długi weekend majowy

Majówka z jogą Złoty Potok Resort -
Leśna Wiosna 2023

zloty potok resort domki

TERMIN

28.04-3.05.2023

MIEJSCE

Leśna (dolnośląskie)

CENA

POZIOM

początkujący / ogólny

OPIS

Długi weekend majowy z jogą 2023

Po spędzeniu ponurej jesieni i mroźnej zimy w pomieszczeniach, każdemu z nas brakuje otwartej przestrzeni, promieni słońca na skórze, oraz wdechu świeżego powietrza. Zmęczeni pędem życia w mieście marzymy o chwili wytchnienia, kiedy możemy zebrać myśli, zrelaksować ciało i umysł. Popularne ośrodki wypoczynkowe w kraju (i za granicą) nie zawsze dają nam taką możliwość. Tłum ludzi, nagromadzenie głośnych punktów handlowo-usługowych, których zadaniem jest umilenie nam pobytu, a tak naprawdę wywołujących szum i zmęczenie. Czy rzeczywiście odpoczywamy w takich warunkach?

Żyjąc w mieście, na co dzień mamy do czynienia z hałasem i bardzo intensywnymi doznaniami. Praktykując jogę blisko natury, szybciej wracamy do stanu równowagi. Takie odosobnienie wyostrza nasze przytępione zmysły. Dzięki temu zaczynają nas cieszyć proste rzeczy, a życie nabiera smaku. Zyskujemy dystans do codzienności, swoich trosk i problemów. Podczas długiego weekendu majowego mamy więcej czasu niż zazwyczaj aby dotrzeć do wymarzonego stanu zen. Dlatego warto znaleźć urokliwe miejsce, które będzie sprzyjać odnalezieniu tej równowagi. Takim miejscem zdecydowanie jest Złoty Potok Resort. Leżący tuż przy brzegu jeziora Złotnickiego, w miejscu gdzie góry spotykają się z wodą, a wszelakie hałasy i chaos znikają. 

Medytacja, praktyka jogi, cisza i spokój pozwalają nam na wypoczynek, na bycie z samym sobą, wsłuchanie się we własne ciało, a dzięki temu – głęboki relaks. Jest czas na świadomą samotność, ale też czas na spędzanie go z innymi osobami. Takie warsztaty skupiają ludzi, którzy mają na tę chwilę podobne potrzeby, więc atmosfera jest pełna życzliwości, zrozumienia i szacunku. Co więcej, otoczenie dziewiczej natury sprawia, że długi weekend majowy rzeczywiście nabiera formę wypoczynku, którego każdy z nas potrzebuje.

Program uwzględnia zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych. Oznacza to, że osoby niemające żadnego doświadczenia w jodze zostaną od podstaw wprowadzone w tajniki jogi. Osoby zaawansowane mogą zaś pogłębiać już zdobytą wiedzę na osobnej grupie. W zajęciach biorą udział zarówno młodsi, jak i starsi – wiek nie jest żadną przeszkodą. Doświadczony nauczyciel potrafi indywidualnie poprowadzić każdą osobę, zwróci uwagę na ograniczenia i potencjał każdego ucznia.

Długi weekend majowy z jogą w cichym i spokojnym miejscu na łonie natury to zastrzyk energii i regeneracja na dłuższy czas.

ORIENTACYJNY PLAN dnia

Piątek

15.00 możliwość zameldowania się i skorzystania z spaceru po okolicy,

18:00 kolacja,

19:00 praktyka asan – odpoczynek dla ciała,

20:00 spotkanie organizacyjne.

Sobota – Wtorek

Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa

07:00 praktyka pranayamy,

08:00 praktyka asan,

10:00 śniadanie, czas wolny na wycieczki,

16:30 praktyka jogi,

18:30 obiado-kolacja.

Środa

09:00 lekkie śniadanie,

10:00 praktyka asan 

12:00 obiad.

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

złoty potok resort majówka
domki złoty potok

NASZ NAUCZYCIEL JOGI

Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.

Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu  warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).

Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.

Współzałożył Fabrykę Energii – Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market sklep z pomocami do jogi. Regularnie pisze artykuły do: „Yoga & Ayurveda” i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga „Joga na co dzień„. Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

NASZE MIEJSCE NA DŁUGI WEEKEND MAJOWY 2022

Pokoje 

Pokoje mają duże powierzchnie oraz przytulne wnętrza. W każdym pokoju znajduje się łazienka (+ręczniki), ogrzewanie podłogowe, Wi-Fi, czajnik i telewizja. Część pokoi posiada doskonały widok na jezioro lub zielony teren ośrodka.

 

Domki

Wśród kwater znajdują się drewniane oraz murowane domki. Część z nich posiada bezpośredni dostęp do plaży. W każdym domku są dwie zamykane sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim, jedna z dwoma łóżkami pojedynczymi) oraz rozkładana kanapa w salonie, dodatkowo w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz łazienkę. Przed każdym domkiem znajduje się także stół piknikowy z ławkami oraz grill. Domki nie są wyposażone w ręczniki oraz przybory toaletowe. Goście muszą są zaopatrzyć się w nie we własnym zakresie.

 

Pensjonat

Złoty Potok Resort położony jest z dala od miejskiego zgiełku. Jest to całoroczny ośrodek wypoczynkowy umiejscowiony w malowniczej, pełnej zieleni okolicy nad Jeziorem Złotnickim. Oferuje idealne warunki do wypoczynku i rekreacji. Na terenie ośrodka i w jego najbliższej okolicy znajdziemy wiele atrakcji: boisko do siatkówki, tenis stołowy, piłkarzyki, miejsce do grillowania, pokój zabaw dla dzieci, huśtawki, tor tubingowy, sprzęt wodny, saunę, salę fitness. Resort leży nad jeziorem więc tuż obok znajduje się biała, piaszczysta plaża. Dla miłośników spacerów polecamy trasę wokół jeziora.

zloty-potok-resort-pokoje.
pokoje zloty potok resort
złoty potok resort długi weekend
zloty-potok-resort-domki
domek złoty potok
Okolica i jak spędzić długi weekend majowy z jogą

Ośrodek Złoty Potok Resort słynie z bezpośredniego dostępu do jeziora Złotnickiego, przy którym znajduje się biała plaża z widokiem na góry. Tuż przy plaży znajdziemy pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej. Jezioro Złotnickie świetnie nadaje się do uprawiania różnych sportów wodnych. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, dla miłośników wody, obiekt oferuje do dyspozycji kajaki 2-osobowe.

Na szczególną uwagę zasługuje około 13-kilometrowa trasa spacerowa wokół jeziora. Z ośrodka Złoty Potok Resort wyruszyć można żółtym szlakiem rozpoczynającym się na campingu i wędrować brzegiem jeziora. Po drodze, oprócz niesamowitych widoków, podziwiać można również zaporę wodną w Złotnikach oraz kładkę na rzece Kwisa w Karłowicach. 

Elektrownia Leśna leżąca na trasie spacerowej jest najstarszą i pierwszą zawodową elektrownią wodną w Polsce. Budowę pierwszego zbiornika wodnego rozpoczęto we wrześniu 1901 roku. Wyposażenie elektrowni pozostało niezmienione do dnia dzisiejszego i wciąż funkcjonuje. 

CENNIK

Pokój 1 – osobowy z łazienką:

 – osoba dorosła  (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienką:

 – osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).

Ceny obejmują całe wakacje z jogą.

Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energiia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi. 🙂

REZERWUJĄC WYJAZD OTRZYMUJESZ TEŻ 5% RABATU W JOGA MARKET

wakacje z joga chata cyborga

REZERWACJA długiego weekendu z jogą

Przede wszystkim zarezerwuj miejsce wypełniając formularz.

Następnie zaczekaj  na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji.

Po jej otrzymaniu opłać zajęcia jogi na wyjeździe w naszym systemie.

Przed wyjazdem spakuj na wyjazd matę i pasek oraz pozostałą kwotę do rozliczenia w gotówce na miejscu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

NASZE Wspomnienia z wyjazdów jogowych