KRÓTKI WEEKEND MAJOWY

W POSZUKIWANIU CISZY

 
 

27.04 2018 – 01.05.2018

(od piątku do wtorku)

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545

TEMATJOGA 

Zapraszamy na wyprawę w poszukiwaniu ciszy i spokoju podczas której będziemy mogli na chwilę się zatrzymać i odetchnąć od codzienności. Życie codzienne wprowadza w nasz organizm wiele bałaganu. Stres, przemęczenie, bezustanny wyścig z czasem prowadzi do braku stabilności w ciele fizycznym i emocjonalnym. 

Za pomocą praktyki pozycji jogi (asan), kontroli oddechu (pranayamy) oraz nauki wyciszenia wprowadzimy w swoje ciało ład i porządek. Rozciągając i wzmacniając mięśnie, usuwać będziemy nadmiar napięć i stresu, dodając sobie więcej pewności i stabilności. Relaks zapewni odpowiednie rozluźnienie i spokój dla umysłu, natomiast aktywna praktyka zwiększy w nas ilość energii i siły, niezbędnej by móc stawić czoła codziennym wyzwaniom. 

 

MIEJSCE


Szklarska Poręba – jedna z najbardziej przyjaznych turystom pereł Karkonoszy, położona u zbiegu górskich szlaków na Łabski Szczyt, Szrenicę i Śnieżne Kotły. Tutaj, potęga natury przemawia swym pięknem przez góry i chmury, a strumienie unoszą słońca promienie by w Wodospadzie Szklarki mogły skrzyć się z ukojeniem. A nieopodal wodospadu tego, za gościnną miedzą czekać na nas będzie pensjonat „Raad na Uroczysku” - na skraju Parku Narodowego, gdzie Góry Izerskie z Karkonoszami „sąsiedzą”.

Górskie powietrze, bliskość natury, piękno okolicy i komfortowe warunki pobytu, wprowadzą w stan relaksu nawet najbardziej zapracowanych. Cisza ukoi nie tylko uszy od gwaru miasta, a klimatyczność samego miejsca pozwoli oderwać się od codzienności i świadomie rozgościć się w teraźniejszości. 

W stylowej jadali będzie można posilić się smacznie i zdrowo, w przytulnej kawiarence pogawędzić nie tylko przy herbacie, a na tarasie, co wieczór czekać będzie seans rozgwieżdżonego nieba. Cóż więcej do szczęścia potrzeba? 


Zapraszamy! 

Pensjonat Raad Na Uroczysku
58-580 Szklarska Poręba 
Kołłątaja 3a
Raad Na Uroczysku 

 
 
 

PROWADZĄCY


JOGA

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior II. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediade Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie, gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień". 

DODATKOWE ATRAKCJEMASAŻ TAJSKI

Tradycyjny masaż tajski jest typem tzw. głębokiego masażu. Stanowi on sekwencję technik łączących akupresurę ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi (zwanej „jogą dla leniwych”), rozciągania i refleksologii. Masaż ten powoduje rozładowane napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając zastrzyk energii. Rozluźnienie napiętych mięśni i ścięgien daje poczucie bardzo silnego odprężenia oraz niweluje różnego rodzaju bóle i nerwobóle. 
Osoba masowana ubrana jest w luźne, wygodne ubranie (długa nogawka i rękawy, do tego skarpetki) i leży na specjalnym materacu o umiarkowanej twardości np kokosowym (na ziemi, nie na stole). 
Masażysta podczas wykonywania masażu bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Wykorzystywana jest siła grawitacji, gdzięki czemu uzyskuje się mocny nacisk pzy minimalnym wysiłku. Nacisk łokciem następuje w sposób rytmiczny na przebiegające aorty, powodując uczucie głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po tzw. liniach Sen, co znajduje swoją analogię, podobnie jak meridiany czy hinduskie kanały nadi. Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej. Kompletna sesja masażu tajskiego winna trwać 2 godziny lub więcej, podczas których w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała: to dotyczy również wyciągania palców, stóp, uszu oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji. Wszystko odbywa się zgodnie z wielowiekową procedurą.  

 

PROWADZĄCY


MASAŻ TAJSKI

Weronika Semczuk - założycielka i jedna z masażystek Masażowni Wrocław, salonu tradycyjnego masażu tajskiego i japońskiego Shiatsu, posiada dyplomy II stopnia Thai Massage School of Chiang Mai i I stopnia terapeutycznego masażu tajskiego. Uczennica Pawła Janiszewskiego oraz Takasziego Yoshizawy- głównego ucznia i zastępcy Ajahna Pichesta, jednego z największych żyjących autorytetów masażu tajskiego.

Od lat pasjonuje się pracą z ciałem oraz relacją ciała i umysłu, szczególnie zagadnieniami stanu stresu i napięcia oraz relaksu i rozluźnienia na wielu poziomach. Masaż tajski okazał się połączeniem jej największych pasji- jogi, masażu i głębokiej relaksacji.

Masuje i prowadzi warsztaty na festiwalach, w korporacjach i centrach treningowych, popularyzując świadomość ciała oraz rolę rozluźniania mięśni, ścięgien i powięzi szczególnie u osób pracujących przy biurku i/lub uprawiających sport oraz narażonych na stres i napięcia emcjonalne.

Więcej na: https://www.facebook.com/masazownia.wroclaw/

CERAMIKA

Lepienie z gliny to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu, jest to możliwość realizacji swoich pomysłów a przy okazji niesamowity relaks i rozwój manualny. Glina jest masą bezkształtną a lepienie z niej pobudza wyobraźnię, myślenie przestrzenne, ćwiczy cierpliwość, sprzyja wyciszeniu i odprężeniu 
Podczas dwugodzinnych zajęć będą mogli Państwo stworzyć rzeźby poprzez wykorzystanie różnych metod takich jak lepienie z wałeczków, poprzez budowanie z płatów czy odciskanie z formy. Poznają Państwo najbardziej popularne metody zdobienia poprzez nadanie im określonej faktury czy też angobowanie i szkliwienie. Po wysuszeniu prac zostaną one wypalane na tzw. Biskwit w temperaturze 900 stopni C a na następnych zajęciach zostaną szkliwione i ponownie trafiają do pieca na kolejne wypalanie tym razem w temperaturze ponad 1100 stopni C. Tak powstające obiekty ceramiczne mogą być wyjątkową ozdobą lub też pełnić funkcje użytkową na co dzień.


 

WYCIECZKA NA ZŁOTY WIDOK

Dodatkową atrakcją będzie wycieczka z przewodnikiem na Złoty Widok.
Jest to szczyt w Górach Izerskich osiągający 610 m n. p. m. 

 
 
 
 

PLAN DNIA 


PLAN DNIA 27.04.2018

W pensjonacie można zakwaterować się od godziny 15:00. Prosimy zgłaszać się do recepcji i podać swoje nazwisko, dostaną Państwo klucze do swojego pokoju.
Doba hotelowa kończy się o godzinie 11:00. Prosimy o oddanie kluczy do wyznaczonej godziny. 

18:00 sesja regeneracyjna
19:30 kolacja - kuchnia wegetariańska
20:30 spotkanie organizacyjne - 
wprowadzenie w praktykę jogi BKS Iyengara®

21:00 spotkanie dla osób zainteresowanych masażem tajskim (teoria, pokaz praktyki, pytania i odpowiedzi, przeciwwskazania, zapisy) 


PLAN DNIA 28.04.2018 - 30.04.2018

08:00 poranna herbata przed praktyką
08:30 praktyka asan - grupa zaawansowana
10:15 praktyka asan - grupa początkująca
12:00 obiad - kuchnia wegetariańska
17:00 praktyka asan - grupa zaawansowana
18:15 praktyka asan - grupa początkująca
19:30 kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska 


DODATKOWO 

DNIA 28.04.2018

13:00 warsztaty ceramiczne

DNIA 29.04.2018

08:00 poranna herbata przed praktyką
08:30 praktyka asan - grupa zaawansowana
10:00 praktyka asan - grupa początkująca
11:30 obiad kuchnia wegetariańska
12:00-17:30 wycieczka na szczyt w Górach Izerskich - Złoty Widok
18:00 asany - relaks grupa zaawansowana
19:15 asany - relaks grupa początkująca
20:30 kolacja - kuchnia wegetariańska

DNIA 30.04.2018

19:30 ognisko i grill wegetariański

PLAN DNIA 01.05.2018

08:00 poranna herbata przed praktyką
08:30 praktyka asan - grupa zaawansowana
10:15 praktyka asan - grupa początkująca
12:00 obiad - kuchnia wegetariańska

Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.

 
 

KOSZT


pokój 1 - osobowy z łazienką
    890 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie oraz wycieczka na Wysoki Kamień)


pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienką
    810 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie oraz wycieczka na Wysoki Kamień) 
    560 zł osoby towarzyszące (w tym noclegi, wyżywienie oraz wycieczka na Wysoki Kamień)


pokój 4 osobowy z łazienką na poddaszu 
    770 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie oraz wycieczka na Wysoki Kamień) 
    520 zł osoby towarzyszące (w tym noclegi, wyżywienie oraz wycieczka do na Wysoki Kamień)


MASAŻ TAJSKI -  60 lub 90 min (koszt 100 lub 130 zł), zapisy na miejscu.

UWAGA! Istnieje możliwość połączenia wyjazdu Krótki Weekend Majowy i Długi Weekend Majowy. Wtedy koszt sumuje się jednak odliczyć należy od niego rabat w wysokości 200 zł osoby ćwiczące i 100 zł osoby towarzyszące.


Do wszystkich cen należy doliczyć 1,70 zł osoba/dzień - klimatyczne, płatne w kasie pensjonatu przy rejestracji. 


Każdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi. 
Prosimy podać rozmiar w swoim zgłoszeniu. Kolor losowy.

 
 
 

ZAPISY I INFORMACJE


Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 250 złw terminie 5 dni od zapisania się.

Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.


Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatu. 


Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać 
w terminie 5 dni na konto bankowe z dopiskiem "pobyt - Krótka Majówka"

IDEA BANK o/Jelenia Góra
17 1950 0001 2006 0396 2314 0002
Pensjonat Raad na Uroczysku
Paweł Iwanicki
ul. Kołłątaja 3 a
Szklarska Poręba 58-580


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku.


Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.