WARSZTAT Z KATARZYNĄ PILORZ
"Naczynia połączone... o powiązaniu części ciała i jego znaczeniu w terapii problemów z układem ruchu - biodra, krzyż i kręgosłup lędźwiowy"

 
 

24.02 - 25.02.2018

(2 dni)

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od min. 6 miesięcy.


Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545.

TEMAT


Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że nasze ciało jest zespołem połączonych ze sobą elementów. Osoby chcące stosować asany w przypadkach terapeutycznych, czyli takich, kiedy standardowy rodzaj praktyki jest niemożliwy powinny być świadome tej złożoności. Właściwie można powiedzieć, że umiejętność obserwacji i dostrzegania powiązań pomiędzy częściami ciała jest kluczowa dla terapeutycznych zastosowań asan. Taki przekaz miała dla nas – uczestników amerykańskiej konwencji jogi Iyengara w Portland w maju '10 – Gita Iyengar. Zainspirowana przekazem Gity chciałabym zaproponować Wam cykl warsztatów, w trakcie których będziemy trenować umiejętność obserwacji i analizy przypadków terapeutycznych oraz dobierać stosowne dla nich warianty asan i ich kombinacje. Tematyka konkretnych warsztatów wyznaczona jest przez najczęściej współwystępujące ze sobą problemy. Mam nadzieję, ze warsztaty dostarczą Wam wyjaśnienia – dlaczego dana część ciała pojawiła się z tą a nie inną w tytule danego warsztatu. Serdecznie zapraszam zarówno osoby z problemami zdrowotnymi, jak i nauczycieli jogi zainteresowanych terapią.

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od min. pół roku, pod warunkiem, że dotyczy ich dany problem terapeutyczny oraz dla nauczycieli jogi metody Iyengara. Od uczestników wymagana jest znajomość stosowania pomocy do jogi oraz samodzielne wykonywanie pozycji odwróconych: Sirshasany i Sarvangasany z pomocami.

Warsztaty są fragmentem szkolenia przygotowującego do egzaminów nauczycielskich  Junior Intermediate:

  • dla absolwentów kursu Junior Intermediate I są kontynuacją treningu w kierunku Junior Intermediate II
  • dla uczestników mieszanego treningu Junior I/ II są obowiązkowym uzupełnieniem toku treningowego

Na program warsztatów składać się będą zarówno zajęcia praktyczne, jak i rozbudowana część teoretyczna – wykład z anatomii i wybranych zagadnień rehabilitacyjnych (w wydaniu Katarzyny Bulińskiej) związanych z tematem warsztatów.

 

PROWADZĄCY


Katarzyna Pilorz - dyplomowany i certyfikowany (certyfikat IYENGARA 2017/18) nauczyciel jogi stopnia Senior Intermediate II (2014). Praktykuje jogę od 20 lat a prowadzi zajęcia od 18. Z niesłabnącym zaangażowaniem doskonali swój warsztat nauczycielski u nauczycieli w kraju i zagranicą. Wielokrotnie odbywała staż w RIMYI w Punie: ‘06/’08/’10/’13. Czynnie uczestniczy w opracowywaniu ścieżek kształcenia nauczycieli w Polsce jako członek Komitetu Technicznego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. W latach 2008-16 była Prezesem Zarządu stowarzyszenia. Jest członkiem polskich i międzynarodowych komisji egzaminacyjnych na stopnie nauczycielskie Introductory i Intermediate Junior. Od kilku lat prowadzi klasy terapeutyczne w swoim Studio Jogi, w którym kształci też nauczycieli i asystentów. Z wykształcenia filozof, absolwentka UJ.

 

Katarzyna Bulińska (wykład z anatomii) - Fizjoterapeutka, doktor nauk o kulturze fizycznej AWF Wrocław. Koordynatorka pierwszego w Polsce Centrum Spotkań dla osób z otępieniem i ich rodzin. Pracę i zainteresowania poświęca głównie osobom starszym. Posiada doświadczenie w pracy ze sportowcami (gł. sporty górskie), osobami z: problemami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych, chorobami nefrologicznymi, sercowo-naczyniowymi oraz amazonkami. Absolwentka Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyki Jogi (2015-2017). Szkolona m.in. przez Leszka Kulmatyckiego, Ingę Schorowską, Krzysztofa Stec, Zdzisława Burzyńskiego, Ewę Moroch, Marka Bednarskiego, Marci Monroe, Konrada Kocota, Normana Sjomana, Eyala Shifroni, przyjaciół ze STiPR "Przestrzeń". Autorka i współautorka publikacji z zakresu rehabilitacji osób z chorobami wewnętrznymi. Członek Stowarzyszenia Trenerów i Praktyków Relaksacji "Przestrzeń". 

 

PLAN DNIA 


PLAN DNIA 24.02.2018

12:00 - 14:00 Praktyka asan
14:30 - 16:30 Wykład z anatomii
18:00 - 19:00 Praktyka asan


PLAN DNIA 25.02.2018

09:00 - 11:00 Praktyka asan
11:30 - 13:30 Praktyka asan

 
 

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

pl. Wolności 7

Kamienica pod Złotym Dębem

 
 

DOJAZD


• MPK: 

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja 

autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257

tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33 

przystanek : Plac Jana Pawła II

tramwaj: 31, 32 


• Samochodem: 

Parking: pod Narodowym Forum Muzyki, w Renomie. Zachęcamy do pozostawiania samochodu na bezpłatnym parkingu przy Dworcu Świebodzkim (obok zajezdni autobusowej). Zawsze wolne miejsca. Idąc od dworca przez kładkę na pl. Orląt Lwowskich, później ścieżką wzdłuż fosy dojdziesz do nas w 5 minut. 


• Rowerem: 

Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower przy jednym z licznych stojaków na pl. Wolności. 

 

KOSZT


300 zł -  udział w jednym warsztacie z cyklu

 

ZAPISY I INFORMACJE 


Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 100 zł w terminie 5 dni od zapisania się.

Po tym terminie nieopłacona rezerwacja zostaje anulowana.

Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatu. 

Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać w terminie 5 dni na konto bankowe z dopiskiem "Warsztat jogi z Katarzyną Pilorz - II"

RAIFFEISEN POLBANK 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402
Fabryka Energii - Centrum Jogi
50-073 WROCŁAW ul. Św. Antoniego 2/4

SWIFT: RCBWPLPW
IBAN: PL 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402

Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku.

Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.