WAKACJE Z JOGĄ NA WSI
BIAŁY DOM - ANTONIÓW

23-30.08.2020

(od niedzieli do niedzieli)


TEMAT

Bliżej natury - bliżej siebie

Gdy żyjemy na co dzień w wielkim mieście, w ciągłym biegu, hałasie, przestajemy zwracać uwagę na to, jak się czujemy, czego potrzebuje nasz organizm, najważniejsze stają się dla nas sprawy do załatwienia, zadania do wykonania, cele do osiągnięcia. Robimy to często kosztem siebie, kosztem innych, kosztem środowiska..
Jest takie miejsce u podnóża Gór Izerskich, gdzie natura otacza nas z każdej strony, cieszy wzrok pięknymi krajobrazami, a wszechobecna cisza sprzyja wsłuchaniu się w siebie. Wieś Antoniów. Tu spróbujemy się zatrzymać. Zaczniemy od tego, by na macie odnaleźć kontakt z samym sobą.
Kiedy nawiązujemy kontakt z samym sobą, stajemy się bardziej wrażliwi, bardziej uważni, bardziej życzliwi - i wobec samych siebie i wobec innych. Otwieramy się, zauważamy, że ludzie wokół nas też są żywymi, wrażliwymi istotami, że otaczająca nas natura też żyje i warto o nią dbać, cały świat zaczyna dla nas wyglądać trochę inaczej.
Cicha, urocza wieś, jaką jest Antoniów, to miejsce bardzo sprzyjające takiemu procesowi. Biały Dom, zbudowany z samych naturalnych materiałów, jego gościnni gospodarze, wegańska kuchnia oparta wyłącznie na ekologicznych, w dużej mierze miejscowych produktach, okolica zapraszająca na długie samotne spacery po lesie i łąkach – pomogą nam wejść w ten proces i zakorzenić się w nim. 

Jak mówił Marek na jednym z warsztatów: Kiedy znajdujesz w ciszy intymny kontakt z samym sobą, pojawia się uczucie, jakbyś przyjechał do ukochanego domu, w którym dawno nie byłeś. Zapraszamy na tydzień wakacji do Antoniowa, by właśnie tak się poczuć.


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
PLAN DNIA

23.08.2020  (niedziela)
W Białym Domu można zakwaterować się od godz. 15.00. Gospodarze przywitają nas i wydadzą klucze do pokoi.

18.00 kolacja
19.00 spotkanie organizacyjne, wprowadzenie do praktyki jogi Iyengara

24-29.08.2020 (poniedziałek - sobota)
07:00  praca z oddechem i medytacja
08:00  bardzo lekkie śniadanie
08:30  praktyka asan - grupa zaawansowana
10.30   praktyka asan - grupa początkująca
12:00   obiad
17:00   regeneracja i relaks - grupy połączone
19:30   kolacja
20.30   kino jogina

30.08.2020 (niedziela)
07:00  praca z oddechem i medytacja
08:00  bardzo lekkie śniadanie
08:30  praktyka asan - grupa zaawansowana
10.30   praktyka asan - grupa początkująca
12:00   obiad

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.


MIEJSCE

Biały Dom położony jest na uboczu, w malowniczej wsi Antoniów, u podnóża Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Otoczenie gór, lasów i łąk oraz nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się na chwilę i pobyć tu i teraz. To miejsce, gdzie spokój i piękno natury w oprawie czterech pór roku naturalnie współbrzmi z praktyką, medytacją, odpoczynkiem oraz ciepłem przebywania w grupie. Jak mówią właściciele:  "Chcielibyśmy, aby Biały Dom był miejscem, w którym spokój i bliskość natury pozwolą Wam nie tylko odpocząć, ale być może znajdziecie tutaj atmosferę sprzyjającą refleksji i zadumie nad tym co w Waszym życiu ważne."


KUCHNIA WEGAŃSKA

W Białym Domu króluje kuchnia wegańska i to taka, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych, nie spożywających na co dzień posiłków roślinnych. Mistrzem kuchni jest tu Piotr Henschke - polski vegan master chef, który gotując od ponad 25 lat w wielu restauracjach wegańskich i wegetariańskich stał się ekspertem w zadowalaniu gości zdrową kuchnią. Podróżując przez wiele lat po Azji zgłębił tajniki kuchni ajurwedyjskiej (staroindyjskiej) oraz chińskiej, gdzie zdrowe odżywianie jest sposobem na piękno, zdrowie i długowieczność. Był szefem kuchni w wielu warszawskich wegetariańskich restauracjach. Jest także współautorem pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania Kuchnia Wegetariańska – Cztery Pory Roku oraz autorem wegetariańskiej książki kucharskiej W Malinowym Chruśniaku.
Od kilku lat organizuje Festiwal Henschke promując weganizm i wegetarianizm w Polsce. Jest właścicielem i mistrzem kuchni w kulinarnej Akademii „Zjedz Buraków” (Organizacja Wegetariańska i Wegańska) w Warszawie.  
https://piotrrro.wixsite.com/piotrekhveganchef/home


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT
1670 zł  - miejsce w pokoju 2 i 3-osobowym,
1870 zł - pokój 1-osobowy,
osoby towarzyszące - 1320 zł,
dzieci - 490 

ZAPISY i REZERWACJA
Na podany przez ciebie w formularzu numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy potwierdzając rezerwację.
Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 350 zł w terminie 5 dni od zapisania się.
Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.
Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości - wpłać w terminie 5 dni
na nasze konto bankowe z dopiskiem "Wakacje Antoniów".

nr konta:

63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
IBAN: PL 63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku. 
Pozostałą kwotę należy dopłacić gotówką na miejscu.


SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty i paska do jogi.

Zajęcia prowadzone metodę BKS Iyengara.
Przez cały czas pobytu możliwość konsultacji z nauczycielem.

* * *

Gospodarze Białego Domu proszą o zabranie obuwia na zmianę do chodzenia po domu.DOJAZD

BIAŁY DOM
Antoniów 44
58-512 Antoniów


Każdy uczestnik zajęć Wakacji z jogą na wsi  otrzyma od nas w prezencie koszulkę do jogi (kolor losowy).