PRAKTYKA JOGI Z MARKIEM BEDNARSKIM
SYLABUS INTRODUCTORY II

 
 

08.12.2019

(niedziela)

Dla początkujących i średnio zaawansowanych 

Sprzęt do jogi zapewnia organizator

TEMAT


Zapraszamy na wyjątkowy dzień praktyki jogi, tym razem także dla osób początkujących (wymagane minimum 3 miesiące regularnej praktyki). Tematem będą asany i pranayamy z poziomu Introductory II. W metodzie B.K.S. Iyengara asany zostały podzielone na sylabusy. W ten sposób powstało 14 sekwencji asan i pranayam. Na poziom początkujący składają się 2 sekwencje obejmujące wszystkie podstawowe pozycje jogi. Etap średnio-zaawansowany to kolejnych 6, zaawansowany to następne 6. Zazwyczaj przeciętny jogin swym zakresem nie wykracza poza dwa pierwsze sylabusy. Przeciętnie praktykując z dużą gorliwością i zapałem, pomiędzy dziesiątym a dwudziestym rokiem praktyki zaczynamy wykonywać sylabusy od 3 do 5. Niewiele osób utrzymuje rygor praktyki, by przejść przez kolejne sylabusy. Marek Bednarski poświęcił 7 ostatnich lat swojego życia, by doskonalić sylabusy od 3 do 5, a więc Junior I, II i III. Zdając na stopień Junior III w roku 2018 uzyskał międzynarodowy dyplom jogi Iyengara: Intermediate Junior III.


Tym razem skupimy się na asanach z poziomu  Introductory II.  Na poziomie tym będziemy mogli się sprawdzić w pozycjach stojących skręconych, wygięciach oraz pozycjach napinających brzuch. Nie zabraknie także skłonów oraz pozycji siedzących. W pozycjach odwróconych, takich jak Salamba Sarvangasana pojawią się zaś różne warianty. Warsztat Introductory II przeznaczony jest dla osób, które mają już dobrze opanowane pozycje z poziomu Introductory I  i chcą się sprawdzić w nieco trudniejszych asanach.  Pomoże nam to określić, na jakim poziomie znajduje się obecnie nasza praktyka jogi na czym musimy jeszcze popracować aby rozwijać się w dobrym kierunku.

Niezależnie od poziomu, na jakim jesteś, czy jesteś już zaawansowany czy początkujący, warto sprawdzić się na tego typu warsztacie. Z pewnością każdy z nas wyniesie z niego wskazówki do swojej praktyki własnej.

Lista pozycji, jakie pojawią si e na warsztacie znajduje się na stronie.


Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®


Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

 

PROWADZĄCY


Marek Bednarski - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi zajęcia oraz warsztaty jogi w całej Polsce. Regularnie uczestniczy w warsztatach jogi prowadzonych przez nauczycieli z zagranicy, takich jak: Abhi Sridhar (Indie), Gabriella Giublilaro (Włochy), Corine Biria (Francja), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Włochy), Christian Pisano (Nicea). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior prowadzonych przez Lois Steinberg. Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie, gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. Prowadził zajęcia w ramach ogólnopolskiego zjazdu nauczycieli jogi we Wrocławiu (2009), Festiwalu Era Nowe Horyzonty, Festiwalu Beztroska, oraz imprez plenerowych Joga w Parku. Na co dzień uczy grupy początkujące, średnio-zaawansowane i zaawansowane. Jest współzałożycielem jednej z największych szkół jogi w Polsce – Fabryki Energii. Regularnie pisze artykuły do magazynu Yoga&Ayurveda, Zwieciadło.pl, Boso na macie.pl. Prowadzi blog „Joga na co dzień”.

 

PLAN DNIA 


PLAN DNIA 08.12.2019

09:00 - 12:00 praktyka asan i medytacja
12:30 - przerwa na posiłek wegetariański
14:00 - 16:00 relaks i pranayama

 

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

pl. Wolności 7

Kamienica pod Złotym Dębem

 

DOJAZD


• MPK: 

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja 

autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257

tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33 

przystanek : Plac Jana Pawła II

tramwaj: 31, 32 


• Samochodem:

Parking: pod Narodowym Forum Muzyki, w Renomie.   

• Rowerem: 

Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności. 

 

KOSZT


120 zł  –  udział w warsztacie z posiłkiem

Na posiłek zaprasza Pietruszkowe Pole.

 

ZAPISY I INFORMACJE