WIOSENNE PRZEBUDZENIE
BIAŁY DOM - ANTONIÓW

12-15.03.2020 r.

(od czwartku do niedzieli)


TEMAT

Spotkamy się ponownie w Białym Domu w ostatnich dniach kalendarzowej zimy. Wielkimi krokami zbliżać będzie się przesilenie wiosenne i związane z nim reakcje naszego ciała. Dlatego warsztat ten poświęcimy pracy dla zrównoważenia naszego organizmu. Skupimy się na zrozumieniu i doświadczaniu, jaka praktyka może nas pobudzać a jaka wyciszać. Czym jest sury-nadi i candra-nadi. Jak wykonać asany pobudzające tak, by nas uspokajały i w jaki sposób relaksem dodać sobie witalności. Dodatkowo wykorzystamy całą tę wiedzę dla siebie, budując sekwencje asan do samodzielnej praktyki.

Warsztat będzie miał jeszcze jeden smaczek. Zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych nauczycieli jogi na dodatkowe godziny zgłębiania jogi BKS Iyengara, w trakcie osobnych lekcji. Poruszymy na nich temat „Czym różni się nauka osób początkujących od zaawansowanych”. 

Jednak Biały Dom w Antoniowie, to nie tylko czas spędzany na sali. Tu, wiejskim klimacie, daleko od cywilizacji, można naprawdę znaleźć czas dla siebie. Zdystansować się do tego, czego doświadczamy na co dzień i naprawdę odpocząć  całym sobą .
Serdecznie zapraszamy!


PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.
Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II,
2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.

Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Członek Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
PLAN WARSZTATU

12.03.2020 
(czwartek)


W Białym Domu można zakwaterować się od godz. 15.00 
18:00   kolacja 
19:00   wprowadzenie w praktykę i relaksacja  

13.03.2020 - 14.03.2020 
(piątek, sobota)  

07:00   praca z oddechem i medytacja
08:30   bardzo lekkie śniadanie
09:00   praktyka asan
12:00    obiad
15:00    praktyka dla nauczycieli jogi
17:30    relaksacja
19:30    kolacja

15.03.2020
(niedziela)

07:00   praca z oddechem i medytacja
08:30   bardzo lekkie śniadanie
09:00   praktyka asan i podsumowanie warsztatu
11:00     obiad 


MIEJSCE

Biały Dom położony jest na uboczu, w malowniczej wsi Antoniów, u podnóża Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Otoczenie gór, lasów i łąk oraz nieustannie szumiący potok sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się na chwilę i pobyć tu i teraz. To miejsce, gdzie spokój i piękno natury w oprawie czterech pór roku naturalnie współbrzmi z praktyką, medytacją, odpoczynkiem oraz ciepłem przebywania w grupie. Jak mówią właściciele:  "Chcielibyśmy, aby Biały Dom był miejscem, w którym spokój i bliskość natury pozwolą Wam nie tylko odpocząć, ale być może znajdziecie tutaj atmosferę sprzyjającą refleksji i zadumie nad tym co w Waszym życiu ważne."


KUCHNIA

W Białym Domu króluje kuchnia wegańska i to taka, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych, nie spożywających na co dzień posiłków roślinnych. Mistrzem kuchni jest tu Piotr Henschke - polski vegan master chef, który gotując od ponad 25 lat w wielu restauracjach wegańskich i wegetariańskich stał się ekspertem w zadowalaniu gości zdrową kuchnią. Podróżując przez wiele lat po Azji zgłębił tajniki kuchni ajurwedyjskiej (staroindyjskiej) oraz chińskiej, gdzie zdrowe odżywianie jest sposobem na piękno, zdrowie i długowieczność. Był szefem kuchni w wielu warszawskich wegetariańskich restauracjach. Jest także współautorem pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania Kuchnia Wegetariańska – Cztery Pory Roku oraz autorem wegetariańskiej książki kucharskiej W Malinowym Chruśniaku.
Od kilku lat organizuje Festiwal Henschke promując weganizm i wegetarianizm w Polsce. Jest właścicielem i mistrzem kuchni w kulinarnej Akademii „Zjedz Buraków” (Organizacja Wegetariańska i Wegańska) w Warszawie.  
https://piotrrro.wixsite.com/piotrekhveganchef/home


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT 
710 zł  - miejsce w pokoju 2-osobowym,
800 zł - pokój 1-osobowy,

nauczyciele:
dopłata 100 zł do podanej kwoty
(dodatkowe 5h praktyki - lekcje),

osoby towarzyszące - 560 zł,
dzieci - 210

ZAPISY i REZERWACJA
BRAK MIEJSC - REZERWACJA ZAKOŃCZONA

Na podany przez ciebie w formularzu numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy potwierdzając rezerwację.
Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 200 zł w terminie 5 dni od zapisania się.
Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.
Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku. 

 
Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości - wpłać w terminie 5 dni
na nasze konto bankowe z dopiskiem "Antoniów wiosna".

nr konta:

63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
IBAN: PL 63 1050 1575 1000 0092 0933 8467
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW


Pozostałą kwotę należy dopłacić gotówką na miejscu.


SPRZĘT DO JOGI 
Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty i paska do jogi.

Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®
Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.

* * * * *
Gospodarze Białego Domu proszą o zabranie obuwia na zmianę do chodzenia po domu.


DOJAZD

Biały Dom
Antoniów 44
58-512 AntoniówKażdy uczestnik zajęć na warsztatach jogi otrzyma w prezencie koszulkę do jogi (kolor losowy).