MIĘDZYNARODOWY WARSZTAT Z CHRISTIANEM PISANO

nauczyciel stopnia Advanced Senior (Francja)


UŚWIĘCENIE CIAŁA I RYTUAŁ PEŁNI

 
 

11-13.10.2019

(piątek-niedziela)

Dla nauczycieli jogi oraz zaawansowanych praktykujących minimum 3 lata. 

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.

TEMAT


"W praktyce zawsze pamiętam o trzech rzeczach.
Są one jak trzy jeziora, które oczyszczają moje serce.

Najpierw uświadamiam sobie, że jestem formą nieskończonej świadomości.
Następnie obserwuję wspaniały fenomen wszechświata jako ekspresję mojej własnej świadomości.
W końcu widzę wszystkie różne stany świadomości jako siebie, jako moje własne wnętrze."

Lalla

POŚWIĘCENIE CIAŁA I RYTUAŁY PEŁNI

Warsztat ma na celu zbadanie przestrzeni ciała poprzez rytuały pełni. Rytuały te pomogą nam rozpoznać naszą nieskończoną możliwość do rozszerzania tego procesu jakikolwiek on jest. Pozwala nam to pogodzić się z tym, co nazywamy naszą praktyką która nie jest niczym innym niż ruch rzeczywistości w samej sobie. Środki te zbiegają się w kierunku spontanicznych instrukcji w sercu każdej asany i wskazują w kierunku poznania techniki i poznania,  które są żywe i wrodzone ale o których zapomnieliśmy.

Christian Pisano nie jest nauczycielem jogi, to prawdziwy jogin. Odczuć to można nie tylko w trakcie jego nauczania, ale również w kontakcie bezpośrednim. Jego przekaz zawiera tak głęboką esencję, że nie można tego porównać z niczym innym. To głęboka filozofia połączona z klarownym i jasnym instruktarzem. Nie koncentruje się na akademickim podejściu do wykonywania asan, co może być rewolucyjne dla nas w Polsce. Daje coś czego nie można doświadczyć nigdzie indziej. Jak uznanym jest nauczycielem zaświadcza, że poza Nicą prowadzi warsztaty tylko na zaproszenie stowarzyszeń jogi. W ostatnim czasie były to stowarzyszenia jogi Iyengara z Izraela, Włoch i Wielkiej Brytanii, gdzie prowadził swoje konwencje. Nie bez znaczenia jest, iż tytuł starszego Seniora III otrzymał od samego Guruji Iyengara jako jeden z trzech nauczycieli na świecie.  Mamy zatem w Polsce ogromne szczęście gościć tak niesamowitego nauczyciela jakim jest Christian Pisano. Sam czuję się dogłębnie poruszony po wspólnym spotkaniu z nim i mam nadzieję że doświadczycie jego obecności podobnie. - Marek Bednarski

UWAGA! Bardzo zależy nam, aby zachować dynamikę nauczania Christiana Pisano, dlatego zwracamy uwagę na to, że warsztat odbędzie się w języku angielskim. Pozwoli nam to w pełni odczuć przekaz nauczania Christiana.

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara® 


 

PROWADZĄCY


Christian Pisano - praktykuje jogę od ponad 30 lat. Kilka lat spędził w Punie, gdzie praktykował bezpośrednio u boku Gurujego. Jest jednym z trzech na świecie,  i jedynym w Europie, nauczycielem stopnia Advanced Senior. O tym, jak dobrym jest nauczycielem i jak głęboka jest jego praktyka świadczy fakt, że certyfikat otrzymał osobiście od B.K.S.Iyangara. Poza Nicea prowadzi warsztaty i konwencje tylko na zaproszenie stowarzyszeń jogi. Ostatnio były to stowarzyszenia z Włoch, Wielkiej Brytanii i Izraela, gdzie prowadził swoje konwencje. Wciąż szkoli swoje kompetencje w Punie, gdzie corocznie jeździ ze swoją żoną. Jest autorem książki "The Heroe's contemplation. Yoga in the light of the teachings of B.K.S. Iyengar and non-dual Kashmir Shavism". Obecnie jest także dyrektorem Instytutu Jogi Iyengara w Nicei.

 
 

PLAN DNIA 


PLAN DNIA 11.10.2019 (piątek) - RYTUAŁY SPOKOJU VISHRANTI

16:30 - 17:00 rejestracja uczestników
17:30 - 20:30 praktyka jogi

PLAN DNIA 12.10.2019 (sobota) -  OCZYSZCZENIE JATHARA AGNI

10:00 - 13:00 praktyka jogi
16:00 - 18:00 praktyka jogi


PLAN DNIA 13.10.2019 (niedziela) - EKSPANSJA WSCHODU PURVAKRIYA

09:00 - 12:00 praktyka jogi
14:30 - 16:30 praktyka jogi

 

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

pl. Wolności 7

Kamienica pod Złotym Dębem

 

DOJAZD


• MPK: 

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja 

autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257

tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33 

przystanek : Plac Jana Pawła II

tramwaj: 31, 32 


• Samochodem: 

Parking: pod Narodowym Forum Muzyki, w Renomie. 


• Rowerem: 

Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności 7. 

 

KOSZT


Dzięki uprzejmości i zrozumieniu ze strony Christiana mogliśmy liczyć na znaczne obniżenie kosztów, tak by warsztat stał się bardziej dostępny dla joginów z Polski.

250 Euro –  pełne 3 dni warsztatowe   

 

ZAPISY I INFORMACJE


Brak miejsc