pokój 1,2 – osobowy z łazienką:

– zł – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 3, 4 – osobowe bez łazienki:

–  zł- osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują cały wyjazd z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

wakacje z joga chata cyborga

REZERWACJA długiego weekendu z jogą

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z wyjazdów jogowych

WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA | BIAŁY DOM
WAKACJE Z JOGĄ ENERGIA I REGENERACJA LATO 2023
WEEKEND Z JOGĄ – DOBRY NASTRÓJ | BIAŁY DOM JESIEŃ 2023
WEEKEND Z JOGĄ – REGENERACJA | BIAŁY DOM JESIEŃ 2023

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.