DŁUGI WEEKEND Z JOGĄ

Joga dla ciała i duszy

 
 

14.06.2017 - 18.06.2017 

(od środy do niedzieli)

dla początkujących i średnio zaawansowanych

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545

 

TEMAT


Zapraszamy na długi weekend z jogą w cudownym, oddalonym od zgiełku świata zewnętrznego Wolimierzu, gdzie czas się dawno temu zatrzymał i gdzie można przyjemnie odpocząć na łonie przyrody. Na warsztacie będziemy mieli czas, by, praktykując jogę, przyjrzeć się sobie i poczuć siebie w asanach. Spróbujemy popracować z pozycjami jogi tak, by ciało i umysł stały się świadome istnienia tu i teraz, przez co udoskonalimy swoje asany oraz sprawimy, że zwiększy się nasza świadomość ciała. Będzie to chwila, kiedy nie będzie się liczyć przeszłość ani przyszłość, kiedy ważne stanie się tylko to, co tu i teraz. Dzięki temu ciało nabierze siły i wigoru, a umysł na chwilę zatrzyma się i wyciszy. W ten sposób naładujemy nasze baterie na całe aktywne lato, tak by móc cieszyć się z każdej jego chwili. 


Warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych. 

 
 

MIEJSCE


Agroturystyka Alchemik, Wolimierz

Leżąca u podnóża Gór Izerskich wioska rozciąga się wzdłuż wąskich, krętych dróg. Jeszcze do niedalekiego Świeradowa-Zdroju lub Mirska trasa jest w miarę prosta dalej niezbędne są dokładne mapy, bo ani GPS, ani inne satelitarne systemy nawigacyjne nam się nie przydadzą: traktują Wolimierz, jakby leżał poza Galaktyką. A to przecież po prostu Dolny Śląsk. 

Inna sprawa, że błądzenie po okolicach jest całkiem przyjemne. Kilka skrętów kierownicą i proszę, oto zamek Czocha – przetrwał nie tylko parę wojen, ale też kręcenie serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Nieco dalej – zamek Chojnik. I jeszcze Lubomierz, a w nim, wiadomo, uroczy rynek oraz Muzeum Kargula i Pawlaka. 

 
 

Nad cichym Wolimierzem góruje bielona wieża świątyni po protestantach pozostały jedynie wmurowane w ogrodzenie cmentarza płyty. Nieliczne, których nie udało się po wojnie odłupać. Wąska droga, prowadzi nas do budynku dawnej szkoły. Budynek ten dzięki nowym właścicielom przeżywa właśnie pogodną jesień życia jako Alchemik.

 
 

"Alchemik" nie jest hotelem, pensjonatem czy gospodarstwem agroturystycznym (choć formalnie tak właśnie zarejestrowano go w urzędzie), tylko prawdziwym domem, dużym i przytulnym.

 

Nad barem Alchemika w wielkiej klatce siedzi kolorowa papuga. Na imię jej Papug, bo jest to on, nie ona, a ponieważ pochodzi z Czech, woła do gości: „Ahoj!”. W rewanżu goście zwierzają się ptaszysku do późnych godzin nocnych. Papug jest bardzo dyskretny i potrafi dochować sekretu. 

Agroturystyka Alchemik
Wolimierz 129 (k. Pobiednej),
tel. 0608 093 899, 0606 888 462,
www.alchemik.com.pl 

 
 

PROWADZĄCY


Ewa Durka - Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechnika Częstochowska). Jako wielka pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej przez wiele lat uczestniczyła regularnie w różnego typu zajęciach fitness. Między innymi przez kilka lat trenowała Body Art. Czuła jednak, że praca nad samym ciałem nie pozwala jej się w pełni rozwijać, co skłoniło ją do dalszych poszukiwań. Jogę metodą Iyengara odkryła w styczniu 2011 roku. Od tej pory uczestniczy regularnie w zajęciach w Fabryce Energii. Swoją wiedzę doskonali także na licznych warsztatach prowadzonych przez Marka Bednarskiego. Odbyła szkolenia pod okiem takich nauczycieli, jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, Małgorzata Madej, Marcia Monroe. Od stycznia 2012 roku prowadzi zajęcia w Fabryce Energii, co daje jej dużo radości.

 

PLAN DNIA 


PLAN DNIA 14.06.2017

W Alchemiku można zakwaterować się od godziny 15:00. Prosimy zgłaszać się do recepcji i podać swoje nazwisko. Dostaną Państwo klucze do swojego pokoju. Spotykamy się na pierwszych zajęciach o godzinie 18:00.

18:00 – pozycje relaksacyjne
19:30 – kolacja
20:30 – spotkanie organizacyjne 


PLAN DNIA 15.06.2017 - 17.06.2017

8:30 – medytacja
9:00 – owsianka
10:00 – praktyka asan
12:00 – obiad
16:30 – praktyka asan
18:00 – kolacja


PLAN DNIA 18.06.2017

8:30 – medytacja
9:00 – owsianka
10:00 – praktyka asan 
12:00 – obiad


Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.

 

KOSZT


KOSZT JEŚLI ZADATEK ZOSTANIE WPŁACONY DO 30.04.2017

pokój z łazienką

780 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie)

680 zł osoba towarzysząca (noclegi i wyżywienie)

pokój bez łazienki

680 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie)

580 zł osoba towarzysząca (noclegi i wyżywienie)

KOSZT JEŚLI ZADATEK ZOSTANIE WPŁACONY PO 30.04.2017

pokój z łazienką

830 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie)

730 zł osoba towarzysząca (noclegi i wyżywienie)

pokój bez łazienki

730 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie)

630 zł osoba towarzysząca (noclegi i wyżywienie)

Każdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi. 
Prosimy podać rozmiar w swoim zgłoszeniu. Kolor losowy.

 
 

Łazienki znajdują się na korytarzu i należą tylko do osób posiadających pokoje bez łazienek. 
* do wszystkich cen należy doliczyć 1,70 zł osoba/dzień - klimatyczne, płatne w kasie pensjonatu przy rejestracji.

 

ZAPISY I INFORMACJE


Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 200 zł.


Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatu. 


Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać na konto bankowe z dopiskiem "Fabryka Energii - Alchemiczna Czerwcówka"

mBank 96 1140 2004 0000 3102 7525 7038
Alchemik Monika Fijałkowska - Mokosa
Wolimierz 129
59-814 Pobiedna 


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku.


Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu. Więcej wiadomości organizacyjnych już podczas naszego pierwszego spotkania w Alchemiku.