02.01.2020 – 05.01.2020

(od czwartku do niedzieli)

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545

TEMAT


JOGA 

Styczeń to dla wielu z nas czas postanowień noworocznych . Jest to moment, kiedy Święta mamy już za sobą i czas kiedy po zabawie Sylwestrowej nadchodzi pora, by wrócić do pracy i normalnego życia. Często jest to także czas, kiedy postanawiamy coś w sobie zmienić, wdrożyć w swoje życie nowe nawyki albo pozbyć się starych, złych nawyków. W tym celu zapraszamy Was na wyjazd Noworoczny z jogą do Szklarskiej Poręby. Dwie sesje jogi dziennie, poranna medytacja i pranajama sprawią, że poczujemy się lepiej i to już od samego rana. Regularna praktyka jogi, połączona ze zdrowym wegetariańskim jedzeniem sprawi, że zaczniemy ten rok od wprowadzenia pozytywnych zmian w swoje życie.  Dzięki temu wrócimy do domu pełni nowych sił i wiary we własne możliwości a praktyka jogi będzie nas zaś mogła cieszyć bez przeszkód każdego dnia. To zaś, co wypracujemy na macie będziemy mogli przenieść do naszego codziennego życia.  


 
 

MIEJSCE


Szklarska Poręba – jedna z najbardziej przyjaznych turystom pereł Karkonoszy, położona u zbiegu górskich szlaków na Łabski Szczyt, Szrenicę i Śnieżne Kotły. Tutaj, potęga natury przemawia swym pięknem przez góry i chmury, a strumienie unoszą słońca promienie by w Wodospadzie Szklarki mogły skrzyć się z ukojeniem. A nieopodal wodospadu tego, za gościnną miedzą czekać na nas będzie pensjonat „Raad na Uroczysku” - na skraju Parku Narodowego, gdzie Góry Izerskie z Karkonoszami „sąsiedzą”.

Górskie powietrze, bliskość natury, piękno okolicy i komfortowe warunki pobytu, wprowadzą w stan relaksu nawet najbardziej zapracowanych. Cisza ukoi nie tylko uszy od gwaru miasta, a klimatyczność samego miejsca pozwoli oderwać się od codzienności i świadomie rozgościć się w teraźniejszości. 

W stylowej jadali będzie można posilić się smacznie i zdrowo, w przytulnej kawiarence pogawędzić nie tylko przy herbacie, a na tarasie, co wieczór czekać będzie seans rozgwieżdżonego nieba. Cóż więcej do szczęścia potrzeba? 

Pensjonat zapewnia łatwy dojazd do swej siedziby - właściciele posiadają pług, który odśnieży zasypane drogi, by łatwiej dojechać do pensjonatu. 

Zapraszamy! 

 

Pensjonat Raad Na Uroczysku
58-580 Szklarska Poręba 
Kołłątaja 3a
Raad Na Uroczysku 

 
 

PROWADZĄCY


Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® stopnia Intermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediate Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warsztatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie, gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".

DODATKOWE ATRAKCJE

CERAMIKA


Lepienie z gliny to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu, jest to możliwość realizacji swoich pomysłów a przy okazji niesamowity relaks i rozwój manualny. Glina jest masą bezkształtną a lepienie z niej pobudza wyobraźnię, myślenie przestrzenne, ćwiczy cierpliwość, sprzyja wyciszeniu i odprężeniu 

Podczas 2 godzinnych zajęć będą mogli Państwo stworzyć rzeźby poprzez wykorzystanie różnych metod takich jak lepienie z wałeczków, poprzez budowanie z płatów czy odciskanie z formy .Poznają Państwo najbardziej popularne metody zdobienia poprzez nadanie im określonej faktury czy też angobowanie i szkliwienie. Po wysuszeniu prac zostaną one wypalane na tzw. Biskwit w temperaturze 900 stopni C a na następnych zajęciach zostaną szkliwione i ponownie trafiają do pieca na kolejne wypalanie tym razem w temperaturze ponad 1100 stopni C. Tak powstające obiekty ceramiczne mogą być wyjątkową ozdobą lub też pełnić funkcje użytkową na co dzień.

WYCIECZKA


Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę (w cenie warsztatu). Z pensjonatu Raad dowiezieni zostaniemy do Jakuszyc około godziny 15:00. Na miejscu organizator wyposaży nas w narty biegowe (w cenie) oraz zostaniemy krótko przeszkoleni odnośnie techniki jazdy. Następnie udamy się trasą biegową do schroniska Orle. Na miejscu zaplanowaliśmy ognisko z przekąską wegetariańską. Następnie powrót do Jakuszyc i busem do pensjonatu. Dodatkową atrakcją jest pora w jakiej toczyć się będzie nasza jazda. Dlatego prosimy o wyposażenie się w latarki czołowe. Osoby, które nie chcą skorzystać z nart, zapraszamy do spaceru w górskich butach, tą samą trasą.

STOK NARCIARSKI


Dla chętnych będzie możliwość wybrania się na narty zjazdowe.

Istnieje możliwość lekcji z instruktorem na stoku, w takiej sytuacji do ceny lekcji należy doliczyć cenę karnetu dla instruktora - 50 zł osobogodzina.

Na stok dostaniemy się za darmo Skybusem (wliczone w cenę).

 
 

Amatorów nart ucieszy fakt, że pensjonat nie tylko posiada wypożyczalnie sprzętu i sklep, gdzie dla uczestników warsztatu 20 % rabatu, ale także instruktorów narciarskich, którzy z przyjemnością udzielą indywidualnych lekcji z 50% zniżką.

PLAN DNIA


PLAN DNIA 02.01.2020

W pensjonacie można zakwaterować się od godziny 15:00.

Doba hotelowa kończy się o godzinie 11:00.


19:00 kolacja kuchnia wegetariańska,
20:00 spotkanie organizacyjne - wprowadzenie w praktykę jogi oraz organizacja wyjazdów na narty.PLAN DNIA 03.01.2020
07:30 herbata przed praktyką,
08:00 asany - grupa zaawansowana,
09:45 asany - grupa początkująca,
11:30 obiad kuchnia wegetariańska,
12:00-12:30 wyjazdy ski busa na stok (wliczone w cenę),
15:00-16:00 powrót ski busem do pensjonatu (wliczone w cenę),
12:00 warsztat ceramiczny dla osób, które pozostaną w pensjonacie ,
17:00 asany - relaks grupa zaawansowana,
18:15 asany - relaks grupa początkująca,
19:30 kolacja - kuchnia wegetariańska.


PLAN DNIA 04.01.2020
07:30 herbata przed praktyką,
08:00 asany - grupa zaawansowana,
09:45 asany - grupa początkująca,
11:30 obiad kuchnia wegetariańska,
13:30 wyjazd autokarem do Jakuszyc na narty biegowe (wliczone w cenę, prosimy o zabranie własne latarki czołowej, pozostały sprzęt zapewnia organizator (wliczony w cenę)), przy schronisku Orle ognisko vege,
18:30 powrót autokarem do pensjonatu (wliczone w cenę),
19:30 kolacja - kuchnia wegetariańska.


PLAN DNIA  05.01.2020
07:30 herbata przed praktyką,
08:00 asany - grupa zaawansowana,
09:45 asany - grupa początkująca,
11:30 obiad kuchnia wegetariańska.


Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.


 

KOSZT


pokój 1-osobowy
685 zł - osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie, warsztat ceramiczny oraz wycieczka do Jakuszyc na najbardziej profesjonalną trasę biegową w Polsce W cenie wycieczki do Jakuszyc jest transport, szkolenie oraz sprzęt narciarski).


pokoje 2, 3, 4 osobowe
635 zł - osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie, warsztat ceramiczny oraz wycieczka do Jakuszyc na najbardziej profesjonalną trasę biegową w Polsce W cenie wycieczki do Jakuszyc jest transport, szkolenie oraz sprzęt narciarski).
435 zł - osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie, warsztat ceramiczny oraz wycieczka do Jakuszyc na najbardziej profesjonalną trasę biegową w Polsce. W cenie wycieczki do Jakuszyc jest transport, szkolenie oraz sprzęt narciarski).

Dla uczestników warsztatu Raad na uroczysku przygotował specjalną ofertę:

Wypożyczenie sprzętu (narty, kije, buty) - 25 zł za dzień (przecena z 35 zł)

Szkolenie z technik jazdy - 50 zł osoba/godzina

Przechowalnia sprzętu w wypożyczalni - gratis

Rabat na zakupy w sklepie na towar nieprzeceniony - 20%


Każdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi. Kolor losowy.

 
 

* do wszystkich cen należy doliczyć 1,70 zł osoba/dzień - klimatyczne, płatne w kasie pensjonatu przy rejestracji. 

 
 

ZAPISY I INFORMACJE
Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 350 zł w terminie 5 dni od zapisania się.

Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.


Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. 


Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać 
w terminie 5 dni na konto bankowe z dopiskiem "pobyt - święto Trzech Króli"

IDEA BANK o/Jelenia Góra
17 1950 0001 2006 0396 2314 0002
Pensjonat Raad na Uroczysku
Paweł Iwanicki
ul. Kołłątaja 3 a
Szklarska Poręba 58-580


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku.


Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.