PRAKTYKA JOGI Z MARIĄ ROSZKOWSKĄ
RELAKS I PRANAYAMA

SUBTELNOŚĆ I MOC ODDECHU

17.05.2020
(niedziela)


TEMAT

SUBTELNOŚĆ i MOC ODDECHU

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o wygospodarowaniu czasu na odpoczynek. Zbyt dużo spraw do załatwienia i ciągle goniące nas terminy generują coraz większy stres i kumulowanie coraz większej ilości napięć w naszym ciele. Przekłada się to na nasze ogólne samopoczucie i jakość naszego snu. Szybko zaczyna to przypominać błędne koło – nagromadzony stres nie pozwala nam zasnąć, często też za mało czasu przeznaczamy na sen, rano budzimy się zmęczeni, a liczba naszych obowiązków nie maleje. Tak systematycznie przeciążany organizm odmówi nam w końcu posłuszeństwa, odpowie bólem lub chorobą. I tu swoją pomocną dłoń wyciąga do nas joga i sztuka głębokiego relaksu, dzięki którym możemy naładować zużyte baterie.

W trakcie kilku godzin warsztatu skupimy się na praktyce relaksacyjnych wariantów asan oraz Pranayamy - świadomej pracy z oddechem. Wykracza ona poza zwykłe tylko pogłębianie oddechu, to praca o wiele głębsza z życiową energią - praną. W trakcie wykonywania pranayamy rozprowadzamy energię po całym ciele, aż do najdalszych jego zakamarków. Jest to praca bardzo subtelna, ale jednocześnie o dużej sile oddziaływania. Właściwie wykonana powinna dawać głębokie uczucie regeneracji. 

Jeśli czujesz się przytłoczony trudami codziennego życia, odczuwasz codzienne zmęczenie – ten warsztat jest dla Ciebie. Pozwól sobie na chwilę zatrzymania w codziennym pędzie, dając sobie przestrzeń na głęboki relaks.  Serdecznie zapraszamy!


PROWADZĄCY

Maria Roszkowska - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II. Joga pojawiła się w jej życiu niespodziewanie pod koniec 2010 roku. Początkowo traktowana wyłącznie jako forma aktywności fizycznej, która miała jej pomóc uwolnić się od coraz większego emocjonalnego napięcia. Stopniowo jednak joga odkrywała przed nią swoje prawdziwe bogactwo i piękno - połączenie ciała, umysłu i duszy. Ujęcia człowieka w tak holistyczny sposób nieustannie ją fascynuje i jest źródłem inspiracji we własnej praktyce. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Marka Bednarskiego, ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego. Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez różnych nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, Corrine Biria). W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla grup początkujących i średnio zaawansowanych.


MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
pl. Wolności 7
Kamienica pod Złotym Dębem (I p.)


GARŚĆ INFORMACJI

KOSZT
100  - udział w warsztacie (z posiłkiem)


PLAN DNIA

10:00 – 13:00  praktyka asan – regeneracja 
13:00 – 14:00  przerwa na lekki posiłek 
14:00 – 16:00  praktyka pranayamy

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
  Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®   

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.
Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.


DOJAZD

• MPK:

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja
autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257
tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33

przystanek : Zamkowa
tramwaj: 3, 10, 23, 33  

przystanek : Narodowe Forum Muzyki
tramwaj: 4, 20  

• Samochodem:
parking pod Narodowym Forum Muzyki, parking w DH Renoma  

• Rowerem:
Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower
przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności.