JOGA W INDIACH - KERALA Z MARKIEM BEDNARSKIM

02.02.2020 - 14.02.2020

 

Wyjątkowa podróż, wyjątkowe miejsce, wyjątkowi ludzie

Podróż, która łączy jogę i Indie to dla niejednego jogina wyprawa marzeń. Tym razem chcemy Was zabrać razem z Markiem Bednarskim do miejsca, które nie bez powodu nazywane jest przez swoich mieszkańców „God’s own country". Kerala to pozornie niewielki skrawek południowych Indii, który zachwyca pięknem krajobrazu oraz swoja wyjątkowością. Ten niezwykły stan zaskakuje bujną, intensywnie zieloną roślinnością, kulturą mieszkańców oraz aromatyczną kuchnią. Kerala to raj dla tych, którzy pragną nie tylko zachwycać się pięknem zewnętrznym, ale również wejrzeć w głąb siebie. To kraina ajurwedy, jogi i medytacji.
Zapraszamy na wspólną, z pewnością niezapomniana podróż!

Plan podróży:
  • 12 dni i nocy w Varkali z pełnym wyżywieniem ajurwedyjskim (3 x dziennie). Zakwaterowanie: Greenhouse & Greengarden, pokoje dwuosobowe z łazienką,
  • Joga 2 x dziennie z Markiem Bednarskim - dyplomowanym nauczycielem jogi metodą B.K.S. IYENGARA® stopnia Intermediate
    Junior III,
  • Rejs po zielonych rozlewiskach Backwaters,
  • Wycieczka do Neyyar Dam, malowniczego miejsca w którym znajduje się Ashram Sivananda Yoga oraz Rezerwat Słoni,
  • Spacer do jednej z najstarszych świątyń poświęconej Winszu-Janardhana Swami, która odzwierciedla wyjątkową, południowo indyjską architekturę,
  • Na miejscu możliwość skorzystania z zabiegów ajurwedyjskich oraz konsultacji z lekarzem ajurwedyjskim.


AYURVEDA

Jest to wspaniała, niezwykle obszerna wiedza, mówiąca o tym jak zachować równowagę w życiu, a dzięki niej zdrowie, spełnienie i szczęście. Według ajurwedy zdrowie to stan równowagi między ciałem, duchem i umysłem, choroba zaś oznacza zakłócenia w ich funkcjonowaniu.
Masaże ajurwedyjskie to starożytny system naturalnej medycyny holistycznej wywodzący się z południowych Indii, które służą nie tylko wyeliminowaniu doraźnych, konkretnych problemów zdrowotnych, ale przede wszystkim mają pomóc w zapobieganiu im i długofalowym utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej.
W Greenhouse & Greengarden pracują ludzie kompetentni, z ponad kilkunastoletnim doświadczeniem z zakresu ajurwedy, a w tym zabiegów, leczenia, ziołolecznictwa oraz ajurwedyjskiej kuchni.


VARKALA

Miasteczko, położone w południowym stanie Kerali nad samym morzem i na wielkim, ciągnącym się kilometrami klifie. Varkala jest tropikalnym rajem, gdzie można zażywać rozkoszy morza, słońca, jedzenia, poddawać się ajurwedyjskim masażom oraz cieszyć się wszechobecnym jogowym klimatem. Mnóstwo wyjątkowych knajpek i sklepików na skraju klifu przy głównym wąskim deptaku nadaje miejscu niemal magiczny klimat.

 

BACKWATERS

Rejs po keralskich malowniczych backwaters. Rozlewiska tworzy sieć lagun i jezior połączonych kanałami – stanowiąc naturalny system komunikacyjny na przestrzeni prawie 250 km w linii północ-południe. Jednocześnie stały się one jednym z największych atrakcji turystycznych tego stanu, oferując przyjezdnym niezwykle relaksujący sposób spędzenia czasu na łonie natury.

NEYYAR DAM

The International Sivananda Yoga Vedanta Centres położony jest na 12 akrach tropikalnej ziemi w cichej okolicy tuż nad jeziorem. Naturalne piękno Neyyar Dam, zielone gaje kokosowych drzew i kolorowe dywany tropikalnych kwiatów, oferują idealną atmosferę do praktyki jogi i medytacji. Przyjeżdżają tu ludzie z całego świata, szukając szczęścia, spokoju i równowagi.
Spacery nad tamą i po wzgórzach Neyyar Dam’u zachwycają.
W okolicy znajduje się również rezerwat słoni.


ŚWIĄTYNIA JANARDHANA SWAMI

Janardhana Swami Świątynia jest 2000 letnia świątynia poświęcona Wisznu.

Dla Hindusów jest to miejsce związane z życiem i śmiercią – przybywają tam, żeby oddać cześć zmarłym albo poprosić o urodzenie dziecka. Jest to jedyna taka świątynia w południowych Indiach (a w całym kraju są ich dwie czy trzy) i zarazem jedna z niewielu hinduistycznych świątyń, do których wolno wejść turystom.


ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!


MAREK BEDNARSKI

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA®stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, Intermediate Junior II, 2017 Intermediate Junior III. Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Członek Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

CENA 4800 + LOT


Cena zawiera:

zakwaterowanie w hotelu
pełne wyżywienie ajurwedyjskie (3 posiłki)
powitalną kolację
zajęcia jogi 2 x dziennie
wycieczkę do Backwaters
wycieczkę  do Sivananda Ashram w Neyyar Dam
transfer z oraz do lotniska Trivandrum - Varkala - Trivandrum
ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:

biletu lotniczego
wizy
zabiegów i konsultacji  ajurwedyjskich
dodatkowego ubezpieczenia w przypadku chorób przewlekłych


GARŚĆ INFORMACJI

Ilość miejsc:

Dostępnych jest 14 miejsc. Wyprawa odbędzie się, jeśli zapisanych będzie 10 osób.

Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty zaliczek.

Bilety lotnicze:

Na dzień 12.07.2019 koszt przelotu w obie strony z Krakowa (z 1 przesiadką) wynosi 2480 zł. W dniu w którym uzbieramy zadatki od 10 osób, podamy najbardziej dogodne (cenowo i czasowo) połączenie. Osoby zapisane wykupują wtedy na ten lot samodzielnie bilet.

Dojazd na lotnisko:

W Polsce transport na lotnisko odbywa się we własnym zakresie. W Indiach my zajmujemy się transferami i ich koordynacją, aż do hotelu i później z niego na lotnisko.

Wizy:

Uzyskanie jej odbywa się we własnym zakresie. W mailu z potwierdzeniem uczestnictwa, dostajecie pakiet informacji jakie poczynić przygotowania w Polsce przed wyjazdem. Dotyczą one m.in. jak uzyskać wizę.

Sprzęt do jogi:

Prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi i paska.

Opłaty:

Całkowity koszt wyjazdu wynosi 4800 zł + bilet lotniczy.

I rata - 1000 zł (zadatek) wpłacana jest przy rezerwacji.

II rata - 3800 zł wpłacana jest na miejscu w gotówce.

Pobyt:

Na miejscu jesteśmy od 2.02.2020 do 14.02.2020. Planowany wylot z Polski to 1.02.2020, wylot powrotny z Kerali 14.02.2020.


ZAPISY

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 1000 zł w terminie do 5 dni. Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.  Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać na konto bankowe z dopiskiem "Indie - Kerala":


RAIFFEISEN POLBANK 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402
Fabryka Energii - Centrum Jogi
pl. Wolności 7
50-071 WROCŁAW

SWIFT: RCBWPLPW
IBAN: PL 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku oraz nie zmienianie treści dopisku.  W przypadku wpłaty innej kwoty lub treści dopisku, kwota zostanie zwrócona na konto.