JOGA DLA KOBIET

Dostosowanie praktyki do cyklu miesięcznego

 
 

11.06.2017

 Warsztat przeznaczony jest tylko dla kobiet, początkujących i średnio zaawansowanych. 

Wymagane min. 2 miesiące praktyki wg jogi Iyengara

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545.

TEMAT


 Jeśli mówimy o jodze skierowanej do kobiet koniecznym jest branie pod uwagę cyklu miesięcznego i zmian jakie zachodzą w ciele kobiety. Dlatego w konkretnych jego momentach niezbędna jest modyfikacja naszej praktyki, tak aby cały czas nam służyła. Uwrażliwienie na odpowiednią praktykę tuż przed menstruacją, w jej trakcie oraz zaraz po jej zakończeniu pozwala cieszyć się zdrowiem nie tylko fizycznym, ale też tym na poziomie mentalnym. Pośpiech w jakim dzisiaj żyjemy, stres, na który jesteśmy narażone oraz obowiązki i role, którym musimy sprostać – to wszystko nie sprzyja naszemu zdrowiu. Często bierzemy na swoją głowę zbyt dużo, przez co brakuje nam sił i energii na codzienne wyzwania. Konsekwencją takiego satnu rzeczy mogą być nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące menstruacji lub nawet zaburzenia cyklu. Joga daje nam konkretne narzędzia do ręki, dzięki którym możemy te trudności przezwyciężyć i odnaleźć przestrzeń na chwilę zatrzymania się w codziennym pędzie.


Joga Iyengara kładzie szczególny nacisk na odrębną praktykę dla kobiet podczas menstruacji. Uczestnicząc w zajęciach według tej metody jogi niejednokrotnie możemy usłyszeć o asanach, których kobiety w tym czasie nie powinny robić. O ile wiedza o pozycjach zabronionych jest istotna, to nie stanowi ona sedna praktyki na czas menstruacji. Z drugiej strony podczas normalnej lekcji nie ma przestrzeni, aby się nad tym problemem głębiej pochylić – stąd pomysł o osobnych warsztatach poświęconych temu zagadnieniu. Czas menstruacji powinien być dla kobiety czasem odpoczynku i regeneracji, taka też powinna być wtedy nasza praktyka. Podczas pierwszego cyklu warsztatów przeznaczonych dla kobiet zajmiemy się właśnie takim podejściem, aby później umieć dostosować praktykę własną do swoich indywidualnych potrzeb.

 

PROWADZĄCY


Maria Roszkowska - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II. Joga pojawiła się w jej życiu niespodziewanie pod koniec 2010 roku. Początkowo traktowana wyłącznie jako forma aktywności fizycznej, która miała jej pomóc uwolnić się od coraz większego emocjonalnego napięcia. Stopniowo jednak joga odkrywała przed nią swoje prawdziwe bogactwo i piękno - połączenie ciała, umysłu i duszy. Ujęcia człowieka w tak holistyczny sposób nieustannie ją fascynuje i jest źródłem inspiracji we własnej praktyce. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Marka Bednarskiego, ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego. Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez różnych nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, Corrine Biria). W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla grup początkujących i średnio zaawansowanych.

 

PLAN DNIA 


09:30 – 10:00 – wprowadzenie

10:00 – 13:30 – sekwencja asan na czas menstruacji

13:30 – 14:30 – przerwa na herbatę

14:30 – 15:30 – pranajama podczas menstruacji

 

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

Ul. św. Antoniego 2/4

Pasaż Pokoyhof

 

DOJAZD


• MPK: 

przystanek : Rynek / Św. Mikołaja 

autobus: 122, 132, 142, 144, E, K, 243, 245, 247, 253, 257

tramwaj: 3, 6, 7, 10, 14, 20, 24, 33 

przystanek : Plac Jana Pawła II

tramwaj: 31, 32 


• Samochodem: 

Fabryka Energii znajduje się w ścisłym centrum miasta, najlepiej kierować się w kierunku Galerii Dominikańskiej, następnie Kazimierza Wielkiego i przed Kinem Helios skręcić w ulicę Św. Antoniego. 

Parking: pod Narodowym Forum Muzyki, przy ul. Św. Antoniego.    


• Rowerem: 

Wszystkim ekologicznym wielbicielom Jogi polecamy zostawić rower przy jednym z licznych stojaków na Kazimierza Wielkiego. 

 

KOSZT


Jeśli zadatek 50 zł zostanie wpłacony do 26.05.2017 


80 zł  –  udział w warsztacie bez posiłku

100 zł  –  udział w warsztacie z posiłkiem

Jeśli zadatek 50 zł zostanie wpłacony po 26.05.2017 


100 zł  –  udział w warsztacie bez posiłku

120 zł  –  udział w warsztacie z posiłkiem

Dla kogo: warsztat przeznaczony jest tylko dla kobiet, początkujących i średnio zaawansowanych, wymagane min. 2 miesiące praktyki wg jogi Iyengara.

 

ZAPISY I INFORMACJE


Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

Na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail odpowiemy celem potwierdzenia rezerwacji. Następnie w recepcji Fabryki Energii wpłać zadatek (bezzwrotny) w kwocie 50 zł.

Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatu. 

Zadatek można wpłacać w recepcji Fabryki Energii, lub jeśli nie masz takiej możliwości, wpłać na konto bankowe z dopiskiem "Joga dla kobiet"


RAIFFEISEN POLBANK 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402
Fabryka Energii - Centrum Jogi
50-073 WROCŁAW ul. Św. Antoniego 2/4

SWIFT: RCBWPLPW
IBAN: PL 77 2340 0009 4100 2400 0000 0402


Prosimy o nie dokonywanie wpłat przelewem wyższych niż podana kwota zadatku. 

Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.