CZYTELNIA

 

ARTYKUŁY MARKA BEDNARSKIEGO


Każda osoba praktykująca jogę stwierdza po jakimś czasie, że samo uczestniczenie w zajęciach to mało. Z przyjemnością chodzimy na zajęcia i uczymy się nowych asan ale po jakimś czasie chcemy czegoś więcej - wiedzy o jodze i asanach. Warto wtedy zajrzeć na naszą stronę, gdzie znajdziemy wiele interesujących artykułów na temat jogi i zdrowego oraz świadomego stylu życia. Dzięki tamu lepiej zrozumiemy sens wykonywania wielu asan, poznamy wpływ jogi na nasz ciało i umysł oraz zrozumiemy jogą jako taką.


SEKWENCJE ASAN


W jodze Iyengara istnieje ok 200 asan oraz nieskończona ilość ich modyfikacji. Sprawia to, że możemy praktykować codziennie inaczej i dostosowywać swoją praktykę do naszego samopoczucia, sprawności fizycznej oraz stanu zdrowia. Dzięki tak ogromnemu wyborowi modyfikacji asan oraz możliwości tworzenia rozmaitych sekwencji  możemy lepiej poznać każdą asanę oraz jej wpływ na nasze ciało. Przez to możemy poznać nasze mocne i słabe strony oraz dowiadujemy się, jaki rodzaj praktyki służy nam najlepiej. 


BLOG JOGAMARKET.PL


Jak mawiał B.K.S. Iyengar joga to 90% praktyki i 10% teorii. Oczywiście do tej praktyki potrzebne będą nam dobrej jakości pomoce do jogi, które znajdziemy na www.jogamarket.pl. Co do teorii zaś, warto zajrzeć na blog jogamerket gdzie znajdziecie ciekawe porady nie tylko na temat pomocy do jogi ale także na temat jogi ogólnie. By ćwiczyło się lepiej...