WEEKEND W BIAŁYM DOMU

MINIMALIZM CZYLI POŻEGNANIE Z NADMIAREM

 
 

27.09. 2018 – 30.09.2018 

(od czwartku do niedzieli)

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545

TEMATJOGA 

Dzisiejszy konsumpcjonizm skłania nas do posiadania zbyt wielu rzeczy, często zupełnie nam niepotrzebnych. Wszędobylskie reklamy nakłaniają nas do kupowania coraz to nowych rzeczy, do posiadania, do „bycia na czasie”. Wstyd jest nie mieć najnowszego modelu telefonu, nie robić tego, co inni, nie bywać tam gdzie teraz się chadza. Z czasem orientujemy się, że w naszych szafach nie ma już miejsca na kolejne nowe ciuchy, że komputer wolno chodzi bo jest przeładowany a my sami czujemy się przemęczeni, bo wzieliśmy na siebie zbyt wiele obowiazków.

Nasze życie może być przeładowane nie tylko przedmiotami, ale także obowiązkami, a nawet ilością znajomych (np. na faceboku). Widać to także na jodze. Po wejściu na salę od razu gromadzimy wokół siebie mnóstwo pomocy do jogi, nie wiedząc nawet czy będą nam dzisiaj potrzebne. Wykonując pozycje, którą znamy od wielu lat używamy wciąż za dużo pomocy, bo tak się przyzwyczailiśmy. Gdy nauczyciel powie nagle „za mało” komend do pozycji czujemy, że czegoś nam brakuje. Zaczynamy go dopytywać o kolejne instrukcje. Znacie to?

Pora z tym zerwać! Na warsztacie będziemy praktykowali asany z użyciem minimalnej ilości pomocy, tylko tylu ile jest konieczne, by wykonać poprawnie asanę i poczuć odpowiednia pracę w niej. Wrócimy do korzenia jogi, do pierwotnego wzorca asan. Czy widzieliście, ile pomocy używa Iyengar w „Świetle Jogi” - prawie żadnych! To się nazywa minimalizm. Co do komend, nauczymy się wykonywać kilka, tych ważnych, tych potrzebnych w danym momencie. Po co nam nadmiar instrukcji w naszej głowie? Chcemy na jodze zresetować głowę czy zapełnić ją kolejnymi nowinkami jogicznymi?

Zobacz, ile korzyści przyniesie Ci praktyka z minimalizmem. Poczuj, że to co odrzucisz na macie, możesz odrzucić też na co dzień, w normalnym życiu, że minimalizm przekłada się nie tyko do rzeczy ale także do kontaktów interpersonalnych.

Na warsztacie poznamy minimalizm nie tylko jako opozycję do posiadania przedmiotów. Poznamy go jako opozycję do posiadania w bardziej abstrakcyjnym, duchowym wymiarze. Minimalizm to wyrzeczenie, to postrzegane w pozytywnym sensie. Minimalizm do brak uzależnienia od przedmiotów, od ludzi, dystans do posiadania, także dystans do samego siebie, do życia.

 

MIEJSCE


Biały Dom to miejsce, gdzie spokój i piękno natury w oprwaie czterech pór roku naturalnie współbrzmi z praktyką, medytacją, odpoczynkiem oraz ciepłem przebywania w grupie. Biały Dom posiada piękną salę do praktyki jogi z widokiem na Góry Izerskie i Sudety, oraz drewniane i niealergiczne wyposażenie pokoi. Posiłki przyrządzane według potrzeb uczestników, (wegetariańskie, wegańskie) z naturalnych, dostarczanych przez lokalnych producentów krowich i kozich serów, dżemów i konfitur, warzyw i owoców, naturalnego chleba. Do potraw używają jedynie najlepszych tłuszczów m.in.: oleju z oliwek, oleju lnianego budwigowego, masła osełkowego lub masła ghee. 

Świeże powietrze, bliskość natury, piękno okolicy i komfortowe warunki pobytu, wprowadzą w stan relaksu nawet najbardziej zapracowanych. Cisza ukoi nie tylko uszy od gwaru miasta, a klimatyczność samego miejsca pozwoli oderwać się od codzienności i świadomie rozgościć się w teraźniejszości. 

W stylowej jadali będzie można posilić się smacznie i zdrowo, w przytulnej kawiarence pogawędzić nie tylko przy herbacie, a na tarasie, co wieczór czekać będzie seans rozgwieżdżonego nieba. Cóż więcej do szczęścia potrzeba? 


Zapraszamy! 

Biały Dom

Antoniów 44
58-512 Stara Kamienica

Biały Dom

 
 
 

PROWADZĄCY


Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior II. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediade Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea). Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie, gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień". 

 
 

PLAN DNIA 


PLAN DNIA 27.09.2018

W pensjonacie można zakwaterować się od godziny 15:00. Prosimy zgłaszać się do recepcji i podać swoje nazwisko, dostaną Państwo klucze do swojego pokoju.
Doba hotelowa kończy się o godzinie 11:00. Prosimy o oddanie kluczy do wyznaczonej godziny. 

17:30 sesja regeneracyjna - relaks i pranajama
19:30 kolacja - kuchnia wegetariańska
20:30 spotkanie organizacyjne - wprowadzenie w praktykę jogi BKS Iyengara®


PLAN DNIA 28.09.2018 - 29.09.2018

08:00 poranna herbata przed praktyką
08:30 praktyka asan - grupa zaawansowana
10:30 praktyka asan - grupa początkująca
12:00 obiad - kuchnia wegetariańska
17:30 praktyka asan - relaks i pranajama
19:30 kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska 


PLAN DNIA 30.09.2018

08:00 poranna herbata przed praktyką
08:30 praktyka asan - grupa zaawansowana
10:30 praktyka asan - grupa początkująca
12:00 obiad - kuchnia wegetariańska

Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.

 
 

KOSZT


pokój 1 - osobowy z łazienką
    665 zł osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie)


pokoje 2, 3 - osobowe z łazienką
    590 zł osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie) 
    455  osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie)

Do wszystkich cen należy doliczyć 1,70 zł osoba/dzień - klimatyczne, płatne w kasie pensjonatu przy rejestracji. 


Każdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi. 
Prosimy podać rozmiar w swoim zgłoszeniu. Kolor losowy.

 
 
 

ZAPISY I INFORMACJE


Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 200 zł w terminie 5 dni od zapisania się.

Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.


Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatu. 


Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać 
w terminie 5 dni na konto bankowe z dopiskiem "Fabryka Energii -  Biały Dom".

RAIFFEISEN POLBANK 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402
Fabryka Energii - Centrum Jogi

Pl. Wolności 7
50-071 Wrocław

SWIFT: RCBWPLPW
IBAN: PL 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku.


Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.