spotkaj się z nami po raz pierwszy

Drzwi Otwarte Fabryki Energii

Niedziela 2.09.2023

Drzwi Otwarte w Fabryce Energii to wydarzenie, które organizujemy dla wszystkich, którzy chcą poznać Nas i Naszą szkołę. W planie dnia Drzwi Otwartych Fabryki zawsze znajduje się wiele zajęć jogi, prowadzonych przez różnych nauczycieli, według różnych metod jogi. Dla nowych uczniów oferujemy zniżki na pierwszy karnet, a w naszym Joga Markecie dodatkowe rabaty na liczne akcesoria do jogi.

Jak wziąć udział w drzwiach otwartych?
  1. Wykup karnet przez naszą Stronę
  2. Zapisz się na wybrane zajęcia w naszym Kalendarzu
W ilu zajęciach mogę wziąć udział?

Kupując jedną wejściówkę za 19 zł możesz skorzystać ze wszystkich zajęć jogi w ramach Drzwi Otwartych. Dzięki czemu poznasz różne style jogi oraz nauczycieli Fabryki Energii. 

Każdy nowy uczeń w Fabryce Energii będzie mógł podczas wydarzenia zakupić karnet na pierwszy miesiąc praktyki z dodatkową zniżką!

 

Każdy nowy uczeń w Fabryce Energii będzie mógł podczas wydarzenia zakupić karnet na pierwszy miesiąc praktyki z dodatkową zniżką!

 

Przygotowaliśmy aż 13 lekcji jogi według najbardziej znanych metod jogi, każde z innym nauczycielem. Pamiętaj, aby zapisać się na wybrane zajęcia przez nasz grafik!

poranna joga

Flow joga – połączenie asan w płynną sekwencje 
Karolina Wojtaszewska

Dynamiczna praktyka połączona ze świadomym oddechem

Techniki relaksacyjne, oddechowe i medytacyjne jogi Kundalini

Precyzyjne pozycje budujące siłę, elastyczność i świadomość ciała

Joga według metody Iyengara – wprowadzenie

joga Po południu

Joga na odprężenie i wyciszenie  

 

 

Flow joga – połączenie asan w płynną sekwencje 

Precyzyjne pozycje budujące siłę,

 elastyczność i świadomość ciała

Joga tu i teraz według metody Iyengara

Joga tu i teraz według metody Iyengara

Ania Michalik

Precyzyjne pozycje budujące siłę, 

elastyczność i świadomość ciała

19:00 Hatha Joga

Hatha Joga  dla początkujących

Zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnego wyposażenia? Szukasz pierwszej maty do jogi? W naszym Joga Market znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do praktyki jogi. Tylko podczas Drzwi Otwartych wybrane produkty będą objęte dodatkowymi rabatami!

JAK DO NAS trafić

Kamienica "Pod złotym dębem" 1. piętro

poznaj nas

Zapraszamy wszystkich jogiów!

Nie ma znaczenia czy jogę praktykujesz krótko czy długo. Na Drzwi Otwarte zapraszamy zarówno zaawansowanych joginów, jak i początkujących uczniów. Poznajmy się!

Zapłać za wstęp online, a następnie zapisz się na wybrane zajęcia jogi. Jeden bilet pozwala wziąć udział we wszystkich lekcjach podczas Drzwi Otwartych!

poprzednie edycje Drzwi Otwartych

najbliższe wydarzenia w naszej szkole jogi

Aktualności | Joga Wrocław

Agata Chaszczewicz

„Od zawsze fascynował mnie ruch i taniec, aż wreszcie w 2005 roku odkryłam jogę i jej dobroczynny wpływ na moje zdrowie. Od tej pory joga w swej różnorodnej formie jest stałym elementem mojego życia. Prowadząc zajęcia inspiruję się głównie jogą wg przekazu B.K.S. Iyengara, która jest mi najbliższa. Moja praktyka przez lata przechodzi różne etapy i zmienia się wraz ze zmianami w życiu: ciąża, wychowywanie trójki dzieci. Od dzieci czerpię najwięcej; zarażają mnie swym zapałem, energią; uczą uważności i bycia tu i teraz”.

Agata z wykształcenia jest architektem, z pasji artystką i nauczycielką jogi. Jest dyplomowaną instruktorką Rekreacji Ruchowej w oparciu o system Hatha Jogi. Ukończyła roczne Studium Fizjoterapii (Wrocław), półroczny Kurs Sivananda Yoga (Drezno) oraz roczny Kurs podstaw nauczania u Marka Bednarskiego.
Regularnie uczestniczy w warsztatach jogi prowadzonych przez najlepszych nauczycieli z Polski i z zagranicy. Posiada wieloletnie doświadczenie w uczeniu dorosłych, dzieci i młodzieży. Pragnie specjalizować się w jodze dla kobiet w ciąży, w Fabryce Energii prowadzi właśnie takie zajęcia.

Maria Witkowska

"Lubię zmiany, niespodzianki, dużo akcji i absolutnie kocham jogę. To przyjemność dla ciała i dla umysłu. Wymaga cierpliwości, uczy samoakceptacji, dążenia do celów i dodaje energii. Zależy mi, żeby moi uczniowie wychodzili z zajęć z uczuciem zmiany. Giętkie ciało to giętki umysł :)"

Maria jest certyfikowaną nauczycielką Ashtanga Vinyasa Yoga. Ukończyła kurs 200h YTT w Grecji w szkole YogaUnionBali.

Karolina Wojtaszewska

„Podczas praktyki Ashtangi najważniejsze jest dla mnie podążanie za oddechem. Przez to praktyka staje się formą medytacji w ruchu. Na swoich zajęciach największą uwagę zwracam na swobodę praktyki, aby każdy mógł doświadczyć własnego ciała i zaobserwować, w jakim miejscu jest dzisiaj. Tu gdzie jesteś dzisiaj, jest dobrze - zaobserwuj to, zaakceptuj i płyń dalej z praktyką. Pozwól sobie na doświadczenie ruchu, swojego ciała i oddechu. Dzięki temu, poza wzmocnieniem i uelastycznieniem ciała, uwolnisz się także od stresu i oczyścisz umysł. Zapraszam do udziału w pięknym i intensywnym doświadczeniu, jakim jest praktyka Ashtangi.”

Karolina jest certyfikowanym przez Yoga Alliance nauczycielem Ashtanga Jogi. W 2022 roku ukończyła akredytowany kurs RYT200 Ashtanga Vinyasa Yoga z Basią Lipską-Larsen i Ewą Wudzińską. Na co dzień jest matematykiem, a w Fabryce Energii prowadzi zajęcia Ashtangi.

Darek Sobiecki

"Po raz pierwszy stanąłem na macie w 2011. To była bardzo krótka przygoda, wręcz niewypał, bo joga mnie wtedy całkowicie nudziła, a samą Savasanę uważałem za skandal. Moje życie się toczyło spokojnie, aż w 2018 poczułem wewnętrzną potrzebę, żeby dać jodze drugą szansę. Joga to nieustanny proces, który trwa i to jest piękne. Widzę u siebie ogromną przemianę na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Zmieniło się moje nastawienie do świata, innych ludzi a także samego siebie. Mój przykład pokazuje, że warto czasem dać pewnym doświadczeniom drugą szansę…." 

Darek jest certyfikowanym przez Yoga Alliance nauczycielem Kundalini oraz Hatha Jogi. Uczestniczył w warsztatach jogi w Polsce, Austrii i Włoszech prowadzonych przez: Marka Bednarskiego, Paulinę Stróż, Jurka Jaguckiego, Nataszę Moszkowicz, Ewę Wardzałę, Konrada Kocota, Agnieszkę Berę, Clemensa Biedrawę. Obecnie uczestniczy w nauczycielskim programie mentorskim wg przekazu Iyengara. Jest praktykiem Reiki I stopnia.
Napisał książkę „Energioobieg” (pod pseudonimem „Dariusz Konon”). Prywatnie szaleje za swoimi 2 kotkami.

Ewa Walczyk (Durka)

"Jako wielka pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej przez wiele lat uczestniczyłam regularnie w różnego typu zajęciach fitness. Między innymi przez kilka lat trenowałam Body Art. Poczułam jednak, że praca nad samym ciałem nie pozwala mi w pełni się rozwijać, co skłoniło mnie do dalszych poszukiwań. Jogę metodą Iyengara odkryłam w styczniu 2011 roku, i tak od stycznia 2012 prowadzę zajęcia w Fabryce Energii."

Ewa jest instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechnika Częstochowska). Odbyła szkolenia pod okiem takich nauczycieli jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, Małgorzata Madej, Ewa Wardzała, Marcia Monroe, Eyal Shifroni,  Śri H.S. Arun, Christian Pisano.

Kinga Stefurak

"Jogę praktykuję od 2014 roku. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że powrócę na kolejne. Zmieniałam miejsca, nauczycieli, style jogi, aż trafiłam do Fabryki Energii na jogę Iyengara i to było to, czego szukałam. A dlaczego właśnie joga Iyengara? Bo oprócz możliwości bycia tu i teraz, nabrania pokory i wyrozumiałości dla własnych niedoskonałości, umiejętności spojrzenia z dystansem na to, co robię, ta metoda jogi, dzięki używaniu przeróżnych pomocy, pozwala mi dotrzeć w każdy rejon ciała, uważnie go poobserwować, poodczuwać i pobudzić do życia.

Kinga jest w trakcie Kursu Nauczycielskiego metodą B.K.S. Iyengara w mentoringu Marka Bednarskiego. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Kasię Pilorz, Konrada Kocota, Eyala Shifroni, Yogi Zain. 
Kinga z wykształcenia jest prawnikiem, a prywatnie mamą trzech synów, która stara się ogarnąć rzeczywistość i w całym chaosie znaleźć czas na regularną praktykę.

Dominika Urbańska

"Moją praktykę wyróżnia uwaga i opieka nad uczniami, aby poprawnie i bezpiecznie wykonywali swoją praktykę oraz wchodzenie i wychodzenie z asan. Na moich zajęciach sekwencje są ciekawe i staram się pokazać za każdym razem coś nowego. Opowiadam o pozycjach oraz jak oddziaływają one na nasze ciało i umysł!"

Dominika posiada międzynarodowy certyfikat Yoga Alliance 200h Hatha Yoga & Meditation Teacher Training Course, z kursu ukończonego w Tajlandii. Jogi uczy od 2019 roku.
Dominika brała udział w licznych warsztatach: Himalayan Iyengar Yoga course na Goa w Indiach, Sharat Aurora oraz Sivananda Yoga Vedanta Ashram w Madurai w Indiach. W Fabryce Energii uczy jogi regeneracyjnej oraz jogi na zdrowy kręgosłup.

Michalina Dalecka

"Joga jest dla mnie niesamowitym ruchem ciała, którego lekkość wynika z połączenia; prawidłowej techniki wykonywanych pozycji, rozciągnięcia, wzmocnienia ciała i oddechu. Każda praktyka jest inna, ponieważ potrzeby naszego ciała zmieniają się codziennie w zależności od samopoczucia i nastroju. Joga uczy samodyscypliny, pokory daje nieskończone pokłady wytrwałości, cierpliwości i ciepła dla samego siebie. Na moich zajęciach łącze typowe dla jogi asany z ćwiczeniami wzmacniającymi wszystkie mięśnie tworząc wyjątkowe flow połączone z muzyką która porusza zmysły. Na jodze wszyscy jesteśmy równi, mamy tylko mate i siebie"

Michalina jest certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara (200H, 2019), Vinyasa jogi (50H RYT, 2021 Wrocław), Yin Jogi (2022) oraz jogi dla kobiet w ciąży (25H RYT, 2021 Wrocław). Odbyła liczne warsztaty jogi z Barbarą Larsen, Magdaleną Nowosad, Martą Witecką, oraz kursy doszkalające z salamba sisrasana I, II pincha mayurasana, oddechu w praktyce asan, pracy z biodrami, otwarciu klatki piersiowej, balansów i pozycji odwróconych.
Gives instructions in English 🇬🇧

Lidia Pawela

"Z własnego doświadczenia wynoszę przekonanie o tym, że praktyka na macie uczy nas wiele nie tylko o ciele, ale też o naszej własnej psychologii. Dzięki uważnej i zaangażowanej praktyce pojawia się szansa na odbudowanie relacji ze sobą przez ruch, oddech i samoświadomość. Dla mnie ważna jest postawa wobec życia, to jak reagujemy na trudności, jak radzimy sobie z oporem i czy potrafimy się otworzyć na nowe, wychodząc krok za kroczkiem ze strefy komfortu. To wszystko w symboliczny sposób możemy obserwować spotykając się (ze sobą) na jodze."

Lidia ukończyła Kurs Nauczycielski według metody B.K.S. Iyengara stopnia Introductory II w 2016 roku. W 2017 skończyła kurs medytacji Vipassana, a także Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Hatha Joga. Lidia jest także po kursie Medytacji Mindfulness ukończonym w 2021r.

Daria Bunikowska

"Praktykuje od 2006, co pozwoliło mi poznać kilka ścieżek jogi. Od pięknych sekwencji Ashtanga Yogi do precyzji asan doświadczanych wg przekazu B.K.S Iyengara. Od 2012 uczę grupy początkujące i ogólne. Joga to dla mnie Sztuka świadomego i uważnego Życia. Metoda Iyengara daje mi narzędzia by zwiększyć wrażliwość fizyczną i inteligencję umysłową. Zajęcia, które prowadzę są często wymagające fizycznie jednocześnie odświeżające i głęboko odżywcze. Zwracam dużą uwagę na integrację prawidłowego ruchu z prawidłowym oddechem."

Daria jest dyplomowaną i certyfikowaną nauczycielką jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Level I oraz Instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechniki Częstochowskiej). Regularnie bierze udział w warsztatach jogi w Polsce i na Świecie, pogłębiając swoje doświadczenie w rozumieniu i przekazywaniu tego czym jest joga klasyczna. Stara się regularnie wracać do Indii (YogGanga, Dehradun), by czerpać wiedzę i doświadczenie u źródła.

Marek Bednarski

"Bardzo ważne jest dla mnie, by każdy na moich zajęciach czuł się bezpiecznie. Dlatego zawsze staram się stwarzać możliwie jak najbardziej komfortowe warunki do praktyki. Zwracam wtedy ogromną uwagę, na rozbudzenie ciekawość tematem jogi w wymiarze nie tylko gimnastycznym, ale również filozoficznym. W ten sposób staram się łączyć ruch z głębokim wymiarem jogi. Tak byśmy na ścieżce wspólnej przygody z nawet najtrudniejszymi asanami byli cały czas w zgodzie z samym sobą. Wyrazem tego jest radość, satysfakcja i dobre samopoczucie. Tego życzę Ci na moich zajęciach."

Marek praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia). 

Marek jest także autorem bloga, którym pisze o jodze w teorii , o podróżach do Indii oraz praktyce własnej.

Ania Michalik

"Moją przygodę z jogą zaczęłam w 2017 roku i od tego czasu regularnie praktykuje pod okiem Marka Bednarskiego. Dzięki jodze odkryłam siebie na nowo, poznałam swoje ciało fizyczne, emocjonalne i mentalne. Regularna praktyka sprawiła, że moje ciało stało się bardziej świadome, blokady które zakładałam przez lata przeszłego życia na serce i odczuwanie z miesiąca na miesiąc malały. Natomiast akceptacja siebie i moich ograniczeń ciała rosła. Chcę Was zaprosić do poznania i zaakceptowania siebie, niezależnie kim jesteśmy, jak wyglądamy i jak bardzo zastygliśmy w danym momencie życia. Daj sobie tą szansę bycia tu i teraz. Joga to pomost, który dzięki regularnej praktyce łączy, scala świat zewnętrzny z tym kim jesteśmy." 

Ania jest w trakcie Kursu Mentorskiego u Marka, regularnie spotkacie ją w Fabryce Energii na zajęciach  oraz asystach grupy początkującej i wyjazdach. Brała udział w warsztatach z Christianem Pisano w 2019, 2020 i 2023, Yogi Zainem w 2020 oraz Elayem Shifroni w 2021. Regularnie bierze też udział w kursach doszkalających przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara.
Ania z wykształcenia jest pedagogiem i psychologiem społecznym. Prywatnie instruktor Slow Joggingu i fascynatka filozofii Slow Life.

Ania Szczepańska

"Wsiąknęłam w jogę, a joga wsiąka we mnie. Za co kocham jogę? Za to, że nie czuję tu presji bycia lepszą czy najlepszą, rywalizacji. Joga nie ma końca, nie ma opcji, by po krótkim czasie zdobyć główny puchar i uznać, że praca skończona. Tu z ciałem i umysłem, z oddechem i ego, pokorą i samodyscypliną jest zawsze coś do zrobienia."

 

Ania uczy stylem Sivanady, Hatha i Vinyasa jogi. Jest certyfikowaną nauczycielką jogi dla dzieci, prenatal jogi, ukończyła także kurs instruktorki pilates. Zdobyła certyfikat Yoga Vedanta Forest Academy, Yoga Alliance, oraz 3 certyfikaty Creative Wellness; RYS 50h Vinyasa Teacher, RYS 25h Prenatal Yoga Teacher, RYS 200h Yoga Alliance Ashtanga Vinyasa Teacher.

Serwis korzysta z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Stanowią one dane, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika. Korzystając z serwisu zgadzasz się z naszą polityką prywatności.