NAUCZYCIELE

 
 

MAREK BEDNARSKI


Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® stopnia Inermediate Junior II. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), Intermadiate Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Christian Pisano (Nicea), David Meloni (Florencja).

Więcej na stronie


EWA DURKA


Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechnika Częstochowska). Jako wielka pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej przez wiele lat uczestniczyła regularnie w różnego typu zajęciach fitness. Między innymi przez kilka lat trenowała Body Art. Czuła jednak, że praca nad samym ciałem nie pozwala jej się w pełni rozwijać, co skłoniło ją do dalszych poszukiwań. Jogę metodą Iyengara odkryła w styczniu 2011 roku. Od tej pory uczestniczy regularnie w zajęciach w Fabryce Energii. Swoją wiedzę doskonali także na licznych warsztatach prowadzonych przez Marka Bednarskiego. Odbyła szkolenia pod okiem takich nauczycieli, jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, Małgorzata Madej, Marcia Monroe, Eyal Shifroni,  Śri H.S. Arun. Od stycznia 2012 roku prowadzi zajęcia w Fabryce Energii, co daje jej dużo radości.  


MARIA ROSZKOWSKA 


Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II. Joga pojawiła się w jej życiu niespodziewanie pod koniec 2010 roku. Początkowo traktowana wyłącznie jako forma aktywności fizycznej, która miała jej pomóc uwolnić się od coraz większego emocjonalnego napięcia. Stopniowo jednak joga odkrywała przed nią swoje prawdziwe bogactwo i piękno - połączenie ciała, umysłu i duszy. Ujęcia człowieka w tak holistyczny sposób nieustannie ją fascynuje i jest źródłem inspiracji we własnej praktyce. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Marka Bednarskiego, ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego. Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez różnych nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, Corrine Biria). W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla grup początkujących i średnio zaawansowanych.


KATARZYNA BULIŃSKA


Fizjoterapeutka, doktor nauk o kulturze fizycznej AWF Wrocław. Koordynatorka pierwszego w Polsce Centrum Spotkań dla osób z otępieniem i ich rodzin. Pracę i zainteresowania poświęca głównie osobom starszym. Posiada doświadczenie w pracy ze sportowcami (gł. sporty górskie), osobami z: problemami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych, chorobami nefrologicznymi, sercowo-naczyniowymi oraz amazonkami. Absolwentka Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyki Jogi (2015-2017). Szkolona m.in. przez Zdzisława Burzyńskiego, Katarzynę Pilorz, Marka Bednarskiego, Marcię Monroe, Konrada Kocota, Normana Sjomana, Eyala Shifroni. Autorka i współautorka publikacji z zakresu rehabilitacji osób z chorobami wewnętrznymi. Członek Stowarzyszenia Trenerów i Praktyków Relaksacji "Przestrzeń". 


KATARZYNA PŁATEK


Pedagog resocjalizacji, instruktor rekreacji ruchowej (AWF Wrocław). Praktykę jogi zapoczątkowała w 2005 roku. W przeciągu wielu lat swoja uwagę i energie poświęcała kilku rodzajom aktywności fizycznej (sztangi, biegi, rower, kettle, taniec) lecz zawsze czegoś jej brakowało, dlatego zdecydowała się na krok który odmienił jej życie – postanowiła w pełni oddać się jodze, wejść na drogę samoświadomości i rozwoju zarówno fizycznego jak i duchowego. W trakcie swojej praktyki poznała wiele odmiennych nurtów jogi takich jak ashtanga czy aerial, jednak żaden nie dawał jej pełnej satysfakcji. Wtedy natrafiła na jogę Iyengara. W tym samym czasie podjęła się również roli nauczyciela jogi w Zakładzie Karnym. Stworzyła ośmioosobową grupę męską co nie było łatwym zadaniem. Upór, determinacja jak i żywiołowy charakter zaowocowały w niedługim czasie szacunkiem wśród grupy.

Więcej na stronie


IZABELA SMAZA


Na zajęcia jogi trafiła zupełnie przypadkiem i już po pierwszym razie wiedziała, że zostanie na dłużej. 

Z Fabryką Energii związana jest od ponad 4 lat, a przez rok prowadziła również zajęcia poranne. Brała udział w licznych warsztatach z nauczycielami takimi jak: Faeq Biria, Joe Pereira, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Konrad Kocot. Podczas swej rocznej podróży po Azji, aż trzy miesiące spędziła ze Swati i Rajivem Chanchanimi, zgłębiając swą wiedzę na temat filozofii i historii jogii, pranayamy, hinduizmu oraz kultury Indii. Obecnie jest w trakcie kursu nauczycielskiego na Introductory II u Kasi Pilorz.

Gdy nie joguje, oddaje się zabawie kolorami i fakturami, tworząc ilustracje oraz rękodzieło. Kocha teatr, fotografię, książki i muzykę. 


JOANNA ŁAGODA


Entuzjastka ruchu, otwartych przestrzeni i zdrowego stylu życia. Pierwszy raz z jogą spotkała się jeszcze w szkole średniej. Później na wiele lat o niej zapomniała. Dopiero po jakimś czasie trafiła do Fabryki Energii, gdzie powoli zaczęła zapuszczać korzenie. Początkowo spotkania z jogą były dość nieregularne i traktowane raczej jako odskocznia od dość intensywnego wspinania i sposób na znajdowanie balansu na poziomie fizycznym. Z biegiem czasu pojawiła się regularna praktyka w szkole, motywowana chęcią uspokojenia umysłu i zrównoważenia emocji. Uczestniczka warsztatów z takimi nauczycielami, jak: Eyal Shifroni, Marek Bednarski, Katarzyna Pilorz. Obecnie jest w trakcie terminowania do egzaminu Introductory II u Marka Bednarskiego. 


 AGATA CHASZCZEWICZ


Zafascynowana ruchem, tańcem, w 2005 roku odkrywa wreszcie jogę i jej dobroczynny wpływ na ciało i umysł. Poznaje różne techniki jogi. Jednak dopiero w 2009 roku trafia na zajęcia do Marka Bednarskiego i od tej pory pod jego okiem rozwija swoją praktykę i szkoli się na nauczyciela, biorąc udział w licznych kursach, warsztatach i podczas asystowania. Ponadto uczestniczy w warsztatach z: Konradem Kocotem, Jurkiem Jaguckim, Katarzyną Pilorz, Jaki Nett (USA) oraz Joe Perreira (Indie). W 2012 roku ukończyła roczne studium Fizjoterapii, w latach 2014-2015 prowadziła jogę z elementami relaksacji w Grocie Solnej; obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych „Psychosomatyczne praktyki jogi” na AWF Wrocław.

W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży oraz jogę po angielsku dla obcokrajowców.

Prywatnie mama trójki dzieci.