NAUCZYCIELE

 
 

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III.
Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
 W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".

Więcej →


MARIA ROSZKOWSKA


Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® w stopniu Introductory II. Joga pojawiła się w jej życiu niespodziewanie pod koniec 2010 roku. Początkowo traktowana wyłącznie jako forma aktywności fizycznej, która miała jej pomóc uwolnić się od coraz większego emocjonalnego napięcia. Stopniowo jednak joga odkrywała przed nią swoje prawdziwe bogactwo i piękno - połączenie ciała, umysłu i duszy. Ujęcia człowieka w tak holistyczny sposób nieustannie ją fascynuje i jest źródłem inspiracji we własnej praktyce. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Marka Bednarskiego (Intermediate Junior III), ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego (Intermediate Senior III). Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq i Corrine Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, David Meloni, Christian Pisano). Zafascynowana praktyką i nauczaniem Davida Meloni (Florencja, Advanced Senior II) utrzymuje z nim regularny kontakt, uczestnicząc w prowadzonych przez niego warsztatach. W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla grup początkujących i średniozaawansowanych.

Więcej →


AGNIESZKA BOSIACKA

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi wg przekazu B.K.S. Iyengara w stopniu Junior I. Regularnie bierze udział w licznych warsztatach u wysoko wykwalifikowanych nauczycieli w Polsce i na świecie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

„Joga jest moją pasją, nieodłącznym elementem mojego życia, podróżą w głąb siebie oraz oderwaniem od stresującej pracy. W praktyce poszukuję harmonii i doskonałego połączenia umysłu, ciała i duszy”.


EWA DURKA


Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechnika Częstochowska). Jako wielka pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej przez wiele lat uczestniczyła regularnie w różnego typu zajęciach fitness. Między innymi przez kilka lat trenowała Body Art. Czuła jednak, że praca nad samym ciałem nie pozwala jej się w pełni rozwijać, co skłoniło ją do dalszych poszukiwań. Jogę metodą Iyengara odkryła w styczniu 2011 roku. Od tej pory uczestniczy regularnie w zajęciach w Fabryce Energii. Swoją wiedzę doskonali także na licznych warsztatach prowadzonych przez Marka Bednarskiego. Odbyła szkolenia pod okiem takich nauczycieli, jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, Małgorzata Madej, Ewa Wardzała, Marcia Monroe, Eyal Shifroni,  Śri H.S. Arun, Christian Pisano. Od stycznia 2012 roku prowadzi zajęcia w Fabryce Energii.  


KATARZYNA PŁATEK


Pedagog resocjalizacji, instruktor rekreacji ruchowej (AWF Wrocław). Praktykę jogi zapoczątkowała w 2005 roku. W przeciągu wielu lat swoja uwagę i energie poświęcała kilku rodzajom aktywności fizycznej (sztangi, biegi, rower, kettle, taniec) lecz zawsze czegoś jej brakowało, dlatego zdecydowała się na krok który odmienił jej życie – postanowiła w pełni oddać się jodze, wejść na drogę samoświadomości i rozwoju zarówno fizycznego jak i duchowego. W trakcie swojej praktyki poznała wiele odmiennych nurtów jogi takich jak ashtanga czy aerial, jednak żaden nie dawał jej pełnej satysfakcji. Wtedy natrafiła na jogę Iyengara. W tym samym czasie podjęła się również roli nauczyciela jogi w Zakładzie Karnym. Stworzyła ośmioosobową grupę męską co nie było łatwym zadaniem. Upór, determinacja jak i żywiołowy charakter zaowocowały w niedługim czasie szacunkiem wśród grupy.

Więcej →


AGATA CHASZCZEWICZ


Instruktor rekreacji ruchowej (system Hatha Joga). Zafascynowana ruchem, tańcem, w 2005 roku odkrywa wreszcie jogę i jej dobroczynny wpływ na ciało i umysł. Poznaje różne techniki jogi. Jednak dopiero w 2009 roku trafia na zajęcia do Marka Bednarskiego i od tej pory pod jego okiem rozwija swoją praktykę i szkoli się na nauczyciela. Ponadto uczestniczy w warsztatach u nauczycieli, takich jak: Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Katarzyna Pilorz, Jaki Nett, Joe Perreira, Christian Pisano oraz Eyal Shifroni. W 2012 roku ukończyła roczne studium Fizjoterapii, w latach 2014-2015 prowadziła jogę z elementami relaksacji w Grocie Solnej.
Prywatnie mama trójki dzieci. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu jogi dla dzieci i młodzieży. W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży oraz jogę dla początkujących.  

ANNA KRÓL-HULEWICZ


Zakochana w koniach i pływaniu poszukiwała sposobu na pozbycie się bólu kręgosłupa. W końcu trafiła na jogę. I została. Praktyka asan wzmocniła ciało i pozwoliła na powrót do ulubionej jazdy konnej, ale też rozbudziła ciekawość i fascynację jogą. I tak pragmatyczna podróż za zdrowiem, obudziła uważność, wsłuchanie się w siebie i chęć świadomego podążania dalej ścieżką jogi ku doskonaleniu ducha i ciała. Pod czujnym okiem Marka Bednarskiego rozwija od kliku lat praktykę własną i przygotowuje się do egzaminu nauczycielskiego. Brała udział w licznych warsztatach u takich nauczycieli jak Marcia Monroe, Eyal Shifroni, Konrad Kocot, Katarzyna Pilorz, Ewa Wardzała czy Natasza Moszkowicz.


KAMILA GUTOWSKA

Z wykształcenia jest lekarzem dentystą i psychologiem. Obroniła pracę magisterską o uważności i zadowoleniu z życia u osób praktykującyh hatha jogę. Od blisko 4 lat dzieli się z ludźmi swoją największą pasją, czyli jogą. Jednak dzieląc się jogą, ma wrażenie, że energia dobra się mnoży. Zakochała się w jogowym  byciu "tu i teraz" w 2008 roku. Przebłyski spokoju w głowie, lepsze radzenie sobie ze stresem i pojawiający się dystans do życiowych zmagań - to zauważyła na starcie. Ciało zaczęło zmieniać się później. Kształcenie się w jodze, to proces i projekt na całe życie. Bycie lepszym joginem, to bycie lepszym człowiekiem. Do jogi podchodzi jak do sztuki, nauki i dialogu między ciałem i umysłem. W indyjskim ashramie, gdy doszkalała się w 2014 roku na kursie nauczycielskim usłyszała, że joga jest psychologią Indii. W życiu próbuje łączyć wiedzę Wschodu z nauką Zachodu. Jest Instruktorem Rekreacji Ruchowej w specjalności fitness-ćwiczenia psychofizczne. Kolejnym rozwojowym krokiem, który robi jest kurs nauczycielski w metodzie B.K.S Iyengara u Katarzyny Pilorz.


MONIKA JEŻEWSKA


Przygodę z jogą rozpoczęła 10 lat temu, od samego początku praktykuje pod okiem Marka Bednarskiego w Fabryce Energii. Uczestniczy w kursach i warsztatach organizowanych przez Marka. Na co dzień pasjonatka zdrowego trybu życia, prowadzi dom pozbawiony chemii. Zawodowo zajmuje się organizacją eventów, generalnie sprawia, że rzeczy dookoła się dzieją. Otwarta na nowe doświadczenia, jej pasją są podróże, te bliskie i te dalekie, poświęca im każdy wygospodarowany wolny czas.