POWRÓT DO PRAKTYKI

 
 

data wkrótce

(niedziela)

Dla osób po przerwie w praktyce

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545.

TEMAT


Kiedy zaczynamy praktykować jogę jesteśmy zazwyczaj tak zachwyceni jej wpływem na nasze ciało umysł, że regularna praktyka jest dla nas przyjemnością i przychodzi nam bez trudu. Nawet kiedy jest nam ciężko, gdy trafiamy na trudne sekwencje, nie zniechęcamy się. Praktykujemy regularnie mimo wszelkich przeszkód. Po kilku miesiącach praktyki zaczynamy zauważać coraz to większe postępy, co zachęca nas do dalszej pracy. Wszystko jest dobrze, gdy udaje nam się praktykować regularnie przez cały rok.

Ale w życiu nie ma lekko. Wystarczy, że przytrafi nam się jakaś choroba, trudna sytuacja w pracy czy w domu i już przerywamy naszą praktykę. Czujemy się z tym źle i wciąż obiecujemy sobie, że kiedyś wrócimy na jogę. Miesiące mijają, a my nadal nie wracamy do praktyki. Zaczynamy czuć że nasze ciało słabnie i staje się sztywniejsze. Przez to jesteśmy jeszcze bardziej zniechęceni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że straciliśmy niemal wszystko, nad czym przez tyle czasu pracowaliśmy. Wiemy, że asany które nie sprawiały nam już żadnego, kłopotu znowu będą dla nas ciężkie do wykonania. To nas zniechęca do powrotu. 

Dochodzi jeszcze kwestia naszego ego. W głowie jesteśmy cały czas uczniami na zaawansowanym poziomie, mamy dużą wiedzę o asanach, znamy już i rozumiemy swoje ciało ale trudno jest nam przyjąć do wiadomości, że często trzeba będzie wrócić na jakiś czas na grupę początkującą. W myślach pojawia się sprzeciw, chociaż i tak wiemy, że od tego powinniśmy często zacząć. Powstaje błędna koło - chcemy wrócić na jogę i wiemy, że ciało już nie jest takie sprawne jak kiedyś ale wstydzimy się pokazać znowu na grupie początkującej. Na zaawansowaną też nie przychodzimy, bo jesteśmy świadomi tego, że nie poradzimy sobie na zajęciach. Błędne koło się zamyka. 

Pora  z tym zerwać. Zapraszamy na zajęcia "Powrót do praktyki" na których będą ludzie tacy, jak Ty - ludzie którym jakieś wydarzenia losowe przerwały praktykę, ludzie którzy chcą wrócić ale nie mogą się do tego zabrać, ludzie, którzy ciągle okładają jogę na później. Koniec z wymówkami. Jak nie teraz to kiedy? Przekonaj się, że powrót do praktyki jest o wiele łatwiejszy niż Ci się wydaje, że ciało bardzo szybko przypomni sobie dawne ruchy, że szybko wróci do stanu sprzed przerwy. Przypomnij sobie, jak dobrze się czułeś kiedy praktykowałeś regularnie. Czemu by to tego nie wrócić. Zrób coś dla siebie! Nigdy nie jest za późno!


 

PROWADZĄCY


Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior II. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal shifroni (Izrael), David Meloni (Florencja). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień". 

 

CZASdata wkrótce

13:00 - 14:15 praktyka asan 


CENAwstęp wolny - prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na zajęcia

Jako dodatkową zachętę do praktyki będziecie mieli możliwość zakupu karnetu na zajęcia 20% taniej!

 

KONKURS


Mamy też konkurs na którym do wygrania będzie karnet na 4 wejścia. Wystarczy, że po zajęciach wypełnicie kuponik konkursowy i wrzucicie do skrzyneczki. 


MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

Ul. św. Antoniego 2/4

Pasaż Pokoyhof

 

DOJAZD


• MPK: 

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja 

autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257

tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33 

przystanek : Plac Jana Pawła II

tramwaj: 31, 32 


• Samochodem: 

Fabryka Energii znajduje się w ścisłym centrum miasta, najlepiej kierować się w kierunku Galerii Dominikańskiej, następnie Kazimierza Wielkiego i przed Kinem Helios skręcić w ulicę Św. Antoniego. 

Parking: pod Narodowym Forum Muzyki, przy ul. Św. Antoniego.    


• Rowerem: 

Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower przy jednym z licznych stojaków na Kazimierza Wielkiego. 

 

ZAPISY I INFORMACJE


Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.