WAKACJE Z JOGĄ NAD MORZEM
ANANDA RESORT - CHŁAPOWO
27.06 - 4.07.2020
(od soboty do soboty)


TEMAT

ZATRZYMANIE

W tym roku zaplanowaliśmy Wakacje z jogą nad morzem bardzo kameralnie. Cichy, spokojny ośrodek Ananda, położony z dala od nadmorskich tłumów, blisko parku krajobrazowego, lasu i klifowego wybrzeża da nam dużo przestrzeni, byśmy mogli zatrzymać się i odetchnąć po trudnym roku w pracy. Jedna grupa zajęciowa pozwoli nam nigdzie się nie spieszyć - wstawać nie za wcześnie :) , mieć czas na medytację, pranayamę i spokojnie zaplanować dwie sesje jogi dziennie. Tak plan dnia da nam czas na praktykę, czas dla siebie, czas wspólny i w ogóle czas.
Spędź z nami wakacje nad morzem - tydzień z jogą, życzliwi ludzie i duża dawka świeżego nadmorskiego powietrza dadzą nam tyle dobrej energii, że z pewnością wystarczy jej na całe lato i na długo potem. Serdecznie zapraszamy!


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
PLAN DNIA

27.06.2020
(sobota) 

19.00   kolacja - kuchnia wegetariańska
20.00  spotkanie organizacyjne, wprowadzenie do praktyki jogi

28.06 - 3.07.2020
(niedziela-piątek)   

08.00  medytacja i praca z oddechem
09.00  herbata/ bardzo lekkie śniadanie
10.00   praktyka asan
12.00   obiad - kuchnia wegetariańska
17.30   praktyka asan
19.00   kolacja

04.07.2020
(sobota)

09.00  herbata/ lekkie śniadanie
12.00  obiad - kuchnia wegetariańska


MIEJSCE
ANANDA RESORT - OAZA SPOKOJU

Ośrodek wypoczynkowy położony w Chłapowie, w zacisznym miejscu między Władysławowem a Jastrzębią Górą, blisko morza, lasu i parku krajobrazowego. Atutem ośrodka są duże pokoje z łazienkami, dobra kuchnia, miejsce do praktyki i relaksu. Właściciele propagują Zdrowy Styl Życia. Do tego zapewniają morza szum, ptaków śpiew i - nie potrzeba już nic więcej!

Chłapowo - jeszcze do niedawna wieś rybacka, położone jest na wysokim klifie, w zacisznej zachodniej części Władysławowa, tuż za Cetniewem. Chłapowo to wymarzone miejsce dla turystów ceniących spokój i kontakt z przyrodą. Na spacery zaprasza malowniczy Wąwóz Chłapowski znajdujący się w parku krajobrazowym oraz Chłapowski Klif ze ścieżką dydaktyczną i punktami widokowymi, z których rozciąga się niezapomniany widok na morze i plażę. Plaże tutaj są mniej zaludnione, a okolica przepiękna. W niedalekiej odległości znajduje się najdalej wysunięty na północ zakątek Polski - Przylądek Rozewie.


ZDROWA KUCHNIA

Kuchnia Ananda Resort oparta jest na wyżywieniu wegańskim i wegetariańskim. Jej niewątpliwym atutem są potrawy zebrane z różnych zakątków świata. Menu proponuje potrawy pochodzące z dalekiego Meksyku, Indii czy Chin a także rodzime pyszności. Przygotowywane są również potrawy bezglutenowe, zasadowe lub każde inne w zależności czego sobie Państwo życzą.

Podczas wakacji z jogą nad morzem właściciele ośrodka oferują nam kurs zdrowego gotowania. Kurs odbywa się w formie pokazowej i prelekcyjnej, a kończy się degustacją przygotowanych podczas kursu dań. Udział w kursie jest dodatkowo płatny - cena 35 zł/ os.


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT

1700 zł - miejsce w pokoju 2-osobowym
1630 zł - miejsce w pokoju 3 lub 4-osobowym

ZAPISY I INFORMACJE

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji.
Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 350 zł w terminie do 5 dni.
 Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. 
Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości,
wpłać na konto bankowe z dopiskiem "Wakacje nad morzem":

nr konta:

63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
IBAN: PL 63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku.
Pozostałą kwotę należy wpłacić gotówką na miejscu.


SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty i paska do jogi.


  Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara® 
Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.  

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.


DOJAZD

Ośrodek Ananda Resort
ul. Jeżynowa 8
84-120 Władysławowo-Chłapowo


Każdy uczestnik zajęć jogi na Wakacjach z jogą nad morzem otrzyma od nas w prezencie koszulkę do jogi (kolor losowy).