JOGA & AJURWEDA

BIO REZYDENCJA - ŚWIERADÓW ZDRÓJ
21 -24.05.2020 r.
(od czwartku do niedzieli)


WYJĄTKOWE MIEJSCE 

BioRezydencja położona jest na uboczu Świeradowa Zdroju, miasta z takim powietrzem, że piszą o nim w całej Europie. Jam mówią właściciele: "Pewnie dlatego wybraliśmy ten 225-letni dom z dziedzińcem jak z włoskiego filmu, a klimatem jak z hiszpańskiej powieści. Szukaliśmy spokojnego odludzia, żeby sobie w nim urządzić sanatorium dla ciała i duszy. Miejsca, które będzie prawdziwym, duchowym SPA, gdzie dochodzi się do równowagi, można tańczyć, lewitować, śpiewać i medytować. Pić krystalicznie czystą wodę, jeść czysto i myśleć o dobrych rzeczach.
Zapraszamy w to piękne miejsce, gdzie  zdarzają się dobre rzeczy, poznają się pozytywni ludzie, jada się wspólnie, rozmawia się ze sobą, a jak się ma tego wszystkiego dość - biegnie się w góry. Na nogach lub na nartach. A wokół i w środku nas samych jest spokój."

W Bio Rezydencji nie ma telewizorów, do snu kołysze ogień w kominkach.  Dla maksimum komfortu gości, apartamenty posiadają własne aneksy kuchenne, luksusowe łazienki, piękne salony i antyczne, drewniane meble. Do dyspozycji gości jest przestronny, piękny ogród z 250-letnim kasztanowcem. A na poddaszu czeka na nas przestronna, wypełniona drewnem sala do praktyki.

KUCHNIA, KTÓRA LECZY

Kuchnia serwuje zdrowe, ekologiczne, nieprzyzwoicie pyszne i skomponowane z regionalnych produktów posiłki. Żywność jest nieprzetworzona lub przetworzona w minimalnym stopniu, skomponowana z rygorystycznie selekcjonowanych składników, bez cukru i chemii.


JOGA 

Joga uczy nas pracować z ciałem tak, by byśmy byli jego bardziej świadomi. Dzięki praktyce asan, pranayamy i medytacji stajemy się sprawniejsi fizycznie, silniejsi, bardziej elastyczni, słowem - zdrowsi. Ponadto nasz umysł doznaje cudownego ukojenia, ponieważ możemy zapomnieć o codziennych troskach i skupić się tylko na tym, co tu i teraz. Dzięki temu możliwe jest połączenie ciała z umysłem i umysłu z duszą. Stajemy się nie tylko bardziej sprawni fizycznie ale także mamy większy dystans do tego, co nas na co dzień spotyka.AJURVEDA

Ajurweda nauczy nas jak powinna wyglądać nasza codzienna rutyna, jak należy się odżywiać, kiedy i ile wypoczywać, jak pielęgnować skórę i włosy. Ajurweda uczy nas, jak żyć w zgodzie z naturalnym rytmem naszego ciała. Dzięki niej poprawimy nie tylko naszą praktykę jogi, ale też ulepszymy inne aspekty naszego życia. Dzięki Ajurwedzie staniemy się bardziej sprawni, spokojni, zwinni, skupieni i zrównoważeni.


Częścią Ajurwedy jest praktykowanie jogi, ponieważ potrzebujemy uspokoić nasz umysł i ćwiczyć nasze ciało. Częścią jogi jest praktykowanie Ajurwedy, ponieważ leczy ciało, które jest naszą świątynią, dzięki której możemy praktykować jogę i osiągnąć duchowe oświecenie. Joga i Ajurweda to nierozłączne siostry. Zapraszamy na wyjątkowy weekend, podczas którego będziemy mogli połączyć te dwie dyscypliny.


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.
Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II,
2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.

Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".


WPROWADZENIE DO AJURVEDY

Małgorzata Szczypińska – związana z Fabryką Energii od początku jej istnienia - jako uczennica i uczestniczka licznych warsztatów. Ajurwedę zgłębia od wielu lat, m. in. ukończyła kurs konsultanta ajurwedyjskiego w Shivani Ayurveda w Indiach. 

Pewien splot wydarzeń w jej życiu sprawił, że zadecydowała o tym, by swoją wiedzą i darem opowiadania o Ajurwedzie dzielić się z innymi.
Sama wiele z Ajurwedy czerpie, zarówno dla ciała, jak i ducha, i już nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niej.
W trakcie warsztatów podczas wykładu przybliży Wam tę pradawną naukę i opowie, jak korzystać z niej na co dzień. Chętni będą mogli skorzystać z konsultacji diagnostycznej (określenie doszy, Prakriti, Vikriti i ewentualne dalsze zalecenia).DOJAZD

 BIO REZYDENCJA
ul. Główna 12, 
59-850  Świeradów Zdrój


PLAN WARSZTATU

 21.05.2020 
(c
zwartek)

W BioRezydencji można zakwaterować się od godz. 15.00
18:00   kolacja
19:00   wprowadzenie w praktykę i relaksacja

 22.05.2020 - 23.05.2020 
(piątek, sobota)

07:30   praca z oddechem
08:30  śniadanie
10:00   praktyka asan
12:00   obiad
16:00   relaksacja
18:00   kolacja
19:30   wykłady z Ayurvedy

24.05.2020
(niedziela) 

07:30   praca z oddechem i medytacja
08:30   bardzo lekkie śniadanie
10:00   praktyka asan i podsumowanie warsztatu
12:00   obiad 


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT WARSZTATU
830 zł
(w tym zajęcia jogi, wykłady z Ayurvedy, noclegi i wyżywienie)

ZAPISY i REZERWACJA

Na podany przez ciebie podczas rejestracji numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy potwierdzając rezerwację.
Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 250 zł w terminie 5 dni od zapisania się.
Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.
Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku. 

 
Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości - wpłać w terminie 5 dni
na nasze konto bankowe z dopiskiem "Bio Rezydencja".

RAIFFEISEN POLBANK
  77 2340 0009 4100 2400 0000 0402
Fabryka Energii - Centrum Jogi

Pl. Wolności 7
50-071 Wrocław

SWIFT: RCBWPLPW
IBAN: PL 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402

Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.


SPRZĘT DO JOGI 
Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty i paska.Każdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi (kolor losowy).