FERIE Z JOGĄ - JOGA I NARTY
PRZESZKODY NA DRODZE JOGI 

 
 

02.01.2019 – 06.01.2019 

(od środy do niedzieli)

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545


TEMAT


JOGA 

Każdy z nas chciałby praktykować jogę w niezakłócony sposób, tak by nic nie stało mu na drodze do osiągnięcia wymarzonego celu czyli stanu samadhi (wyzwolenia). Po jakimś czasie zauważamy jednak, że jest to niemożliwe, że nasza praktykę ciągle coś zakłóca. W jodze takie przeszkody nazywamy citta – viksepy. Dokładnie mówiąc są to przeszkody i czynniki utrudniające uspokojenie natłoku myśli, który ciągle mamy w głowie. Należą do nich między innymi: choroba, która zakłóca naszą równowagę fizyczną, lenistwo, brak koncentracji lub brak wiary w siebie. Każdy z nas z pewnością nie raz doświadczył w mniejszym lub większym stopniu którejś z owych przeszkód. Zdarza nam się to z pewnością nie tylko na macie ale także w codziennym życiu.


Na warsztacie poświęconym citta viksepom spróbujemy uwolnić nasze ciała i umysły od trapiących je przeszkód. Nauczymy się pracować w asanach tak, by nie przeszkadzał nam już więcej brak koncentracji, błędne poznanie lub powątpiewanie we własne możliwości. Wyciągniemy nasze ciała ze stanu lenistwa oraz dowiemy się jak walczyć ze słabościami fizycznymi. Poznamy także sposoby powstrzymywania poruszeń świadomości, dzięki czemu będziemy potrafili lepiej pracować ze swoimi emocjami, pojawi się w nas nowa, świeża energia i będziemy mieli mnóstwo sił na nowe wyzwania. Dzięki temu wrócimy do domu pełni nowych sił i wiary we własne możliwości a praktyka jogi będzie nas zaś mogła cieszyć bez przeszkód każdego dnia. To zaś, co wypracujemy na macie będziemy mogli przenieść do naszego codziennego życia, by także i tam nie trapiły nas takie problemy, jak na lenistwo, brak wiary w siebie czy też choroba.

 
 

MIEJSCE


Szklarska Poręba – jedna z najbardziej przyjaznych turystom pereł Karkonoszy, położona u zbiegu górskich szlaków na Łabski Szczyt, Szrenicę i Śnieżne Kotły. Tutaj, potęga natury przemawia swym pięknem przez góry i chmury, a strumienie unoszą słońca promienie by w Wodospadzie Szklarki mogły skrzyć się z ukojeniem. A nieopodal wodospadu tego, za gościnną miedzą czekać na nas będzie pensjonat „Raad na Uroczysku” - na skraju Parku Narodowego, gdzie Góry Izerskie z Karkonoszami „sąsiedzą”.

Górskie powietrze, bliskość natury, piękno okolicy i komfortowe warunki pobytu, wprowadzą w stan relaksu nawet najbardziej zapracowanych. Cisza ukoi nie tylko uszy od gwaru miasta, a klimatyczność samego miejsca pozwoli oderwać się od codzienności i świadomie rozgościć się w teraźniejszości. 

W stylowej jadali będzie można posilić się smacznie i zdrowo, w przytulnej kawiarence pogawędzić nie tylko przy herbacie, a na tarasie, co wieczór czekać będzie seans rozgwieżdżonego nieba. Cóż więcej do szczęścia potrzeba? 

Pensjonat zapewnia łatwy dojazd do swej siedziby - właściciele posiadają pług, który odśnieży zasypane drogi, by łatwiej dojechać do pensjonatu. Ale to nie wszystko - osoby, które niepewnie będą czuć się na stromych drogach i obawiają się podjazdu do pensjonatu w Szklarskiej Porębie mogą przedzwonić z prośbą o kierowcę, który odstawi auto na miejsce warsztatu.


Zapraszamy! 

 

Pensjonat Raad Na Uroczysku
58-580 Szklarska Poręba 
Kołłątaja 3a
Raad Na Uroczysku 

 
 

PROWADZĄCY


Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Intermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediade Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień". 


DODATKOWE ATRAKCJE

CERAMIKA


Lepienie z gliny to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu, jest to możliwość realizacji swoich pomysłów a przy okazji niesamowity relaks i rozwój manualny. Glina jest masą bezkształtną a lepienie z niej pobudza wyobraźnię, myślenie przestrzenne, ćwiczy cierpliwość, sprzyja wyciszeniu i odprężeniu 

Podczas 2 godzinnych zajęć będą mogli Państwo stworzyć rzeźby poprzez wykorzystanie różnych metod takich jak lepienie z wałeczków, poprzez budowanie z płatów czy odciskanie z formy .Poznają Państwo najbardziej popularne metody zdobienia poprzez nadanie im określonej faktury czy też angobowanie i szkliwienie. Po wysuszeniu prac zostaną one wypalane na tzw. Biskwit w temperaturze 900 stopni C a na następnych zajęciach zostaną szkliwione i ponownie trafiają do pieca na kolejne wypalanie tym razem w temperaturze ponad 1100 stopni C. Tak powstające obiekty ceramiczne mogą być wyjątkową ozdobą lub też pełnić funkcje użytkową na co dzień.

WYCIECZKA


Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę (w cenie warsztatu). Z pensjonatu Raad dowiezieni zostaniemy do Jakuszyc około godziny 15:00. Na miejscu organizator wyposaży nas w narty biegowe (w cenie) oraz zostaniemy krótko przeszkoleni odnośnie techniki jazdy. Następnie udamy się trasą biegową do schroniska Orle. Na miejscu zaplanowaliśmy ognisko z przekąską wegetariańską. Następnie powrót do Jakuszyc i busem do pensjonatu. Dodatkową atrakcją jest pora w jakiej toczyć się będzie nasza jazda. Dlatego prosimy o wyposażenie się w latarki czołowe. Osoby, które nie chcą skorzystać z nart, zapraszamy do spaceru w górskich butach, tą samą trasą.

STOK NARCIARSKI


Dla chętnych będzie możliwość wybrania się na narty zjazdowe.

Istnieje możliwość lekcji z instruktorem na stoku, w takiej sytuacji do ceny lekcji należy doliczyć cenę karnetu dla instruktora - 50 zł osobogodzina.

Na stok dostaniemy się za darmo Skybusem (wliczone w cenę).

 
 

Amatorów nart ucieszy fakt, że pensjonat nie tylko posiada wypożyczalnie sprzętu i sklep, gdzie dla uczestników warsztatu 20 % rabatu, ale także instruktorów narciarskich, którzy z przyjemnością udzielą indywidualnych lekcji z 50% zniżką.

PLAN DNIA


PLAN DNIA 02.01.2019

W pensjonacie można zakwaterować się od godziny 15:00.

Doba hotelowa kończy się o godzinie 11:00.


19:00 kolacja kuchnia wegetariańska,
20:00 spotkanie organizacyjne - wprowadzenie w praktykę jogi oraz organizacja wyjazdów na narty.


PLAN DNIA 0 3.01.2019
07:30 herbata przed praktyką,
08:00 asany - grupa zaawansowana,
09:45 asany - grupa początkująca,
11:30 obiad kuchnia wegetariańska,
12:00-12:30 wyjazdy ski busa na stok (wliczone w cenę),
15:00-16:00 powrót ski busem do pensjonatu (wliczone w cenę),
12:00 warsztat ceramiczny dla osób, które pozostaną w pensjonacie ,
17:00 asany - relaks grupa zaawansowana,
18:15 asany - relaks grupa początkująca,
19:30 kolacja - kuchnia wegetariańska.


PLAN DNIA 04.01.201 9
07:30 herbata przed praktyką,
08:00 asany - grupa zaawansowana,
09:45 asany - grupa początkująca,
11:30 obiad kuchnia wegetariańska,
13:30 wyjazd autokarem do Jakuszyc na narty biegowe (wliczone w cenę, prosimy o zabranie własne latarki czołowej, pozostały sprzęt zapewnia organizator (wliczony w cenę)), przy schronisku Orle ognisko wege,
18:30 powrót autokarem do pensjonatu (wliczone w cenę),
19:30 kolacja - kuchnia wegetariańska.


PLAN DNIA 0 5.01.2019
07:30 herbata przed praktyką,
08:00 asany - grupa zaawansowana,
09:45 asany - grupa początkująca,
11:30 obiad kuchnia wegetariańska,
12:00-12:30 wyjazdy ski busa na stok (wliczone w cenę),
15:00-16:00 powrót ski busem do pensjonatu (wliczone w cenę),
17:00 asany - relaks grupa zaawansowana,
18:15 asany - relaks grupa początkująca,
19:30 kolacja przy ognisku - kuchnia wegetariańska.


PLAN DNIA 0 6.01.2019
07:30 herbata przed praktyką,
08:00 asany - grupa zaawansowana,
09:45 asany - grupa początkująca,
11:30 obiad kuchnia wegetariańska.


Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.


 

KOSZT


pokój 1-osobowy
910 zł - osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie, warsztat ceramiczny oraz wycieczka do Jakuszyc na najbardziej profesjonalną trasę biegową w Polsce W cenie wycieczki do Jakuszyc jest transport, szkolenie oraz sprzęt narciarski).


pokoje 2, 3, 4 osobowe
845 zł - osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie, warsztat ceramiczny oraz wycieczka do Jakuszyc na najbardziej profesjonalną trasę biegową w Polsce W cenie wycieczki do Jakuszyc jest transport, szkolenie oraz sprzęt narciarski).
580 zł - osoby towarzyszące (noclegi, wyżywienie, warsztat ceramiczny oraz wycieczka do Jakuszyc na najbardziej profesjonalną trasę biegową w Polsce. W cenie wycieczki do Jakuszyc jest transport, szkolenie oraz sprzęt narciarski).

Dla uczestników warsztatu Raad na uroczysku przygotował specjalną ofertę:

Wypożyczenie sprzętu (narty, kije, buty) - 25 zł za dzień (przecena z 35 zł)

Szkolenie z technik jazdy - 50 zł osoba/godzina

Przechowalnia sprzętu w wypożyczalni - gratis

Rabat na zakupy w sklepie na towar nieprzeceniony - 20%


Każdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi. 
Prosimy podać rozmiar w swoim zgłoszeniu. Kolor losowy.

 
 

* do wszystkich cen należy doliczyć 1,70 zł osoba/dzień - klimatyczne, płatne w kasie pensjonatu przy rejestracji. 

 
 

ZAPISY I INFORMACJE


Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 350 zł w terminie 5 dni od zapisania się.

Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.


Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatu. 


Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać 
w terminie 5 dni na konto bankowe z dopiskiem "Fabryka Energii - Ferie z jogą"

IDEA BANK o/Jelenia Góra
17 1950 0001 2006 0396 2314 0002
Pensjonat Raad na Uroczysku
Paweł Iwanicki
ul. Kołłątaja 3 a
Szklarska Poręba 58-580


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku.


Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.